Maailm

SEKSIKAS JOANNA: "Islamiriigi võitlejaid on päris lihtne tappa." (67)

Aadu Hiietamm, 17. veebruar 2017 04:00
TÄPSUSKÜTT: Süürias ja Iraagis kurdi üksuste poolel Islamiriigi vastu võitlemas käinud Taani poliitikatudeng Joanna Palani (23) on oma sõnul tapnud üle 100 vaenlase võitleja.Foto: Facebook
Taanis elav Iraagi juurtega poliitikatudeng Joanna Palani käis Süürias ja Iraagis äärmusrühmituse Islamiriik vastu võitlemas. Noor naine väidab, et tappis üle 100 vaenlase võitleja ja vabastas Mosuli lähistel kuus seksiorja. Nüüd pani Islamiriik tema tapmise eest välja miljon dollarit, vahendab Daily Mail.

Joanna Palani (23) vanemad on kurdid, kes põgenesid pärast 1979. aasta islamirevolutsiooni Iraanist Iraaki. Joanna sündis 1993. aastal Iraagis Ramadi põgenikelaagris. Sealt suundus perekond Taani, kus sai varjupaiga. Joanna on üles kasvanud Taanis ja peab seda oma kodumaaks. Tal on Taani kodakondsus

Joanna Palani Foto: Facebook

2014. aasta novembris läks Joanna Palani Süüriasse ja Iraaki, et seal koos kurdi rahvakaitseüksuste (YPG) ja hiljem pešmerga üksuste poolel terrorirühmituse Islamiriik vastu võidelda. Enne rindele sõitu ütles ta: "Ka kurdid võitlevad demokraatia eest. Kui ma langen vangi või mind tapetakse, siis olen oma võitluse üle uhke."

Algul suhtus Joanna rindeolukorda kergemeelselt, kuid siis läks surm temast lähedalt mööda ja pärast seda võttis ta toimuvat väga tõsiselt. Joanna sõnul oli tema esimene lahinguülesanne patrullimine koos ühe Rootsist pärit vabatahtlikuga. "Ma ütlesin patrullikaaslasele, et suitsetada ei tohi, kuid ta ei kuulanud mind. See maksis talle elu. Üks vaenlase snaiper märkas hõõguvat suitsuotsa ja tulistas täpselt," meenutab noor naine surma külma hingust.

Süürias avastas Joanna, et ta on väga täpne laskur. Snaiprina tegutsenud Joanna sõnul on Islamiriigi võitlejaid kerge tappa, sest nad ei hooli oma elust ja on valmis seda igal ajal ohverdama. Eeskujuks peab Joanna Teises maailmasõjas Punaarmee ridades võidelnud ukrainlannat Ljudmõla Pavlitšenkot, kes tappis 309 Saksa sõdurit.

Johanna väidab, et on teise ilma saatnud üle saja Islamiriigi võitleja. Samuti osales ta Iraagis Mosuli lähistel ühe küla vabastamisel. Seal pääsesid vabadusse ka kuus Islamiriigi seksiorja, kõik alla 16aastased tüdrukud. 

Rikkus Taani seadust 

Kui Joanna 2015. aastal Taani tagasi pöördus, et mõni päev koos vanematega veeta, võeti ta vahi alla. Süüdistuse järgi oli ta rikkunud seadust, mis keelab taanlasel osaleda välismaa sõjaväerühmitustes. Siiski pääses Johanna kergelt – tal keelati vaid aastaks Taanist lahkumine.

Johannat tõmbas aga sõjapiirkonda tagasi. Ta reisis 2016. aasta juunis keeldu rikkudes Katari kaudu Põhja-Süüriasse ja jäi sinna oktoobrini. Taani naastes võeti ta 7. detsembril taas vahi alla.

Vabadusse pääses Joanna 23. detsembril, kuid tema saaga ei ole veel lõppenud. Kui Johanna peaks veel kord Süüriasse minema, ähvardab teda kuni kuus aastat vanglat.

Kuna Johanna on intervjuudes mitu korda rõhutanud, et ta on võtnud täpsete laskudega elu üle sajalt Islamiriigi võitlejalt elu, siis lubas Islamiriik hiljuti maksta miljon dollarit sellele, kes saadab vapra naissnaipri teise ilma.

Arvestades Taanis elava moslemikogukonna suurust, on Johanna Palani elu praegu tõsises ohus.

Samal teemal

21.01.2017
Islamiriigi võitleja praalib 200 vägistamise ja 500 hukkamisega