Eesti uudised

President läheb puhkusele seaduses valitseva segaduse kiuste

Maarit Stepanov, 22. veebruar 2017 04:00

8 KOMMENTAARI

m
Miks mitte/ 22. veebruar 2017 12:09
Kui seadust pole, las läheb. Kui seadust pole, seetõttu ei pea veel elu seisma jääma. Seda enam, kui planeering on varakult tehtud ja kokkulepped olemas. Nii ongi õige, ehk nüüd saab ka seadus paika seoses uue presidendi poolt esiletõstetuna.
h
huvitav/ 22. veebruar 2017 09:55
mida ta siis sellele kohale trügis kui ise seadust täita ei taha.
k
Kahvel/ 22. veebruar 2017 09:07
Las puhkab. Hea, et ta saab puhkusele minnes kaasa võtta ka oma abikaasa (mees-esileedi, või esimehe?). Eesti president on väga raske amet.
s
sed lex, dura lex/ 22. veebruar 2017 07:55
kui seni ükski president ei ole ametipuhkusel olnud, siis ongi viimane aeg korraldada "õppused" ja järgi proovida kuidas see asendamise kord ja protseduurika ka reaalselt toimub ja toimib.
Sellest kogemusest oleks Eesti Vabariigile õppeainena kasu.
Kuid praegu minnakse jällegi eufemistliku newspeaki ja kanseliitliku häma teed.
a
Aga mis teha ???/ 22. veebruar 2017 07:48
Kui inimene oli broneerinud perepuhkusereisi ja selle kinnigi maksnud juba enne seda , kui üldse tehti ettepanek kandideerida presidendiks ???
j
Jūrīš Prūdēnš/ 22. veebruar 2017 08:26
Jutt et puhkusereis oli
"ammu enne presidendiks saamist tellitud ja makstud" ja
"kes see siis tellimise hetkel teadis, et hiljem hakatakse presidendiks"
(kus puhkuse asjaajamise protseduure ei taheta optimeerimise mõttes järgida)
on üpriski samalaadselt demagoogiahõnguline, et
Ärma talule oli saadud toetus enne seda kui THI sai presidendiks ja seetõttu oli vaja Ärmaga mingit keerulist skeemi arendada.
(THI ka "ei teadnud" et hakkab presidendiks, kuigi kes muu kui ise kandideeris)
.
Ei ole presidendiamet sundus ega ootamatult isikutele kaelasadanud kohustus või õnnetus. See on olnud teadlik valik. Isiklik valik. Valiku tegemisel on olnud isikutel eelnevalt ette teada, et on võetud kohustused talule, et on ostetud puhkusereis.
Kui sellised tehingud mõjutavad presidendiametis selget ja lähipaistvat asjaajamiskorda ega pole kavatsust seda järgida, siis on olnud ka võimalik isikul see valik, et presidendiametit mitte vastu võtta.
Ei tohiks eksitada lugejaid põhjusliku seose ajalise järjestuse segipaiskamisega nagu mingi enne presidendi ametisse astumist võetud kohustus/hüve oleks takistus selgele ja läbipaistvale asjaajamiskorrale.
k
kuli/ 22. veebruar 2017 07:40
meie seaduse tegijad on enamus endised vangid või nende sugulased seega seadused on ka vastavalt tehtud nendetaolistele meelepäraseks,Riigikogu lihtsalt nämmutab kaasa ja tõstab kätt nagu Breznevi ajal peaasi et raha tiksuks
n
nonoh/ 22. veebruar 2017 06:07
las läheb, aga eelnevalt oleks võinud teha midagi selleks, et see puhkuse vormistamise asi oleks tehtud. Paljas nämmutamine.Puhaku rahus, kui tema enda ülesanne ei olnuks asja lahendamine enne
Aga kelle asi see on? Seadusetegijate asi see ju ometi ei ole? Nende asi on meedias jahuda ja ennast nuumata.