Vabariigi aastapäev - toit

Presidendi vastuvõtt 18 000 suupistega (31)

Siim Randla, 20. veebruar 2017 04:00
Selliseid suupisteid pakuti presidendi vastuvõtul mullu.Foto: Tiina Kõrstini
Presidendi vastuvõtul Tallinnas Estonias vabariigi aastapäeval pakuvad tippkokad kokku ligi 18 000 soolast ja magusat suupistet.

24. veebruaril valmistavad Eesti vabariigi 99. aastapäeva vastuvõtuks suupisteid seitse tippkokka ning esindatud on ka mullu noorkoka, noorkondiitri ja koolikoka konkursside võitjad.

Samal teemal

Selle aasta põhiülesandeks oli väärtustada Eesti toorainet ja valik tehti nii, et esindatud oleks võimalikult palju Eesti piirkondi, ütles presidendi kantselei kommunikatsiooninõunik Kaidi Aher Õhtulehele.

Kokku valmistatakse 14 300 soolast suupistet ja 4000 magusat.

Suupistete eest hoolitsevad Keila-Joa mõisa peakokk Allan Oeselg, Saaremaa Spa hotellide Rüütli ja Meri peakokk Kristjan Janke, Restoran Ruhe juhataja Terje Lindau, Purtse mõisa peakokk Sigrid Välbe, Muraste kooli peakokk Jaanika Rist, Põhjala Cateringi peakokk Dmitri Britikovski, Pärnumaa Kutsehariduskeskus, aasta noorkokk 2016 Kristiina Sireli ja Carmen Cateringi peakokk Jevgeni Sevtšuk. Magusate suupistete eest seisavad hea Chez Andre Restorani peakokk Andrus Vaht ja Taimo Tamm Ida-Viru kutsehariduskeskuse Narva õppekohast.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee