Reis

Stockholm: Egiptuse asemel Põhjamaade Veneetsiasse (7)

Kersti Eero, 18. veebruar 2017 04:00
1925. aastal avati Tutanhamoni sarkofaag, mis koosnes kolmest üksteise sees olnud kirstust. Pildil keskmine ja välimine kirst.Foto: www.tutankhamun.se

"Stockholmis on alati midagi uut ja huvitavat," kinnitab 25 aastat seal elanud Kylliki Hellström, et tal pole veerand sajandi jooksul seal veel kordagi igav hakanud. Praegugi on Põhjamaade Veneetsiaks kutsutud linnas mitu põnevat näitust ja suveplaanidki tasuks aegsasti paika panna.

Hiljuti lõppes Eesti Televisioonis neljaosaline Briti draamasari vaarao Tutanhamoni hauakambri otsingutest. Kes vaatas arheoloog Howard Carteri seiklusi Kuningate orus, võiks jätkuks sellele minna vaatama Stockholmis avatud Tutanhamoni näitust (Frihamnsgatan 66).

"Mulle meeldis just see, et näitus oli üles ehitatud hästi pedagoogiliselt ja mitte liiga teaduslikult," tõdeb Kylliki, et keegi ei jaksa lõputut infot vastu võtta. "Eriti põnev on muidugi neil lastel, kes on koolis Vana-Egiptust õppinud, aga kogu see kuld ja kard paistis väiksemaidki huvitavat," usub Kylliki. Ta arvab, et Tutanhamoni näitus sobib sõna otseses mõttes igas eas külastajatele.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

09.02.2018
Päevaks põhjanaabrite poole
03.11.2017
VIDEO | Tartu muumiad osutusid üle 2200 aasta vanaks
19.10.2017
KOOLIVAHEAJAL REISILE: päevaks-paariks Helsingisse või Stockholmi
18.02.2017
KUHU MINNA JA KUHU MITTE: maailma kõige kallimad ja odavamad linnad turisti jaoks

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee