Eesti uudised

Täiendatud! Lisatud kaart!

Riigikontroll: Töövõimereformis on puudusi

Marvel Riik | Kaart: Andra Nõlvak, 15. veebruar 2017 11:39

65 KOMMENTAARI

m
Meil on/ 16. veebruar 2017 09:16
nii targad ametnikud, et nemad ei oskagi ühtegi asja või seadust ilma puudusteta vastu võtta ja ellu viia. Tõestuseks vaadake meie seadusi; muudaduste muudatusi on need täis ja ikka on nemad mitmeti tõlgendatavad.
v
vaatavaid/ 16. veebruar 2017 00:52
tean vähemalt kahte endist riigikogu liiget kes üritasid suure saalitäie rahva ees mulle selgeks teha kui suure õnne see töövõimereform puudega inimeste õuele toob.Üks neist oöi reformikas Jüri Jaanson ja teine sotsiaaldemokraat Inara Luiga.Viimasega ,tõsi viimasega vaidlesin sel teemal FB-s sest julgesin enne valimisi öelda et tänu sellele reformile olen sotsid "maha kandnud".Oi-oi kuidas püüti selgeks teha kui suur õnn puuetega inimestele on äuele toodud.Jaansoni käest küsisin otse et mismoodi siis tema arvates kollektiivis kus töötab vähenenud töövõimega inimene,kes siiski ei jõua kollektiiviga sammu pidada ning kus tänu sellele terved inimesed peavad ka tema töö ära tegema .Selle peale ütles Jaanson et meie inimesed PEAVAD muutuma niipalju tolerantseteks et kollektiivis ka puudelisi taluda (tema eest ka töö ära teha).Kui julgesin selles kahelda ,siis oli ta 100%kindel et kõik meie inimesed aplodeerivad ja võtavad puudelised lilledega vastu .Paraku näitab juba praegune olukord et nii see ikkagi ei ole .Kui ikka kogu reformi alustati valest otsast (olematudest töökohtadest,kuhu puudelised peaksid tööle minema ) ja toetuste äravõtmistest ,siis pole sellest muud loota kui suure kolinaga kokku kukkumist,nii nagu Inglismaal ja Ungaris juba juhtunud on.Kahju et meie otsustajad teiste kogemustest õppida ei taha vai ikka meie oma inimeste peal kõik läbi proovida püüavad ning ikka selle va "krabiseva"kättesaamiseks.Öeldakse et raha ei haise.Paraku see raha mis töövõimereformi peale kulutatakse haiseb väga tugevasti.Ja paraku on see puuetega inimeste viha,kurbuse,arusaamatuse ning niigi kehva tervise halvenemise hais.Jääb vaid loota ,et seda haisu ikka veel väga mitmeteks valimisteks jätkuks ja et see rahvale meelde tuletaks kes olid need persoonid kes sellele reformile rohelise tule andsid.No ei pane ükski vägi mind uskuma seda suurt õnne mis selle reformiga puudeliste (ka minu)õuele tulema pidi .
j
Jep/ 17. veebruar 2017 07:40
Need kõik meie Reformipuudeliste ja praeguse Riigikogu vead, mis välja imbuvad, las parandavad ära või võtavad oma praagi eest avaliku vastutuse.
n
no AK/ 15. veebruar 2017 21:12
vaadates puutus silma Astrid Kanneli repliik töövõimetuspensionäride kohta " seltskond".Vaadates seda lobisemist selle teise ajuhiiglasega,ei tundu tänapäeva eestis enam miski uskumatuna.Riigi poolne "intervjuu" koosnes ainult hüüdlausetest ja mõttetust sõnamulinast. Raisatud eetriaeg.
k
15. veebruar 2017 20:35
Kui palju on neid puudega seal mäe otsas? Üks ei kuule, teine ei näe ja kolmandal on mäluprobleemid.
l
Lumememm/ 15. veebruar 2017 19:13
Asutuses, kus ma töötan, käib üks erivajadusega noormees.
Ta räägib iga päev, et ta tahaks töötada.
Sest siis saab suhelda ja uusi sõpru.
Ta on andekas- ta joonistab väga hästi.
Kui ta käis suvel linna mööda ja üritas oma joonistusi müüa, aeti ta minema.
Ta on väga aktiivne, ta käis turul küsimas kas ma tohin siin joonistada? Talle öeldi, et ta peab maksma raha, et ta seal tohiks olla. Isegi kui ta ühtegi pilti ei müü.
Ta käib juba pool aastat töötukassas nõustaja juures.
Teda kutsutakse kogu aeg kuu aja pärast tagasi
või on nõustaja haige...
Talle meeldiks ka olla postiljon, muru niita või põõsaid pügada.
KUI raske on anda inimesele tugiisik
ja maksta talle väikest palka?
Ta ise ütleb, et tal oleks palka vaja, et saaks joonistamiseks paberit osta...
Tulge TÖÖHÕIVEREFORMIST ja aidake inimesel leida TÖÖ, et ta saaks PABERIT osta, et ta saaks JOONISTADA.
Ma ei tea, mis see kuupalk peaks olema, kuskil 30 eurot äkki ?
Selle eest saaks 10 joonistusplokki.
Ainult sõnad ja käsud ülevaltpoolt, aga tulemust pole kuskil...
m
maamiis/ 15. veebruar 2017 21:20
esimese asjana ju see tööjõureform VÄHENDAB toetuseid keskmiselt 100 euro võrra .See kas sa tööd saad on sandi oma asi .Kui aasta jooksul tööd ei suuda leida ,siis võtab Töötukassa Haigekassa kindlustuse maha kui simulandil ja ongi kõik .Niikaua ostad ravimeid kuni sugulased suudavad toetada!
a
alla/ 16. veebruar 2017 18:13
min. palga ei tohi täis tööajaga töötajale maksta. Kui ta hakkab tööle koos tugiisikuga, mis mõtet siis sellel on kui 2 teevad ühe töö ära?
n
njahh/ 15. veebruar 2017 18:08
küll on terane ametnik, teenustest ja meetmetest tõesti ei piisa, vaja on tööandjat, kes tööle võtaks.
TK lõuna-maakondades 80-90 tööpakkumist ja tuhanded invaliidid ning töötud.
n
no/ 15. veebruar 2017 19:08
Ida-Virumaal on enamus "töövõimetuspensionäre" narkomaanid,kes saavad kuni 100% töövõimetust.
j
ja edasi/ 16. veebruar 2017 14:14
ravimise asemel surume nad tööle. Kohe hädasti on meil vaja laksu all bussi- ja autojuhte. Eks ole?
h
Hea on,/ 15. veebruar 2017 16:25
kui neid puudega tööle ei võeta, sest tervetel on niigi pingeline töö ja siis peavad veel selle osa lisaks tegema, mida puudeline ei tohi või saa. Kokkuvõtteks saab aga puudeline koos pensioniga rohkem, kui tegeliku töö tegijad.
k
Kellele hea, kellele mitte/ 15. veebruar 2017 21:02
Kui ikka puudega inimese on tööandja tööle võtnud ja teab seega siis ka inimese võimetest, siis ei peaks küll selle nn. terve inimese mure olema samuti üle oma võimete rohkem tegema. Sellisel juhul peaks tööandjaga mingigi kompromissi leidma. Oli ju kunagi selline ütlus, et igale tema võimete kohaselt. Ei usu küll, et puudega inimene saab oma väikese pensioni ja kindlasti ka väiksema palgaga suuremat töötasu, kui terve inimene. Usun, et puudega inimene lepib isegi sellega, kui ta saaks teha jõukohast tööd, viibida inimeste seas ja lepib kindlasti ka väiksema palgaga. Ei tasu olla selle inimese peale pahane, parem otsige süüdlasi, kes teevad selliseid "haigeid" seadusi.
ä
ära aja jama/ 16. veebruar 2017 18:17
kirjutasin reaalsest olukorrast, mitte oletuses. Paljud inimesed teevad tootmises peaaegu min. palga eest rasket tööd, puudega inimesele ei tohi vähem maksta ehk siis diskrimineerida, aga ta saab veel invaliidsuspensioni ka lisaks.
k
konrollil/ 15. veebruar 2017 16:23

k
kalle/ 15. veebruar 2017 15:45
juba 20 aastat lahendatakse niimodi regionaalprobleeme--idapoolsed maakonnad
a
A.K./ 15. veebruar 2017 15:39
Puudusi küll aga juhtidel ikka preemiad jooksevad!
n
no/ 15. veebruar 2017 15:38
abiraha peabki olema võimalikult väike, et sa võimalikult kiirelt jalad kõhu alt välja võtaks ja tööle läheks. Mitte riigi rahakoti peale laisklema ei jääks.
t
to no/ 15. veebruar 2017 16:09
sa oled ikka eriti haige s...ttur
a
abiraha/ 15. veebruar 2017 16:16
Sain armetut töötu abiraha vaid 9 kuud, aga töötu olin 6 aastat enne eelpensionile saamist, kui keegi ei taha kaugel elavat pensionieelikut tööle võtta, siis ei maksa pläma ajada.
k
kui sul pole otsaette kirjutatud, / 15. veebruar 2017 17:30
et sa oled oma protsendi jagu töövõimetu + veel mingi puudega, siis sa võid seal töötukassas käia ja sinna istuma jäädagi. Seal ju soovitatakse tulla - minna loengutele (ei mingit töökoha soovitust). Otsi aga ise edasi ja kui juhtud saamagi tutvuse kaudu mõne tööotsa, siis ei julge sa muidugi ütelda, et oled sisemiselt sant ja vigane. Ja kui siis enam ei suuda sellele tempole vastu pidada, ei jäägi muud üle, kui pead ellujäämise nimel lahkuma, et mitte teistele oma häda kaevata ega nendele jalgu jääda. Niisiis soovitaksin nii mõnelegi, kes põlgusega mõtleb, et oh, ta ju ei viitsigi midagi teha, venitab nende kulul lihtsalt päeva õhtusse. Alati ja kõigiga pole nii ja sa lihtsalt ei julge või ei tihka oma haigustest isegi kaastöötajatele rääkida.
t
To no/ 15. veebruar 2017 16:23
Kui jääd vähki või saad infarkti või insuldi, siis räägi edasi. Kõigile ei tehta Eesti Panga nõukogusse sooja kohta,
n
No-le/ 15. veebruar 2017 17:45
See toovoimetuspension on ju meie riigis nii suur muidugi, et aina laiskle louba
n
No-le jarg/ 15. veebruar 2017 17:48
Laiskle lounamaal voi ehita kodus haarberit irf
j
Juku/ 15. veebruar 2017 15:15
Kas maailmas vaimupuudega ministreid ka on (peaasi et suudavad alluvad tööle panna)?
n
no vaata/ 15. veebruar 2017 15:29
riigikokku,seal on enamus vaimupuudega. Pole ime,kui osad neist samuti invaliidid on.
m
mina/ 15. veebruar 2017 14:37
hakkasin töövõimetuspensionäriks just sellel põhjusel,et töötukassa poolt mulle makstud "abiraha" oli näkku sülitamine. 3€ millegagi päevas,nii et 20 päeva eest kuus sain ma 78 €. Kuidas krdi päralt saan selle rahaga kuu elektri ja majapidamiskulud maksta,ei kottinud kedagi. Sain abiraha,vallas toimetulekutoetust ei saa. Ühekordset toetust ei maksta. Ei maksta ja kõik ! käid ainult seal ametnike juures oma närve ja aega kulutamas. Töötukassa on ÕUDUS KUUBIS. Sealt peaks kaugemale hoidma.
s
skd/ 15. veebruar 2017 14:10
Töövõimereform on täielik jama ja ei ole tehtud selleks, et aidata vähenenud töövõimega inimesi. Pigem püütakse töövõimetutest kirjade järgi töövõimelised teha, et vähendada töövõimetuspensionitele kuluvat rahasummat, sest raha on ju vaja Merkeli moslempagulaste ülalpidamiseks. Ega neid ei saa ometigi tööle ajada ning ei lepi ka nemad selle pisku sotsiaaltoetusega, millega eestlased peavad hakkama saama.
Seoses töövõimereformiga soovitan kõigil, kes on sellega kokkupuuteid olnud, kontrollida patsiendiportaali logiraamatut. Seaduse järgi ei tohi töötukassa ametnik patsiendiportaalis olevaid epikriise lugeda, neid võivad vaadata ainult meditsiinitöötajad, kuid töötukassa ametnikele on antud juurdepääs patsiendiportaalile ja nad käivad seal. Kuna Eestis on võimatu võidelda ametnike seaduste rikkumistega ning korruptsiooniga, siis kavatsen selle teemaga Eestist kaugemale minna.
m
margus/ 15. veebruar 2017 14:29
mina toetan Sind. Ükskord on vaja sellele kuradi anarhiale lõpp teha.
m
mis pagulastest/ 15. veebruar 2017 16:19
sonid, kui isegi kohalikke tööle ei võeta, kust need pagulased siis peaks tööd saama. Ainult mingid petised võtaks nad tööle ja ei maksaks sentigi.
t
Tõsi, / 15. veebruar 2017 21:32
pagulasel polegi tarvis tööle minna, niigi makstakse kõik kulud kinni. Pealegi ei tule siia mingisuguseid kõrgharidusega inimesi, vaid paljulapselised perekonnad, kellele peab veel lasteraha maksma ja kes teab, mida veel. See on ju nii võõras värk, et nende peale küll ei saa mingit lootust panna. Ja siin veel vingutakse meie oma haigete inimeste kallal.
h
Hallo?/ 15. veebruar 2017 16:29
Miks on Puuetega Inimeste Koda vait ega kaitse kaitsetute õigusi? See genotsiid on vastuolus ÜRO puuetega inimeste kaitse konventsiooniga. Inglismaa sai sama eest ÜRO-lt suure trahvi.
p
peale seda/ 15. veebruar 2017 17:21
kui puuetega koja " esinaine" riigikokku pääses,on ta seal vait,kui sukk. Kogu see puuetega koda oligi äriprojekt,millega ennast toompeale sisse süüa.
s
skd/ 15. veebruar 2017 18:06
Kõik vaikivad Töötukassa ametnike seaduserikkumisest, kaasa arvatud õiguskantsler ja meedia. Proovisin juba Õhtulehe kaudu avalikuse ette tuua Töötukassas toimuvat, kuid ajakirjanik ei näinud töötukassa poolset seaduse rikkumist, kuigi must valgelt panin kõik kirja. Kui Töötukassa ametnikud olid sõiduhüvitist maksnud vähem kui näitas Google maps teekonna pikkuseks ja ma sellele tähelepanu juhtisin, siis Töötukassa muutis lihtsalt google mapsi andmeid omale sobilikumaks, s.t. vahemaa muutus nii palju lühemaks, et see sobis kokku töötukassa poolt makstava hüvitisega. Kuid Töötukassa ametnikud ei saanud muuta yandex maps andmeid, sest yandex kuulub venelastele ja neil puudub sinna andmete muutmiseks juurdepääs. Kirjutasin sellest õiguskantslerile ja enne kui sain õiguskantslerit vastuse, teadis juba iga Töötukassa reaamentik millise vastuse ma õiguskantslerilt saan. Järelikult kooskõlastas õiguskantsler mulle saadetava vastuse Töötukassaga ja küsis luba, mida tohib kirjutada.
t
to skd/ 15. veebruar 2017 19:31
sinu poole kihutavat teerulli pole mõtet peatada. siin riigis pole sa kaitstud. Seadused on tehtud nomenklatuurile. Paned häbiposti `? Nad ainult irvitavad sulle näkku. Õiguskantsler ? mis asi see veel on ja kuidas seda süüakse ? Saad aru,sa pole selles süsteemis sees,oled tavaline inimene,sa ei koti kedagi. Nad ei hakka sinu peale isegi oma hingeõhku raiskama. nii et,nice try.
s
skd/ 15. veebruar 2017 20:45
Ma olen sellest juba aru saanud ja selle pärast pöördungi Töötukassas toimuvate seadusrikkumistega välismeediasse ning kui tekkib vajadus, siis palun Venemaalt kaitset, sest ega mujale ei ole ju eestlasel enam pöörduda. Euroopa inimõiguste kohtusse pöördumiseks peavad kõik Eesti kohtusüsteemid läbitud olema, mis on tavainimese jaoks liiga kulukas, ning Euroopa inimõiguste kohtus võib mitu aastat minna enne kui asi üldse arutuselegi võetakse.
n
no ma / 15. veebruar 2017 21:44
toetan muidugi sinu ideed pöörduda välismeediasse,kuigi küsitav on,mida see annaks. peale selle,et raiskad oma kulusid,närve ja aega,mida sul niigi vähe. on hea,et selline inimene leidub,kes hakkab tuuleveskitega võitlema. mina hakkan sinu Sancho Panza`ks küll. võin abi pakkuda.
s
skd/ 15. veebruar 2017 22:08
Pöördudes Venemaa meediasse, annab see seda, et ka Eestis elavad venelased saavad teada, kuidas Töötukassa nende õigusi rikub ja ehk paneb see ka neid enda eest seisma. Teiseks, jälgitakse teiste riikide ajakirjanike poolt Vene meedias ilmuvaid artikleid ning mõned artiklid sattuvad nii lisaks Venemaale ka teiste riikide väljaannetesse. Ei oska ennustada kui suurt huvi Eesti Töötukassas toimuv välismeediale pakub, kuid vähemalt üritatagi õigluse eest võidelda on ikkagi parem kui lasta lihtsalt kõrvad lonti ning leppida sellega, et ametnikel on Eestis piiramatu võim inimestest lihtsalt üle lasta.
j
just/ 15. veebruar 2017 22:18
kui ei ürita,siis ei saa ka teada.
t
Tõsi/ 16. veebruar 2017 12:46
Endine Ilvese õigusnõunik on alati võimutruu ka õiguskantslerina Nõrgemate õiguste kaitset sealt oodata on asjatu.
k
Kuus pikka aastat otsuseni / 16. veebruar 2017 12:50
Enne sured nälga, kui Euroopa Inimõiguste Kohus Eesti riigilt hüvituse välja mõistab.
m
mina/ 15. veebruar 2017 22:35
100 prossa skd.-ga nõus.
e
ei tea,/ 16. veebruar 2017 18:33
kuidas saavad Töötukassa töötajad Google Mapsi andmeid muuta? Transpordi toetus oli ju ka 10 senti kilomeetrile, palju nad ikka vähem arvutasid? Said paarkümmend senti vähem ja sellega lähed Vene meediasse?
K
??/ 15. veebruar 2017 14:02
Kui kirjeldasin omast kogemusestt, kuidas tööandjad tegelikult puudega ja osalise tööajagaa töötajatesse suhtuvad, läks see ohe modereerimisele. Meie sõna ja väljendusvabadus!
L
??/ 15. veebruar 2017 21:02
Läks ja jäig! Sest lugejatele pole vaja teada mitte tõde, kuidas puudega töötajatele tegelikkuses ust näidatakse vaid ilusat muinasjuttu, kuidas kõik kohe-kohe tööle aidatakse. Kuigi tegelikkus on pigem selles, et tembeldada töövõimetud töövõimelisteks ning vähendada või üldse ära jätta nende pensionid. Sest raha on mujalegi vaja.
t
tegelikult/ 16. veebruar 2017 18:35
mõte hoopis selles, et Töötukassa jäi tohutul hulgal töötukindlustusraha üle ja nüüd hakatakse sellest rahast neile invapensioni maksma.
V
??/ 15. veebruar 2017 14:00
Või et võtavad puudega inimesi tööle? Täna pole esimene aprill! Ma ise jäin aastate eest invaliidiks. Ei suutnud enam teistega võrdselt rabada. Kirjutasin siis avalduse osalise tööaja kohta. Et pool koormust, 20 tundi nädalas ja pool palka. Selle viimasega oli ülemusmuidugi kohe meelsasti nõus. Aga seejärel hakkas mult nõudma sama töökogust nagu teisteltki. Ja kui ma nelja tunniga seda ei suutnud, tegi mulle avalikult häbi-häbi! Et tööpõlgur ja pomm kollektiivi jalus, ettakistab siin teiste tööd! Et ka mul südametunnistust üldsegi pole? Et peaksin tegema vähemati kolmveerandi sellest, mida teevad teised, täie kohaga töötavad kolleegid! Kui mul leidus seepeale jultumust mainida, et ma ei kirjutanud poole koha avaldust mitte sellepärast, et palka on liialt palju. Vaid ikka puude ja alanenud töövõime pärast. Siis oli ülemus sellise häbematuse peale väga väga pahane ja asus mind agaralt ning järjekindlalt nöökima. Ning mõne aja pärast leidis lõpuks võimaluse mulle kinga anda.

p
puudega/ 15. veebruar 2017 13:41
Tegelikult on eurorahade läbilöömine siiski osa suurest pildist. Selle reformiga kaob mõiste töövõimetuspensionär ja koos sellega ka pensionifondist raha saajate arv. Kõik, ka täieliku töövõimetusega inimesed saavad raha töötukassast. Esialgse jaburus kuubis asemel on tasapisi hakanud juba tekkima mõistlikud lahendused aga puudusi mis ei puutu küll ka riigikontrolli kompententsi on veel mitmeid mitmeid. Lihtsalt üks näide, me ei saa noorigi tööle, sest tööharjumuse puudumine ja väiksed palgad tekitavad stressi, kas tõesti aastakümneid virelenud invapensionäri töölepanek saab lihtsam olema ja tekitab vähem probleeme? Kuigi tööandjale on osalise töövõimega inimese kasutamine palgafondi osas esmapilgul kasulik aga selle kaasnevad probleemid ja töökorralduste ümbervaatamine + valmisolek selleks, et inimene lihtsalt jääb haigeks? Alates töötervihoiureeglitest , ohutustehnikast ja tuleohutuseeskirjades, leidub 100 põhjust millega põhjendada keeldumist. Ei oska ei inimene ega ka arst hinnata, milliseks kujuneb inimese tervislik seisund peale elurežiimi muutust, mõnel juhul võib küll hoopis paraneda.
o
oh aegu/ 15. veebruar 2017 13:24
Töövõimetu ei ole võimeline tööl käima,kodus ehitab sauna, suvemaja , arvutiga opereerib kui proff autojuhi eksamid tehtud, liikluses igapäev auto tagumikuall kuidas on see võimalik ,vaimupuudega inimesed
t
töövõimetuspensionär/ 15. veebruar 2017 13:53
sauna ega suvemaja ei ehita, autojuhi lube pole, autot pole - tõsi - arved oskan arvuti abil tasuda (kui raha piisab)
v
15. veebruar 2017 14:12
Vaimupuue on sul, mis iganes puue sellel teisel inimesel ka on.
m
15. veebruar 2017 17:18
Mida see sulle annab? Ega sa sellest mõistust juurde ei saa..
t
// 15. veebruar 2017 23:15
to oh aegu: Ja millised on su enda teadmised vaimupuuetest? Ilmselt võid enda kohta öelda: õndsad on vaimust vaesed, sest vaimulikud teemad pole sind veel ilmselt puudutanud.
t
Täiega jama!/ 15. veebruar 2017 13:23
Eesmärk pole EV juba ammu mingeid kvalitatiivseid muutusi läbi viia, ikka ainult Euroliidu raha teatud seltskonna vahel laiaks litsuda. Haldusreform, töövõimereform, Rail Baltica. Nii kui võimu juurde saadakse hakkab rahade kantimine ja võimukindlustamine. Läbi EAS-i. Töötukassasse on palgatud spetsialistid, kes peavad siis sotsiaalkindlustusameti spetsialistidele omakorda hinnangut andma, et kas inimene saaks tööd teha või mitte. Tohutu duubeldamine ja delikaatsete isikuandmete levitamine. Lugege patsiendiportaalist oma logi ajalugu, minuni on jõudnud kuuldused, et need ei ole ainult arstid, kes Töötukassas terviseandmeid loevad, vaid ka reaametnikud on seda teinud, see on aga küsimus juba õiguskantlerile.
m
M.o.t.t/ 15. veebruar 2017 13:00
Kogu see nn.töövõimereform ongi üks suur puue, mille ainuke ja tõsiseltvõetav eesmärk on eurosojuzist eraldatud 200 miljonit administreerimisele kulutada.
m
Miks seda "rehvormi" siis ikkagi tehakse?/ 15. veebruar 2017 12:37
Vastus: "Töövõime hindamise ja toetamise uue süsteemi loomiseks ja rakendamiseks on aastatel 2014–2020 arvestatud 199 miljonit(!!!) eurot" Sellist raha ei saa ju ometi maha magada!
k
15. veebruar 2017 14:14
Kui seda EL ongi peale 2018, lagunemine käib jõudsasti.
o
Ossinovski/ 15. veebruar 2017 12:26
Töövõimetus pensionid kõik ära jätta, töövõimetu on ainult see kodanik kellel puudub pea.
e
Ei saa!/ 15. veebruar 2017 12:57
Neid on ka liiga palju...
n
15. veebruar 2017 14:15
Neid on veel rohkem kui muidu töövõimetuspensionäre oli.
j
Ja-jaa!/ 15. veebruar 2017 12:11
Lugesin läbi. Aga kommenteeriksin pealkirja: ainult puudused seal ongi! Mitte ei saa aru, kuidas 2013 (siis vist toodi see eelnõu esimest korda avalikkuse ette) justkui keegi aru ei saanud, millega tegu. Või tundus nii hirmus kauge tulevikuna see kõik?
k
15. veebruar 2017 14:17
Kui ei oleks aru saadud, ei oleks selliseid ettevalmistusi tehtud, nagu ministeeriumi propaganda tegi. Inglismaal toimuv oli teada.
A
-/ 15. veebruar 2017 14:35
Ah pritsid pori! Järelikult on kadedus ka tugev puue.
m
15. veebruar 2017 17:24
Mis see kadedus siia puutub, kui ma võtan kokku ajaliselt jälgitavaid fakte ja tegevusi erinevate ametkondade ja organisatsioonide poolt. Õpi infot koguma ja järeldusi tegema ja ära alahinda kunagi poliitikuid ega ametnikke!
l
loomulikult/ 16. veebruar 2017 15:20
saadi aru ja teati ka tulemusi. Aga raha, palju raha virvendas silme ees ja pani tulemusi eirama. Teati ju kohe, et töökohti ei ole ega tule. Egas muidu summutatud rahva küsimusi töökohtadest lubadusega luua ministeeriumitesse 1000 töökohta puudelistele. Loodeti selle mulli puhumisega innustada ka tööandjaid töökohti looma, nõuda neid töökohti ju ei saa. Just nimelt mulli puhumisega, sest neid töökohti ministeeriumidesse pole ju tegelikult loodud.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee