Maailm

Seksimängu ajal sõbra kreissaega tapnud Gabriele astus kohtu ette (20)

Aadu Hiietamm, 15. veebruar 2017 04:00
MÕRVAR: Sõbra kreissaega tapnud Gabriele P. varjas kohtus enda nägu.Foto: AP / Scanpix
Lõuna-Saksamaal Münchenis istub kohtupingis pedagoogikaüliõpilane Gabriele, kes tappis 2008. aasta detsembris seksimängu ajal käsikreissaega oma sõbra Alexanderi. Noormehe tükeldatud laiba jäänused leiti alles eelmise aasta algul. Kohtu­otsust oodatakse 17. märtsil. Mõrvarit ähvardab eluaegne vanglakaristus, vahendab ajaleht Abendzeitung. 

32aastane Gabriele tunnistas kohtuprotsessi avapäeval süüd. Ta elas 2008. aastal koos Alexanderiga Müncheni lähedal Haaris tudengite ühiselamuks ümber ehitatud ühepereelamus.

Laip avastati üheksa kuud hiljem 

Laiba avastas katusekambrist alles üheksa kuud hiljem Gabriele uus sõber Christian, keda naine oli palunud puhkuse ajal kassi järele vaadata Christiani armastus oli aga sedavõrd suur, et ta ei teatanud võikast leiust politseisse, vaid ta mässis laibatükid fooliumisse ja mattis need aeda maha. Teda abistas selle juures maastikuaednikust sõber Bernd.

Mõrv sai avalikuks alles eelmise aasta algul, kui Gabriele tuttav rääkis toimunust politseile. Politseinikud leidsidki mõrvamajast verejälgi ja 20. jaanuaril aiast ka laibajäänused. Gabriele oli siis uue sõbraga kihlatud. Nad võeti vahi alla. Gabriele sai süüdistuse mõrvas ja Christian laiba peitmises. Kohus mõistis Christiani juba mullu suvel kaheks aastaks ja kaheksaks kuuks vangi. Tema sõber Berndt saadeti trellide taha kaheks aastaks ja kolmeks kuuks. Mõlemad kaebasid kohtuotsuse edasi ja märtsis hakatakse nende kohtuasja uuesti arutama.

Gabriele rääkis kohtus, et tutvus endast neli aastat vanema Alexanderiga 15 või 16aastaselt. See oli tema esimene püsisuhe. Paraku kasvasid nad aastatega lahku. Alexander soovis Gabrielega last, kuid viimasele see mõte ei meeldinud. Kui Gabriele tegi 2007. aastal abordi, siis läksid nende suhted hapuks. Nad läksid kaks korda lahku, kuid kolisid varsti jälle kokku. Paari igapäevaelus olid kindlal kohal alkohol ja narkootikumid.

Vahetult enne mõrva tülitsesid Alexander ja Gabriele taas. Veel pole selge, kas Gabriele tappis spontaanselt või oli mõrv ette kavatsetud. Kreissaag oli majas seoses seal käiva remondiga. Gabriele päevikusse tehtud sissekanded lubavad järeldada, et ta tegutses pigem ettekavatsetult.

Gabriele on seni väitnud, et tegi seda tahtmatult. Ta kinnitab veel, et Alexanderis oli peidus kaks inimest. Neist üks, keda ta armastas, oli intelligentne, hoolitsev ja hell. Teine seevastu türanniseeris teda sageli ja sundis osalema veidrates seksimängudes. 

Ohvri ema: Gabriele valetab 

Alexanderi ema Thea (63) arvates Gabriele valetab ja ta on külmavereline mõrvar. Thea sai poja surmast teada alles eelmise aasta algul, kui laip leiti. Seni oli talle öeldud, et Alexander leidis uue armastuse ja sõitis koos temaga Rumeeniasse.

Saksamaal suurt tähelepanu äratanud kõmuline kohtuprotsess kestab seniste plaanide järgi 17. märtsini. Süüdimõistmisel ähvardab Gabrielet eluaegne vanglakaristus. Ekspertiis tunnistas ta täielikult süüdivaks.

Samal teemal

18.01.2017
Seksimäng käeraudadega lõppes politsei kutsumisega