Eesti uudised

Firmaautode erisoodustuse aluseks saab auto võimsus - värvilisi numbreid ei tule (53)

Toimetas Keit Paju, 23. veebruar 2017 16:59
Pilt on illustreeriv.Foto: TEET MALSROOS
Rahandusministeerium esitab valitsuskabinetile otsustamiseks ettepaneku, millega kaoks seni kehtinud firmaautode erisoodustuse maksimaalne piirmäär 256 eurot kuus ning see asendatakse sõiduauto võimsusest lähtuva arvestusega. Värviliste numbrimärkide plaanist on rahandusminister loobunud, vahendab ERR. 

Kilovatipõhist arvestust eelistab rahandusministeerium analüüsidele tuginedes, sest on leitud, et sõiduki võimsus korreleerub selle väärtusega väga suures ulatuses.

Lisaks tühistataks nii ettevõtluses kui ka isiklikel eesmärkidel kasutatava sõiduauto puhul kohustus pidada kõikide töösõitude lõikes detailset arvestust - kaob kohustus pidada erasõitude jaoks sõidupäevikut, sest varasemast selgema erisoodustuse aluse arvutamisega puudub vajadus erasõitude üle kilomeetripõhise arvestuse pidamiseks.

Kavandatav uus regulatsioon määrab muu hulgas seda, et kui sõiduauto soetati üksnes ettevõtluses kasutamiseks ja sisendkäibemaks arvati maha täies ulatuses, kuid kahe aasta jooksul võetakse sõiduauto kasutusele ka eratarbes, siis tuleb sisendina mahaarvatud 50% ulatuses riigile tagastada.

Samal teemal

31.01.2017
Arto Aas “Foorumis”: ettevõtete autode numbrimärkide värviliseks tegemine kõlab pentsikult
23.01.2017
IRL-i fraktsioon soovitab Sesteril ettevõtjate numbrimärkide märgistamise ideest loobuda
18.01.2017
Rahandusministeerium soovib, et ette­võtja sõiduki numbrimärk oleks teist värvi
17.01.2017
Uus maksuplaan toob tööautodele värvilised numbrimärgid

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee