Eesti uudised

Valitsus toetas mitteaktiivsete noorte tugisüsteemi loomist (7)

LISA KOMMENTAAR

Juulius 16. veebruar 2017 21:38
Tahtsin veel öelda, et artikli viimane lause selle kohta, et sarnast süsteemi kasutatakse ka Rootsis, paneb küsima , kui palju noori mehi on edukalt aidatud tööturule või õppima. Rootsis on mitte töötavate või mitteõppivate noorte ehk siis sots.toetuste peal elavate meessoost noorte hulk katastroofiliselt suur. Muidugi, aeg-ajalt käivad nad maailmas ringi. Ehk leiaks ka võimaluse nende paremaks abistamiseks?
pets 16. veebruar 2017 20:19
mis tähendab ei taha. meie ajal oli : ei oska, õpetame, ei taha, sunnime. küll elu sunnib. papa-mamma annavad seniks tissi, kauaks neid on. ühel päeval pead neid hakkama aitama. paigast ära on kasvatus. Ma möönan, kuni õpIaeg, on laste toetamine õigustatud, edasi peavad ise hakkama saama . jah, raske on sundida miinimumpalga peale tööle saatma, aga kuskilt peab alustama.
Juulius 16. veebruar 2017 19:08
Naabripoiss Mart ei tööta ega õpi. Keskkool on läbi, 2 kursust Tartu Ülikoolis ka. Vanust 24. Tööle pole läinud, sest ütles, et ta naudib elu ja olgem ausad, mis tööd sa väikelinnas ikka leiad. Ema kohta ütles, et ei taha 50-selt olla puruhaige nagu ema . Millest siis mees elab ja tegeleb? Naudib elu , jalutab hommikul ja õhtul, tegeleb spordiga ja käib papa ja tolle pundiga kalal. Ei suitseta ega joo, sõbranna on ka olemas. Ajab täitsa mõistlikku juttu, putitab mootorratast ja pildistab loodust. Söögi saab kodust, riideid on, aiamaa saab ka haritud. Ja mingi osalise töövõimega töövõimetuspensionär ta ei ole.
Noormees kirjutab muuseas artikleid või nupukesi lehtedele.
Ma tahaks näha, missugune sots töötaja või tugiisik ajab poisi tööle või kooli? Missugust abi vajab see noormees, et minna tööle või kooli? Mina arvan, et ikka inimesel peaks olema vajadus või soov.
Siberi Rahaboss 16. veebruar 2017 19:20
Kõik ei olegi nõus elama vilest vileni nagu ametnikukesed sageli endale ette kujutavad.
Millega küll tegeleb Tööminister kellel pole raha ka Tervishoiu rahastamise jaoks ? 16. veebruar 2017 17:57
Riigile jääb igal aastal laekumata vähemalt 57 miljonit eurot sotsiaalmaksu !
30 000 x 160 x 12
Aga 16. veebruar 2017 17:18