Maailm

HIRMUS NÄDALALÕPP JALAKÄIJAILE: autojuhid rammisid meelega inimesi 

Õhtuleht.ee, 27. veebruar 2017 04:00
RAMMIJA ON VAHISTATUD: New Orleansis inimeste sekka kihutanud ja 28 inimest vigastanud autojuht jättis katkise sõiduki vedelema.Foto: Reuters / Scanpix
New Orleansis vahistati laupäeva õhtul (Eesti aja järgi pühapäeva varahommikul) tugevas joobes 26aastane autojuht pärast seda, kui ta oli ramminud oma Chevrolet-pikapiga kahte autot ja seejärel kihutanud kohalikul Mardi Gras’ karnevalil pidutsejate sekka. Vigastada sai 28 inimest, neist viis raskelt.

Pealtnägijate sõnul püüdis autojuht algul laveerida paraadi vaatama tulnud inimeste vahelt läbi, siis aga andis gaasi ja kihutas otse edasi. "Inimesed lendasid kui keeglid," kirjeldab pealtnägija.

"Mulle jäi mulje, et inimesi ramminud autojuht ei saanud ise arugi, kui palju muret ja valu ta külvas. Vaatas täiesti osavõtmatult klaasistunud pilguga ringi, kui politsei ta kinni pidas," rääkis üks pealtnägijaist ajalehele New Orleans Advocate.

New Orleansi linnajagudes peetakse umbes 80 Mardi Gras’ üritust ja paraadi. Õnnetusõhtu paraad oli neist suurim ja rahvarohkeim.

Samal õhtul sõitis Saksamaal Heidelbergis 35aastane sakslane laenatud Hamburgi numbrimärkidega Opeliga kohe pärast seda, kui tema jaoks süttis fooris lubav tuli otsejoones jalakäijaalale, kus inimesed seisid ühistranspordipeatuses Grimmingeri pagaritöökoja ees. Kolm inimest viidi haiglasse, kus 73aaastane kohalik mees suri. Teised kergemini vigastatud olid pärit Austriast ja Bosnia-Hertsegoviinast. Autojuht jättis oma masina ja jooksis minema, ta tabati pool kilomeetrit eemal. Mees ei allunud politsei korraldustele, rabas pussi ja sai korravalvurite kuulidest tõsiselt haavata. Eile polnud meest veel üle kuulatud, kuid politsei teatas Twitteris: "Igasuguste eksiarvamuste ärahoidmiseks: haavatud mees on sakslane ja tal ei ole mingit immigranditausta."

Pühapäeva hommikul kihutas Londonis Bromley Roadil kõnniteele inimeste sekka ja seejärel vastu majaseina autojuht, kes vigastas viit inimest. Üks neist jäi auto alla lõksu. Haavatud evakueeriti kopteritega. Autojuhi pidas politsei kinni.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee