Maailm

Viinis astusid kohtu ette noore sakslanna vägistanud üheksa iraaklast (47)

Toimetas Aadu Hiietamm, 23. veebruar 2017 04:00
VIINI KULTUSBAAR KAKTUS: 2016. aasta 1. jaanuari öösel viisid Iraagist pärit varjupaigataotlejad sealt vägistamise eesmärgil kaasa purjus sakslanna.Foto: kaktusbar.at
Austria pealinnas algas kohus üheksa iraaklase üle, 22–48aastaseid mehi süüdistatakse 28aastase sakslanna grupivägistamises 2016. aasta 1. jaanuari öösel Viinis. Kohtuotsust on oodata 2. märtsil, vahendab Focus Online. 

Viis iraaklast saabusid Austriasse 2015. aastal varjupaigataotlejatega, kellest osa on ametlikult varjupaiga ka saanud. Neist kaheksa on sugulased.

Samal teemal

Vägistajate küüsi sattunud sakslanna Sabine K. (nimi muudetud) on pärit Alam-Saksi liidumaalt, kus ta töötas õpetajana. Viinis viibis ta sõbrannal külas. Mõlemad pruukisid uusaastaööl ohtralt alkoholi ja kella kolme paiku märkas sõbranna, et Sabinet ei ole enam kultusbaaris Kaktus, kuhu nad tund aega varem olid koos sisenenud. Teised pidutsejad ütlesid talle, et otsitav naine lahkus baarist.

Sabine ärkas umbes poole viie paiku võõras toas. Ta lamas voodis alasti ja tema peal oli võhivõõras mees. Lisaks märkas ta toas veel üht meest. Seejärel kaotas naine teadvuse. Kella kuue paiku saatis üks iraaklastest tolleks ajaks juba pisut kainemaks saanud Sabine esmalt tualetti ja seejärel viisid kaks meest ta tänavale bussipeatusesse. Bussi sisenemisel kukkus Sabine reisijatele otsa. Need märkasid tema räsitud olekut ja saatsid ta hotelli, kuhu kutsuti politsei. Naine rääkis politseinikele, mida ta ööst mäletas. Ekspertiis tuvastas, et Sabine oli olnud seksuaalvahekorras vähemalt viie mehega. Samuti oli tal intiimpiirkonnas hulgaliselt pisivigastusi. Naise nutitelefoni abil õnnestus kindlaks teha korter, kus ta oli kella 4.20st kuni 6.20ni viibinud.

Austria politsei vahistas kahtlusalused mehed mullu augustis. Kõik peale ühe tõrjusid algul süüdistusi. Kui DNA-analüüsid kinnitasid nende seksuaalvahekorda Sabinega, siis hakkasid iraaklased väitma, et naine oli ise tahtnud nendega seksida.

Sabine eitab niisugust võimalust kategooriliselt. Naise psüühika on uusaastaööl üleelatust tõsiselt häiritud ja seetõttu vajab ta psühhiaatrilist ravi.

Eeluurimisel selgus, et üheksast iraaklasest neli pidutsesid tol uusaastööl samas baaris, kuhu Sabine sõbrannaga sisenes. Mehed märkasid purjus abitut naist ja otsustasid ta vägistamise eesmärgil kaasa viia. Korterisse kutsuti veel viis meest. Kohtus süüdimõistmisel ähvardab iraaklasi kuni 15 aastat vanglat.

Samal teemal

04.03.2017
Viini kohus saatis Iraagi grupi­vägistajad vangi
17.08.2016
Viinis vägistasid üheksa iraaklast noore sakslanna