Eesti uudised

Ida-Virumaa esindajad riigijuhtidele: tooge sisekaitseakadeemia Narva (16)

Toimetas Karoliina Vasli, 18. veebruar 2017 16:14
Sisekaitseakadeemia hoone Tallinnas. Foto: Tiina Kõrtsini
Ida-Virumaa esindajad saatsid valitsusele pöördumise, kus rõhutavad, et sisekaitseakadeemia peaks Narva kolima, kuna seda on juba ammu lubatud.

"Valitsus on koalitsioonilepingus konkreetselt lubanud kolida sisekaitseakadeemia Narva. Seda küsimust on järjepanu arutanud neli valitsust, kuid kunagi varem pole see olnud kirjas nii selge sõnaga nagu praeguses koalitsioonilepingus," seisab kirjas. 

Samal teemal

"Siiani on koalitsioonivalitsuste arutelud õppekompleksi kolimise üle lõppenud alati valitsuse nägu päästva otsusega rajada õppekompleksi asemel praktikabaas. Seda lubati ka 2013. aastal, kuid nüüd ei soovi toonased otsustajad sellest enam rääkida. Sest lubadust ei täidetud."

Lisaks märgiti, et siseministeeriumi eelmisel nädalal avalikuks saanud plaan kolida Narva väike osa sisekaitseakadeemiast või luua sinna ammu lubatud praktikabaas, aga jätta õppekeskus üle viimata, on järjekordne katse lubadusest loobuda, kindlustades otsustajatele taganemistee.

"Sama eksitav on jutt kolimise kõrgest hinnast: pole võimalik, et Narvas asuv õppekompleks kujuneks praegu plaanitavast Tallinna uuest õppekompleksist mitu korda kallimaks. Kolimise vastased ei taha kõnelda ka sellest, et Tallinnas väärtuslikus ja populaarses elamupiirkonnas asuva kinnistu müügist saadav tulu kataks suures osas Narva kolimise kulu."

Kirja autorid: Lembit Kaljuvee, Avo Kiir, Artur Põld, Veikko Luhalaid, Tauno Võhmar, Tiit Kuusmik, Aivar Surva, Eevi Paasmäe, Teet Enok, Riho Breivel, Valeri Korb, Einar Vallbaum ja Andres Noormägi

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee