Eesti uudised

Järgmine eelistung toimub 21. märtsil kell 8.30, kohtumenetluse avaistung 12. juunil kell 10.00.

Täiendatud kell 11.50!

GALERII | Savisaare protsessi avavaatus on läbi!  (93)

Toimetas Karoliina Vasli, Maria Rozbaum, 16. veebruar 2017 09:18
Edgar Savisaare kohtuasi. Foto: Alar Truu
Täna hommikul kell üheksa algas Harju maakohtu Liivalaia kohtumajas ametlikult viimase aja üks skandaalsemaid kohtuprotsesse, kus teiste hulgas on kohtu all ka Edgar Savisaar.

Meenutuseks - riigiprokuratuur esitas 2016. aasta novembri lõpus süüdistuse kuritegude toimepanemises Tallinna linnapeale Edgar Savisaarele, MTÜ-le Eesti Keskerakond, Tallinna linnavolikogu esimehele Kalev Kallole, lisaks veel linnavalitsuse endisele nõunikule ja viiele ettevõtjale.

Samal teemal

Asjaosalisi täna ise kohtus koos polnud, kuna tegu on eelistungiga, kus pannakse paika istungiajad ning esitatakse erinevaid taotlusi. Muu hulgas polnud täna kohal ka Savisaare advokaati Oliver Nääsi, kes hetkel üldse välismaal puhkamas. Teda asendas üks ta kolleeg. Alexander Kofkini kaitsjana oli kohal Aivar Pilv. Ta on varasemalt meedias kinnitanud, et nemad loodavad, et esimesed sisulised istungid algavad nii kiiresti kui võimalik.

Põhiküsimuseks on täna see, kas Savisaare kaitsetiim esitab taotluse, mis seostub Edgar Savisaare tervisega - on ta võimeline istungitel osalema? Savisaare tegemiste kohta jõuab viimasel ajal meediasse infot vähe. Küll on aga teada, et Keskerakond võttis ta hiljuti ikkagi oma palgale. Põhimõtteliselt on tema ülesandeks partei arhiive korrastada.

Savisaarele esitati süüdistus korduvas suures ulatuses altkäemaksuga nõustumises ja vastuvõtmises, suures ulatuses toime pandud rahapesus, suures ulatuses ja korduvalt toime pandud omastamises ning suures ulatuses erakonnale keelatud annetuse vastuvõtmises.

Kohus on tänaseks lõppenud

Täna kuulas kohus ära meneluspoolte taotlused ja lepiti kokku istungiajad 2017. aasta juunist kuni 2018. aasta septembrini. Esitatud taotluste osas võtab kohus seisukoha järgmiseks eelistungiks, mis toimub 21. märtsil kell 8.30. 

Kohtumenetluse avaistungi ajaks lepiti kokku 12. juuni kell 10.00.

Istungit keegi kinniseks taotlenud ei ole.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee