Eesti uudised

Evelin Ilves pahandab: president Kaljulaid rikub avalikult ja häbita ise seadust (192)

Toimetas Marge Sillaots, 21. veebruar 2017 14:32
Foto: Alar Truu
Endine presidendi abikaasa Evelin Ilves avaldab sotsiaalmeedias hämmeldust president Kersti Kaljulaidi 90-päevase puhkuse üle ja nimetab kogu ettevõtmist silmakirjalikuks.

"See uudis on ikka täiesti hämmastav. President, kelle kõige olulisem roll on valvata põhiseaduse täitmise järele, rikub avalikult ja häbita ise seadust. Mis ametikohal töötav teine inimene saaks nö mitteametlikult, lihtsalt lambist puhkusele sõita?," kirjutab Evelin, et puhkust Kaljulaidile ei vormistata, ent samas töökohustusi ka ei planeerita.

"Eriti silmakirjalik on kantselei avaldus, et "me otsime võimalust, kuidas president ei peaks puhkusehüvitist vastu võtma" – kuidas ta saakski võtta, kui talle puhkust ei vormistatagi? Oleme tõesti jõudnud uuele silmakirjalikkuse tasemele... Kuhu sa teel oled, kulla Eesti riik?"

Presidendi avalike suhete nõunik Taavi Linnamäe rääkis EPLile, et president sõidab koos perega Eestist ära, kuid ei plaani puhkust võtta, mis tähendaks, et tema kohustused peaks üle võtma riigikogu esimees Eiki Nestor (kes muuseas on järgmisel nädalal samuti kolm päeva Eestist ära välisvisiidil).

"Väljakujunenud praktika on, et riigipea oma puhkust välja võtnud ei ole ning leiab need hetked pere jaoks ja aja mahavõtmiseks muude töökohustuste vahelt või kõrvalt," sõnas Linnamäe.

Samal teemal

21.02.2017
TV3 VIDEO | EKRE juht Mart Helme põhjendas, miks ta pooldab Donald Trumpi
21.02.2017
Presidendi kantselei direktor selgitab Kaljulaidi puhkust: "Eks igaüks meist peab puhkama, nii ka riigipea!"
21.02.2017
President läheb puhkusele seaduses valitseva segaduse kiuste
21.02.2017
President Kaljulaid sõidab nädalaks puhkusele