Maailm

Saksa parempopulistide juht Petry pidas Moskvas salakõnelusi (12)

Toimetas Piret Pappel, 21. veebruar 2017 12:15
Frauke PetryFoto: FABRIZIO BENSCH
Saksamaa parempopulistliku partei Alternative für Deutschland (AfD) juht Frauke Petry kohtus nädalavahetusel Venemaa poliitikutega, teatas Deutsche Welle.

Täna tegi avalduse, kus teatas, et reisi eesmärk oli arutada koostööd venelastega. Petry kinnitusel kohtus ta ka duuma esimehe Vjatšeslav Volodini ja aseesimehe Pjotr Tolstoiga. Volodin on Putini endine personaliülem ja teda peetakse Venemaa üheks kõige mõjuvõimsamaks isikuks. Tolstoi on samuti tuntud Kremli poliitika tulise toetajana.

Samal teemal

Riigiduuma tegi samuti avalduse, kus teatas, et Petry sõitis Moskvasse venelaste kutsel, arutamaks piirkondlike seadusandlike kogude ja parteide vahelist koostööd ning noorteühenduste vaheliste kontaktide loomist. Samuti anti teada, et Petry kohtus ka duuma alamkoja aseesimehe Vladimir Žirinovski ja parlamendi välisasjade komitee esimehe Leonid Slutskiga. Kohtumisel osales duuma energiakomitee esimees Pavel Zavalnõi, kes koordineerib duuma ja Saksa parlamendi vahelist suhtlust.

AfD pole kinnitanud, millised parteiliikmed lisaks Petryle Moskvas käisid. Saksa meediasse lekkis riigi luureraport, mille kohaselt pole siiani tõendeid, et AfD saaks Venemaalt raha. Samas on erakond viimastel kuudel Moskvaga üha tihedamalt suhtlema hakanud ja Vene meedia kajastab usinalt selle juhtide sõnavõtte.

AfD nautis liidumaade valimistel suurt edu ja loodab ka sügise hakul toimuvatel üldvalimistel teha korraliku tulemuse, kuigi erakonna siseringis käib võimuvõitlus.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee