Repliik

Eerik-Niiles Kross Vabadussambast | Lisaks sambale ka teisi monumente

Õhtuleht.ee, 14. veebruar 2017, 17:08

10 KOMMENTAARI

k
Krossil on õigus/ 15. veebruar 2017, 13:36
ja Krossi isik ja eelnenud teod ei puutu antud juhul asjasse.
s
Samba, Au/ 15. veebruar 2017, 12:35
Kui ikka kiiruga kokkuklopsitud ausambad eesti rahva heaolu ja püsimajäämist kindlustavad, siis on neid juba olemas ja ka juurde tulemas. Meenutagem siinkohal juba kõrgimal tasemel otsustatud RB.
t
Tõnu Anton/ 15. veebruar 2017, 11:28
Asjadel on ajas ja ajaloos ikka ka loomulik käik. On selge, et üks klaasist liistude vahel olev rajatis meie põhjamaises kliimas ilma hoolduste, remontide ja kapitaalremontideta kaua ei seisa. Need hooldused ja remondid lähevad kokkuvõttes väga kalliks. Kallimaks, kui samba ehitamine.
Mis teha, kui asja otsustamine anti või sattus käpardite kätte, kes riigi rahal hinda ei küsinud ja ega tarkusega ka eriti ei hiilanud.
Muistsetest aegadest on inimene millegi tähistamiseks kasutanud igavikulist materjali - kivi. Millegi tähistamiseks pandi selleks vajalikku kohta märgiks kivi. Suurem või väiksem, kirjetega või ilma, tahutud või ilma, kivid üksikult või hunnikus, kivid üksteise peal või arhitektuuriliseks rajatiseks vormituna. Moodsamal viimasel ajal on kasutatud tähisteks või mälestussammasteks ka pronksi, mis on samuti ilmastikukindel igavikuline materjal.
Eesti IRL-lastest sosssepad kasutasid vabadusesamba rajamiseks klaasi. Kahju on, et Eesti riigis ei leidunud tipptasemel inimesi, kes oleksid sellel ideele resoluutse EI öelnud. Nüüd on jälle seis selline, et otsustajad ja tegijad ei saa oma käkitegemist omaks võtta ja nii kestab see remont ja rahakulutamine aastast aastasse.
Kokkuvõttes on selle asjaga nii, et muud sambad ja mälestusmärgid seisavad ja seisid seni, kuni kellegi kuri käsi need maha kiskus, siis meie Vabadusessammas laguneb ise loodusjõudude toimel ja sinna ei ole midagi parata. Ükskord lõpeb selle püstihoidmiseks vajalik vaev ja rahakulu nagunii.
p
Parem/ 15. veebruar 2017, 08:19
Kui ikka kulutaks selle raha ausammaste asemel lastele, näiteks annaks lasteaias/koolis tasuta süiüa või teha huviringid tasuta, siis elaks siin maal vast tulevikus ka mõni eesti keelt rääkiv inimene.
Praegu tundub, et Eesti rahvas rügab selle nimel, et tulevaste põlvede arheoloogide elu huvitavaks teha...
t
tulevikumuusika/ 14. veebruar 2017, 20:52
aastaks 2050 0n moslemid selle jama likvideerinud, ükskõik ,mis selle riigi nimi siis ka on.
k
kuule kross/ 14. veebruar 2017, 20:44
lähen venemaale ehk tule kaasa.
e
Ehee/ 14. veebruar 2017, 19:19
Parandan vea Peab olema mitte ema vaid oma.
e
Ehee/ 14. veebruar 2017, 18:57
Ei tea, kas see mees on riigile tagasi maksnud selle raha mida ta on riigikaukast võtnud ema elamiste renoveerimiseks. ei tea kuidas elavad tema reeturitest sõbrad.

n
Noo/ 14. veebruar 2017, 18:54
Kas sa näe, meie kõige suurem paharett võtab ka sõna. Ta on oma elus vaid halba teinud.
e
Eerik / 14. veebruar 2017, 17:51
tahaks kindlasti oma suurushullustuses ka lenini ausambad tagasi panna, et ikka rohkem saaks kuhugi raha kantida ,nagu praeguse klaasnikerdusega mis ei kannata mingit kriitikat. Kindlasti võiks ka kuskil mere ääres olla kuulsa piraadi ausammas tema teenete heaks riigile.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee