Maailm

Mis on saanud kuulsatest Janukovõtši jaanalindudest? (2)

Allan Espenberg, 17. veebruar 2017, 04:00
JANUKOVÕTŠI JAANALINNUD: Kolme aasta eest Ukrainast põgenenud Viktor Janukovõtš jättis oma eraloomaaia asukad saatuse hoolde. Kaks jaanalindu on surnud, kuid nende asemele haudus üks emaslind munadest uued tibud.Foto: SIPA / Scanpix
President Viktor Janukovõtšile kuulus enne Ukrainast põgenemist Kiievi lähedal Mežõgirjas luksusvilla-residents, mis vapustas ka paljunäinud inimesi oma uhkuse ja suurusega.

Nimelt oli seal palju autosid, laevu ja paate, kusjuures üks veesõiduk oli muudetud restoranlaevaks. Kompleksi kuulusid golfiväljak, poksiareen, kirik, kullatud WC ja muud. Oli ka Janukovõtši eraloomaaed paljude eksootiliste loomadega: seal oli sigu, antiloope ja jaanalinde.

Samal teemal

Varsti täitub kolm aastat päevast, kui Janukovõtš põgenes Ukrainast ja jättis oma loomaaia asukad saatuse hoolde. Siiski ei läinud loomad ja linnud tapamajja, vaid nende eest hakkasid hoolt kandma zooloogid.

Ometi on mõni loom ka otsad andnud, selle on süüdi residentsi külastajad. Kaks jaanalindu suri – ühe makku oli kinni jäänud kinnas, teise aga lämmatas kilekott. Teisalt on tänu ühele jaanalinnule loomaaed täienenud ka uute pisikeste asukatega, jaanalinnupoegadega.

Külastajaid paeluvad ka luiged, kellele on ehitatud omaette aedik. Omal ajal päästeti need linnud üksnes tänu vabatahtlike abile, sest muidu oleksid nad surnud nälja ja külma tõttu. Nüüd aga on endise eraloomaaia töötajad valmis majutama veel rohkem luiki, sest ruumi jätkub. Edaspidi tahetakse kodututele luikedele ehitada suur varjualune.

TOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee