Eesti uudised

Täiendatud 19.02 kell 14!

Presidendi kantselei krediitkaartide anomaaliad: kulutati ka kohtades, kus presidendi visiiti välja polnud kuulutatud (86)

Delfi, 18. veebruar 2017 12:04
Foto: Alar Truu
Presidendi kantselei krediitkaartide andmed näitavad, et Ilvese valitsemisajal kulutati vähemalt kahel korral raha ka Saksamaal ja Lätis ajal, kui presidendi visiiti sinna välja polnud kuulutatud.

Esimene kulutus oli 15. aprillil 2013, kui Baieris asuvas Elmau lossis kulutati kokku 2230 eurot. Kummaline on see Delfi hinnangul seetõttu, et 15. aprillil 2013 lõpetas Ilves oma kodulehe andmetel hoopis töövisiiti Pariisis. Presidendi kantseleist täpsustatakse Õhtulehele, et Pariisis oli Ilves eelnevatel päevadel, Elmau külastus oli planeeritud, aga selle kohta eraldi pressiteadet ei väljastatud.

Teine samasugune sündmus oli üks 1496 eurone arve Riias asuvast restoranist Kalku Varti, mille kuupäevaks on 17. juuni 2016. Jällegi ei ole Ilvese visiitide nimekirjas sel ajal viibimist Riias. Kantseleist selgitatakse, et kuna krediitkaardid on kantselei, mitte presidendi kui isiku nimel, siis on kulusid ja tegevusi ka muul ajal kui vaid riigipea välisvisiitide aegu.

Algne artikkel refereeritud Delfist.