Maailm

Standing Rocki protestijad lahkusid leekide ja laulu saatel (3)

Toimetas Greete Kõrvits, 23. veebruar 2017 22:02
Mudane laagripaik on juba tervisele ohtlikuks muutunud.Foto: AFP / Scanpix
Suur võit muutus kaotuseks, kui president Obama otsus jaanuaris tagasi pöörati. Ka kohtus ei ole põlisrahvad seni edukad olnud ja eile pärastlõunaks pidid viimased meeleavaldajad lahkuma.

Eile pidid Dakota Accessi torujuhtme vastu protestivad kohalikud Standing Rockis, kellest suur osa olid siuu hõimu liikmed, oma laagri kokku pakkima. Laager on püsinud kuus kuud ja protestide kõrghetkel oli seal tuhandeid inimesi. Nüüd on võitlus torujuhtme vastu läinud kohtusse ja eile lahkus laagrist umbes 150 inimest, räägib ajakiri Time. Lahkumistseremooniaks sai laagri sümboolne mahapõletamine. Seejärel kõndisid laulvad ja trumme mängivad protestijad laagripaigast minema. Kõik meeleavaldajad ei lahkunud rahumeelselt ja politsei pidi nende eemaldamiseks jõudu kasutama.

Foto: AFP / Scanpix

Paljud protestivad kavatsevad jätkata seal, kus eramaade omanikud lubavad neil telgid üles panna. Mõned sellised laagrid on juba üles seatud, üks neist vaid miili kaugusel eelmisest.

Protestijate seas valitsevad kahetised tunded. Paljudel on kahju lahkuda kohast, mis on kuude jooksul kui teiseks koduks saanud. Samuti on raske lahkuda uutest sõpradest. Teised on energiat täis ja veendunud, et võitlus jätkub.

Foto: AFP / Scanpix

Enne lahkumist koristasid kohalikud ja sõjaväelased laagrid prügist ja rämpsust, mis sinna oli kogunenud.

Siuu hõim ja nende toetajad Standingi Rocki reservaadis ja teistes Ameerika paikades avaldasid Dakota Accessi torujuhtme vastu meelt kuus kuud. Protestijate väitel ohustab planeeritav ehitus nii kohalike joogivett kui pühapaiku. President Trump pooldab torujuhtme ehitamist ja on omalt poolt andnud loa projekti jätkamiseks.

Samal teemal

20.06.2017
Siuu ameeriklased tähistavad "võitu ja õiglust", kuid Dakota Accessi naftajuhe jääb töösse
11.05.2017
Dakota Accessi naftajuhe lekib juba enne tööle hakkamist
05.12.2016
Esimene suur võit Standing Rocki siuu hõimule
25.11.2016
Vastasseis põlisameeriklaste ja politsei vahel Standing Rockis on pingeline, kardetakse inimelude pärast

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee