Henrik NormannFoto: Aldo Luud
Krimi
28. veebruar 2017, 14:30

Joobes juhtimise eest tingimisi vangi mõistetud Henrik Normann: "See õppetund teeb mu elus totaalse pöörde."   (73)

"Kohtuotsus on juba tehtud ja seletused sinna antud, nii et sellele lisaks pole mul midagi kommenteerida," ütleb näitleja ja meelelahutaja Henrik Normann, kes eile mõisteti kolmeks kuuks ja 29 päevaks tingimisi vangi kriminaalses joobes mootorsõiduki juhtimise eest.  

"Lisan vaid niipalju, et ma väga vabandan ja mul on selle teo pärast tõeliselt häbi. Kinnitan, et see oli mul esimest ja viimast korda ning loodan südamest, et kellelgi teisel midagi sarnast ei juhtu mitte iial. Inimesed on ekslikud, olen oma vitsad kätte saanud, oma elukorralduse üle vaadanud ja oma vigadest õppinud. Need ei ole tühipaljad sõnad, sest eelvangistuses veedetud päev oli mulle tõeline šokk."

Normann enam 14. märtsist rooli istuda ei tohi. "Aga ma elan selle üle. Siis ma sõidangi etendustele ja etendustelt tagasi lõpuks ometi mitte oma auto, vaid Komöödiateatri bussiga kui reisija. Aga nii ongi hea, ma ei ole roolis, saab rohkem mõtteid koguda ning esmatähtis on see, et elu läheb edasi, inimesed ikka eksivad," pole Normann paha mängu juures minetanud optimismi. "Läks nagu läks ja ma kordan veel, et see õppetund teeb mu elus totaalse kannapöörde."

Põhja ringkonnaprokuratuuri abiprokurör Alan Rüütel ütles, et süüdistatav juhtis ööl vastu 21. oktoobrit Tallinnas Vabaduse puiesteel autot, kus politseipatrull ta peatas ja kontrollimisel tuvastati mehel kriminaalne joove.

Normann mõisteti tingimisi vangi kolmeks kuuks ja 29 päevaks aastase katseajaga. Lisaks võeti mehelt kolmeks kuuks ära juhiluba.

Normannil on aega 15 päeva jooksul kohtuotsus edasi kaevata. Juhiload peab mees viie tööpäeva jooksul kohtuotsuse jõustumisest arvates loovutama Maanteeametile.

Lisaks tuleb Normannil tasuda ka menetluskulud kogusummas 865 eurot.