Foto: Alar Truu
Toimetas Marge Sillaots 21. veebruar 2017 14:32
Endine presidendi abikaasa Evelin Ilves avaldab sotsiaalmeedias hämmeldust president Kersti Kaljulaidi 90-päevase puhkuse üle ja nimetab kogu ettevõtmist silmakirjalikuks.

"See uudis on ikka täiesti hämmastav. President, kelle kõige olulisem roll on valvata põhiseaduse täitmise järele, rikub avalikult ja häbita ise seadust. Mis ametikohal töötav teine inimene saaks nö mitteametlikult, lihtsalt lambist puhkusele sõita?," kirjutab Evelin, et puhkust Kaljulaidile ei vormistata, ent samas töökohustusi ka ei planeerita.

"Eriti silmakirjalik on kantselei avaldus, et "me otsime võimalust, kuidas president ei peaks puhkusehüvitist vastu võtma" – kuidas ta saakski võtta, kui talle puhkust ei vormistatagi? Oleme tõesti jõudnud uuele silmakirjalikkuse tasemele... Kuhu sa teel oled, kulla Eesti riik?"

Presidendi avalike suhete nõunik Taavi Linnamäe rääkis EPLile, et president sõidab koos perega Eestist ära, kuid ei plaani puhkust võtta, mis tähendaks, et tema kohustused peaks üle võtma riigikogu esimees Eiki Nestor (kes muuseas on järgmisel nädalal samuti kolm päeva Eestist ära välisvisiidil).

"Väljakujunenud praktika on, et riigipea oma puhkust välja võtnud ei ole ning leiab need hetked pere jaoks ja aja mahavõtmiseks muude töökohustuste vahelt või kõrvalt," sõnas Linnamäe.

Samal teemal

Kommentaarid  (192)

sõnumitooja lasete maha? 27. august 2018 00:05
ma saan aru, et evelini ei sallita ja saan ka aru, miks, ise ka ei saali, aga probleem on ju õige, mille püstitas. olen üllatunud, kui paljud kaljuloidi kaitsevad. eestlusevastane president.
Nuhvik 27. veebruar 2017 10:04
me võiksime sallivamad olla.Kas inimesel siis raasugi ei tohi enam isiklikku elu olla ja õigust puhkusele koos perega.Mis olulised tööd tegemata jäävad.?Eesti rahvas sai hiljuti ühe sisukama presidendi kõne,püüame elust rõõmsamat külge leida .
nuhvikutele 26. august 2018 23:53
et siis sinusugused arvavad, et võibki seadust rikkuda ja mõnitada riiki? sinusuguste jaoks on ilmselt rahvusvahelisele inimkaubandusele kaasa aitava presidendi kõne tõesti sisukas.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS