2 kommentaari

T
taips  /   15:19, 15. veebr 2017
Väga võimas on peale päikeseloojangut vaatepilt talle järgnevast Veenusest, ka Marss peaks olema sealsamas. Veenus on suur keskelt tumepunane ääristatud särava valge krooniga. Öösel saab näha kuud ja temast veidi veidi allpool Jupiter. Kõik need näitavad soojust ja ka sooja udu.
Vaatame ka hobikorras kalendaarset tsüklit, millised protsessid võiksid meie ilma kujundada:
Märts(2017)
Tugev sajuperiood peaks kestma 9.märtsini (temperatuuri tõus tavapärasest +4 kraadi kõrgemale, Tartus näiteks tavapärane sellel ajal -7kraadiC). Taustana mõjub soe lõunatuul, mis peaks tooma veidi kuivust ja selginemisi siia. 5. märtsist kuni 16. märtsini lisandub juurde veel nõrk ja veelgi soojust lisav kaguvool ( lisab +5kraadi sooja juurde). See protsess toob sajuperioodi kuivust ja päikesepaistet. Kuivust hakkab häirima tugev poolniiske, õhurikas kirde-läänevool (jahutab õhku omakorda -2kraadi võrra, pilvisus vaheldub kiiresti päikesepaistega, tugevad tuulehood ja lühikesed, tugevad sajuhood).
11.märtsist kuni 24.märtsini lisandub külm põhjavool (tugev), ilm jaheneb. 17. märtsist jaheneb veelgi. See protsess jahutab õhku -10 kraadi tavapärast temp. (tavapärane Tartus sellel ajal -9kraadi 11.märtsil, -5kraadi 17.märtsil ja -3kraadi 22.märtsil ning -1kraadi 24.märtsil. See aeg toob pilvi, kuid mitte sadu.
22.märtsist kuni 29.märtsini lisandub juurde veel poolniiske, udu toov (päike paistab läbi pilvede) õhumass, mis langetab tavapäraseid kraade -2 võrra. Taustana mõjub kogu kuu soe ja edelavool, mis aitab külma veidi pehmendada.
Niisiis, ilm on märtsis väga kirju. Head jälgimist!
.
.....  /   05:01, 15. veebr 2017
Loodus on imeline! Tänagi oli öö sinakat kuuvalgust täis.

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis