KäerauadFoto: Teet Malsroos
Toimetas Kristin Aasma 17. veebruar 2017 17:57
Harju Maakohus rahuldas täna Põhja Ringkonnaprokuratuuri taotluse võtta kaheks kuuks vahi alla kolm meest, keda kahtlustatakse kuritegelikku ühendusse kuulumises ja suures ulatuses toime pandud kelmuses, mis seisnes rendiautode väljapetmises. Mehed tabati üleeile Tallinnas.

Põhja Ringkonnaprokuratuuri ringkonnaprokurör Ainar Koik ütles, et kahte tabatut on korduvalt kriminaalkorras karistatud ja nad on katseajal ning prokuratuur soovis vahistamise taotlemisega välistada uute kuritegude toimepanemist ning menetlusest kõrvalehoidmist.

Kolmas mees on kehtiva karistuseta ja tema vahistamise aluseks oli kuritegeliku tegevuse vältimine. 

Üleeile päeval pidasid Põhja prefektuuri kriminaalpolitseinikud koos kiirreageerijatega Kristiine keskuse lähedal autos kinni mehed, keda kahtlustatakse rendi- ja liisinguautode väljapetmises. 

Põhja prefektuuri teenistuse vanem Toomas Jervson ütles, et töö meeste tabamiseks oli aeganõudev. "Kahtlustatavad olid veendunud, et nende kuriteoskeemid töötavad laitmatult. Politsei ja prokuratuur tõestasid aga vastupidist. See on tänavu juba teine grupp inimesi, kelle politsei on kinni pidanud ja keda sarnastes kuritegudes kahtlustame,“ ütles Jervson. 

Jervson lisas, et piirid ei ole üldjuhul kuritegude avastamisel takistuseks. "Meil on tihe koostöö ja infovahetus Euroopa riikidega. Jälgede segamine variisikute ja autode välismaale registreerimine võib meie tööd raskendada, kuid lõpuks tabame nad ikka," rääkis politseinik

Kinnipeetud mehed omastasid erinevaid variettevõtteid ja variisikuid kasutades liisingu- ja rendiautosid ning korraldasid väljapetetud kallihinnaliste sõidukite müüki teistesse Euroopa riikidesse. 

1986., 1982. ja 1978. aastal sündinud mehed on kahtlustuse kohaselt tegutsenud vähemalt aasta. Kahtlustuse järgi petsid nad välja 12 sõidukit, mille kogumaksumus on 300 000 eurot. Kahtlustuste kohaselt kuuluvad mehed kuritegelikku ühendusse ning süüdimõistmise korral näeb karistus ette kolme- kuni kaheteistaastast vangistust.