Eesti uudised

SÜNDIGU TAVA! Riigi esimene mõõk läheb kaitseväe paraadil käiku (12)

Juhan Haravee, 23. veebruar 2017 04:00
KAPTEN HEINO PIIRSALU: "Õhuväelaste vestu tuli sakslastel valmis teha kunagiste jooniste järgi, sest sellisel kujul ei jõutud teda ennesõjaaegsel ajal tootma hakatagi."Foto: Teet Malsroos

Eesti kaitseväe ohvitserkond saab oma mõõgad Eesti Reservohvitseride Kogu vahendusel kuulsast Saksamaa Solingeni terariistade tehasest. Maksta tuleb au ja seisust tähistava mõõga eest ohvitseril endal, kuid müügi tuluga saavad arvestada abi ­vajavad relvavennad ja nende pereliikmed.

Vabariigi aastapäeva pidustuste kava avab 23. veebruari hommikul täiesti uus ettevõte. President Kersti Kaljulaid annab kaitseväe paraadi liputoimkonnale kaitseväe ohvitseri mõõga nr 0001, mida hoitakse 2006. aasta sügisest Kadrioru presidendilossis. "Väljalaenamisest" peaks asjaosaliste hinnangul sündima uus traditsioon, mis päädib sellega, et riigi esimene terariist tuleb liputoimkonnal pärast paraadi presidendile tagastada nii tänavu kui ka tulevikus.

"Enne Teist maailmasõda oli Eestis reaalses kasutuses mereväe- ja maaväeohvitseri mõõk," räägib Eesti Reservohvitseride Kogu (EROK) endine esimees (2003–2007) ja praegune liige kapten Heino Piirsalu. "Vestu, millest pidi saama lennuväeohvitseride paraadrelv, jäi aga tollal ainult paberile. Nüüd on see lõpuks Eesti õhuväeohvitseride auks ja rõõmuks valmis."

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

23.02.2017
GALERII | President annab kaitseväe liputoimkonnale üle kaitseväe ohvitseri mõõga

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee