Eesti uudised

Ratas Repsi intervjuust Sputnikule: Reps on Eestile lojaalne ja ametikohale sobiv  (148)

Andra Nõlvak, 22. veebruar 2017 14:58
Foto: Alar Truu
Nädala alguses väitis haridus- ja teadusminister Mailis Reps, et ei ole Sputnikule intervjuud andnud ning tegemist on väljaande poolse valega. Hiljem selgus, et intervjuu siiski on toimunud ja minister vabandas oma eksimuse pärast. Peaminister Jüri Ratase sõnul jätkab Reps kindlasti ministrina.

Riigikogu infotunnis küsis Kristen Michal, millise hinnangu annab peaminister ministri käitumisele. Ratas vastas, et selliseid intervjuusid ja juhtumeid tuleb võtta väga tõsiselt.

Peaminister ei õigusta valetamist ja luiskamist, kuid on enda sõnul Repsiga sellest rääkinud ja minister on vabandanud ja kahetsenud. „Tema jaoks oli see õppetund, millest õpib, tegemist oli inimliku eksimusega,“  kinnitas Ratas.

Ratas selgitas, et igasugused inimlikke kannatusi tekitanud tegevused tuleb hukka mõista, kuid rohkem ta intervjuu sisu sobilikkust ei kommenteeri. „On selline arvamus, et erinevaid inimlikke kannatusi ei reastata, aga ma olen ise andnud väga selge signaali küüditamise hukkamõistu osas,“ ütles ta.

Kremli-meelse portaali Sputnik ajakirjanikule holokausti ja küüditamise teemal intervjuu andnud Reps ministrikohta siiski ei kaota. Peaministri sõnul on Reps Eestile lojaalne ning ametikohale igati sobiv inimene. „Repsi puhul ei saa märkimata jätta haridusteed, mis haridusministri puhul on oluline.“

Endise peaministri Taavi Rõivase küsimusele, kas Reps jätkab vabariigi valitsuses, vastas Ratas konkreetselt ja pisut ärritunult: „Kui ta annab neid (intervjuusid, toim) 2, 5, 10, pole vahet, tuleb teha selgeks, kellele antakse intervjuu. Sputnikule ei anta. Kui küsite, kas ta on väärikas haridus- ja teadusminister, siis jah, ta on väärikas!“

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee