Galeriid

FOTOD ja VIDEO | Ratastoolirahvas käis Toompeal eeskuju näitamas (14)

Küllike Rooväli, 26. veebruar 2017, 01:55
Ratastoolirahvas Toompeal. Küllike Rooväli
Eesti  Vabariigi aastapäeva hommik äratas juba varakult ligi tosina puudega inimest, kes olid otsustanud järgneda Jüri Lehtmetsa kutsele minna pidulikule lipuheiskamisele kaasa elama.

Lihasehaigete seltsi eestvedaja Lehtmets, kes kasutab ise elektriratastooli ja on elektriratastooli hoki eestvedaja Eestis, kutsus sotsiaalmeedia kaudu varavalges Toompeale ka teisi saatusekaaslasi.

Kokku saadi hommikul kell 7 Toompuiesteel Puuetega inimeste koja juures, kust liiguti Pitka mälestusmärgi juurde ning sealt juba üles Toompeale. See, et sajad inimesed elektriratastoolidest ning kepi najal kõndijatest mööda tuhisesid, puudega inimesi ei muserdanud, nemad liikusid koos oma lippudega omas taktis ja said nii täiesti õigeks ajaks Toompeale.

Lehtmets ja samuti ratastoolis liikuv Jako Stein olid oma saavutusega rahul, kuigi Lehtmets pidi oma koduks olevast TTÜ ühiselamust kesklinna sõitma trolliga. Teiste üliõpilaste abiga sai ta reis aga kenasti tehtud ja ta võis koos sõbra Valev Mägiga mäest üles liikuda. Mägi oli kaasa võtnud uhiuue Iseseisvus Kuubis MTÜ lipu, et tutvustada liikumist puudega inimeste iseseisva ja aktiivse elu nimel.

Ratastoolirahvaga ühines Toompeal ka europarlamendi saadik Indrek Tarand, kes on ligipääsetavuse probleemides nende eestkostja.

14 KOMMENTAARI

m
Martin 27. veebruar 2017, 11:31
ETV "Jõulutunnel" aitab sel aastal kaasa liikumispuudega inimeste tervisliku seisundi parandamisele. Annetuste eest avatakse treeningsaal , kus on lii...
(loe edasi)
l
Lahe 27. veebruar 2017, 05:56
Vinge vaadata ju
Loe kõiki (14)

Põnevat ja kasulikku

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee