Reis

Schiphol Amsterdamis pürib üha digitaalsemaks 

Õhtuleht.ee, 25. veebruar 2017 04:00
Foto: news.klm.com
Uuendusmeelsuse poolest tuntud Schipholi lennujaam Amsterdamis katsetab esimesena maailmas nn biomeetrilisi lähteväravaid, milles reisijad võivad lasta end kontrollida näotuvastusprogrammil. Näotuvastuse puhul ei peaks turist isikut tõendavat dokumenti kaasas kandmagi, kinnitab cntraveler.com. Esialgu katsetatakse Hollandi riikliku lennukompanii KLM juhitavat programmi ainult väikese osa reisijatega, ent kui see laabub ja inimestele meeldib, plaanitakse näotuvastust laiendada kogu lennujaamale.

Hea uudis katsejänestele: KLM lubab, et kõik reisijate biomeetrilised andmed kustutatakse pärast pardale minekut ja lennufirma ei salvesta neid.

Schipholil paistab olevat kindel soov saada maailma juhtivaks digitaalseks lennujaamaks. Veebikülje teatel eksperimenteeritakse seal ka uue kompuutertomograaf-skanneriga, mis võimaldab reisijatel jätta vedelikud ja sülearvutid oma kotti ning säästab seega kõvasti aega. 2015. aastal aga esitles lennujaam robotit Spencer, mis aitab reisijatel õige väravani jõuda.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee