Maailm

Laulja Kid Rock pakuti välja senaatorikandidaadiks (2)

Toimetas Greete Kõrvits, 16. veebruar 2017 16:08
Laulja Kid RockFoto: Reuters / Scanpix
Räpi-, roki- ja kantrilaulja on tuntud oma konservatiivse maailmavaate poolest.

Laulja, kelle hittide hulka kuuluvad laulud nagu "Bawitdaba" ja "You Never Met a Motherf***er Quite Like Me", võib olla üks Michigani osariigi kandidaate senatisse, vahendavad A.V. Club ja Billboard.

Kid Rock sündis küllaltki jõukas Michigani väikelinnas Romeos. Tema imidž on aga pigem lihtsa maamehe ja macho oma. Ta on alati olnud oma koduosariigi suur patrioot ja väljendab oma laulusõnades sageli kiindumust Detroidi linna vastu.

Laulja on ammu olnud väga häälekas vabariiklaste toetaja, sealhulgas praeguse presidendi Donald Trumpi mõttekaaslane. Tema viimasel tuuril müüdi fännidele t-särke pealkirjadega "God, Guns and Trump" ("Jumal, relvad ja Trump" – ingl. k. toim.).

Eelmisel nädalavahetusel toimunud Michigani vabariiklaste partei kohtumisel visati Kid Rocki nimi õhku kui võimalik kandidaat, kes võiks minna jahtima praeguse demokraadist senaatori Debbie Stabenow kohta, mis vabaneb 2018. aastal. Laulja ise pole pakkumise kohta midagi öelnud. Samuti pole ette võetud ühtegi ametlikku sammu. Ameerika meedia on uudise vastu võtnud pigem tüdimusega ning ei võta ideed senaator Rockist kuigi tõsiselt. A.V. Club väidab, et laulja kandidaadiks seadjate näol oli tegemist "itsitavate lastega".

Ameerika ajaloos on teisigi kuulsusi, kes on poliitikasse läinud. President Ronald Reagan oli varem näitleja. Musklimees Arnold Schwarzenegger pidas California kuberneri ametit, maadleja Jesse Ventura oli Minnesota osariigi kuberner ja Brooklyn Parki linnapea. Praegu on üks Minnesota senaatoreid demokraadist koomik Al Franken. Ja loomulikult ei saa unustada reality-staari ja ärimeest Donald Trumpi, kes istub praegu Ameerika poliitika tähtsaimal toolil.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee