Eesti uudised

KOHTLA-JÄRVE ÜHISTU PLAAN: kingime võlgadega korterid riigile! (19)

Asso Ladva, 28. veebruar 2017 04:00
KÜLMAS VÕLGADE TÕTTU: Eelmisel talvel oli Kohtla-Järvel Uus tänav 9 maja võlgade pärast kütteta. Mitu samal tänaval asuvat ühistut kavatsevad tänavu võlgadega korterid riigile kinkida.Foto: Aldo Luud

Aasta alguses otsustas Kohtla-Järve linn kinkida riigile 31 asustamata korterit, mida keegi ei taha osta. Nende ülalpidamine käib linnale üle jõu. Kohtla-Järve elanikud võtavad linnajuhtidelt eeskuju ja ühistud kavatsevad võlgades kortereid samamoodi riigile loovutada.

"Ühistud ei suuda võlakortereid enam ülal pidada," selgitas Kohtla-Järve Korteriühistute Esimeeste Assotsiatsiooni juhatuse liige Raissa Vares. "Näiteks kui omanik on Venemaa kodanik, siis võla kättesaamiseks peaksime minema Venemaa kohtusse, aga see võib maksta rohkem kui võlg. Ja selliseid kortereid on palju, kus omanikke on võimatu kätte saada, arveid ei maksta ning suure võlakoormaga korterit on ka võimatu müüa." 

Ida-Virumaal on aastaid vindunud probleem – mitu kortermaja elanikku pole arveid maksnud ning võlg elektri ja kütte eest on üüratuks kasvanud. Kui majas on üks võlgades korter, saadakse veel hakkama, kui rohkem, siis jääb arvete tasumisega hätta juba ühistu. Mitu maja on seepärast talviti kütteta jäänud hoolimata sellestki, et suurem osa elanikke maksavad korralikult.

Edasi lugemiseks:

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee