(Alar Truu)

Võib ju olla, et mida presidendi kantselei ülem ei kuule, seda president ei tea. Ent kehtib ka vastupidine ja nii võime endise kantseleiülema jutule tuginedes olla veendunud, et ka president Toomas Hendrik Ilves teadis Ärma talule EASi antud toetuse tagasinõude suurusest vähemalt poolteistkuud varem, kui ta avalikkuse ees väitis. Sissevaadet ekspresidendi loomusesse annab seegi, et viisakale raha tagasiküsimusele vastas endine riigipea advokaatide palkamisega.

Ametnik ja õppejõud koju kätte?

Kolib, ei koli, kolib, ei koli – jutt ei käi mitte ainult sisekaitseakadeemia Narvasse viimisest, vaid juba korra ümber asustatud haridusministeeriumi Tartust pealinna tagasi toomisest. Ministeerium jäi siiski paika – otsustavaks võis saada avalikkuse meelepaha kolimiskavade absurdsuse ja poliitikute otsustusvõimetuse pärast, ent viimane summutab liiga kiiresti küsimuse, kus on asutustel tegelikult kõige parem ja efektiivsem tööd teha. Just seda tuleb küsida ka sisekaitseakadeemia puhul, enne kui on hilja.

Ossinovsky silme alt ära!

Ajal, kui riigikogu menetleb alkoholimüügi piiranguid, mis tagavad, et tulevikus oleks alkoholipudelid ostukeskustes läbipaistmatu vaheseina taga, ei paistaks ühegi poe aknast ega kaunistaks piltidena näiteks ajakirjade vahelehtede esi- ja tagakülgi, teevad alkoholitootjad-müüjad ettevalmistusi, et saata sümboolselt silme alt ära ka karmima alkoholipoliitika isa, tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski: piirangutest ei jää jõustumise korral puutumata ka uudistoode Ossinovsky Vodka.

Kõik sulle, kallis valija!

Mis sunnib riigikogu keskkonnakomisjoni esimeest metsatukast isiklikult prügi otsima, peaministrit sõbrapäeval kaasinimestele rongis šokolaadi jagama ja varem kolleegi kommertsreklaamis osalemise eest hurjutanud riigikogu esimeest olema tuntud raadiojaama reklaamnäoks? Peale tähetarga oskavad teisedki märke lugeda: sügisel on poliitikas oodata tormiseid aegu.

Võitja võtab kõik

Kui aluseks võtta pelgalt erakondade reitingud, siis valitsusvahetusest on võitnud esmajoones opositsioonipingile saadetud Reformierakond: Keskerakond on endiselt Eesti populaarseim erakond ja sotsid ning IRL on toetust hoopis kaotanud. Soola partnerite haavadele riputab seegi, et Keskerakond jätkab Reformierakonna tava soojendada end just kaasvalitsejate saavutuste paistel.

Jaga artiklit

36 kommentaari

M
Mul on häbi ja piinlik Eesti rahva pärast   /   19:31, 6. märts 2017
Nad rumalad ei oska riigi tagant virutada.Väga õpetlikud sõnad.Ausa tööga pole keegi rikkaks saanud.
O
on sõnu!  /   21:51, 4. märts 2017
Mul pole midagi selle vastu kui ta elaks oma elu enda raha eest, aga mitte mingi juhul meilt varastatud rahade eest.

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis