Trumpi nõunik Kellyanne Conway.Foto: AFP / Scanpix
Toimetas Greete Kõrvits 22. veebruar 2017 21:04
USA presidendi Donald Trumpi kampaaniajuht ja praegune nõunik Kellyanne Conway on eelmise nädala algusest saati tele-eetrist kadunud. Valge Maja allikad rääkisid CNN-ile, et nõuniku väljaütlemised on põhjuseks, miks teda praegu meediast eemal hoitakse.

Eelmise nädala esmaspäeval rääkis Conway teles, et president on julgeolekunõunik Michael Flynni suhtes "täiesti kindel". Vaid loetud tunnid hiljem astus Flynn ametist tagasi.

Järgmisel päeval väitis Conway, et Flynn pakkus ise, et lahkub, kuigi Valge Maja pressisekretär Sean Spicer ütles, et president Trump palus Flynni taandamist. Sellest hetkest pole Conway enam televisioonis üles astunud. Arvatakse, et need väljaütlemised, samuti tema ebapopulaarsus avalikkuses, olevat viinud administratsiooni järeldusele, et tema sõnavõttudest on rohkem kahju kui kasu.

Kellyanne Conway oli enne Trumpi kampaaniajuhiks saamist tulevase presidendi suhtes väga kriitiline, kuid pärast Trumpi heaks tööle asumist muutis ta pealtnäha oma suhtumist täielikult. Teda kritiseeriti kahtlaste väljaütlemiste eest juba enne Michael Flynniga seotud eksimust. Näiteks julgustas ta ühes telesaates ameeriklasi ostma Ivanka Trumpi firma rõivaid ja rääkis nn Bowling Greeni veresaunast, mida pole kunagi juhtunud. Telekanali MSNBC hommikusaade "Morning Joe" keeldus Conwayd edaspidi intervjueerimast, viidates tema ebausaldusväärsusele.

Conway vaikus eetris on juba tekitanud Ameerika meedias lootust, et uus administratsioon on oma meediasuhted ja sõnumite edastamise viisid üle vaadanud ja ümber hinnanud. Conway on siiski esinenud raadios ja Valge Maja ametlik esindaja peab väiteid Conway vaigistamisest absurdseteks, väites, et nõunikul on lihtsalt palju tööd.

"Ilmselgelt on neil hoopis draamavabam nädal olnud," väitis Valge Majaga seotud allikas CNN-ile. "Et Kellyanne televisioonist eemal on, on neile kasulik."