Maailm

Lisatud Eesti poliitikute kommentaarid

USA väljanne: üks Balti riikidest on kogunud infot Trumpi lähikondsete kohta (45)

Toimetas Piret Kütt, 16. veebruar 2017 11:46
Tonald TrumpFoto: Reuters / Scanpix
USA väljaanne Newsweek kirjutas täna, et Ameerika liitlased on mures Valges Majas toimuva tõttu. Täpsemalt tuntakse suveräänsuse ohustatust seoses USA ja Venemaa omavaheliste suhetega.

Newsweeki andmeil on üks kolmest Balti riigist kogunud infot Trumpi töötajate kohta. Riiki ei nimetata, kuna kardetakse USA presidendi pahakspanu. 

Andmete kogumine saanud alguse läinud aasta augustis kui Briti valitsuselt saadi infot, et mõned Venemaa võtmeisikud omavad kontakte Trumpi presidendikampaanias osalenud inimestega. 

Riik, mis on Trumpi lähikondseid jälginud, võttis luubi alla ka Euroopas reisinud Trump Organization liikmed.

Kuigi midag ebkorrektset pole avastatud, alustas Balti riik uurima ka USA riigisekretär Rex Tillersoni ja tema kauaaegse sõbra, naftafirma Rosneft juhi Igor Setšini suhteid.

Rex Tillerson Foto: AFP / Scanpix

Samal teemal

Ameerika on nüüd olukorras, mis on enneolematu - Euroopa valitsused teavad Valges Majas toimuvast rohkem kui USA enda mistahes ametnikud, kirjutab väljaanne. 

Kogutud infot olla laialdaselt jagatud ka teiste NATO liikmesriikidega. 

Riigikogu väliskomisjoni esimees Marko Mihkelson ütles ERR-i uudisteportaalile Newsweeki äsjast luureteemalist artiklit kommenteerides, et tema hinnangul on tegu teadlikult levitatud desinformatsiooniga. Kaitsepolitsei endine juht Raivo Aeg kahtleb samuti artiklis esitatud väidete tõepärasuses. 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee