Eesti uudised

Venemaal loodi uus väeliik: infooperatsioonide üksus 

Õhtuleht.ee, 22. veebruar 2017, 20:13
Foto: Freeimages
Venemaa kaitseminister Sergei Šoigu ütles Riigiduumas peetud kõnes, et Venemaal on loodud infooperatsioonide üksused.

Šoigu esinemine Riigiduumas oli kantud homsest, 23. veebruaril aset leidvast Isamaakaitsjate päevast. Vastates parlamendiliikmete küsimusele lääneriikide propaganda kohta, ütles Šoigu, et Venemaal on selle vastu võitlemiseks loodud eraldi väeliik - infooperatsioonide üksus, vahendas uudisteagentuur Ria Novosti.

Venemaa kindralstaabi kunagine ülem, armeekindral Juri Baluevski ütles kaitseministri sõnu kommenteerides, et võit inforuumis on tänapäeva maailmas kohati isegi olulisem kui võidu saavutamine konventsionaalses sõjas.

"Tänapäeval on inforuum tõusnud esiplaanile, kuna käib võitlus inimeste mõistuse ja massiteadvuse pärast ning võit infosõjas võib vaenlasriigi paralüseerida," ütles armeekindral.

Venemaa Geopoliitiliste Probleemide Akadeemia president, kindral-polkovnik Leonid Ivanšov aga ütles, et võimsad infooperatsioonide üksused on Venemaale vajalikud, et viia ellu oma rahumeelset poliitikat.

"Tuleb lõpetada oma õigustamine, sundida Läänt minema kaitsele ning viia läbi operatsioone Lääne valede vastu. Meil tuleb minna pealetungile, toonitas ta.

Samal teemal

5. jaanuar 2017, 16:58
USA on Venemaa propagandakahvlis
19. november 2015, 11:16
Piinlik aps infosõjas: Venemaa infosõdalased ei oska inglise keelt

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee