Eluks ajaks vangistatud sarimõrvar Juri Ustimenko tahab jätkata karistuse kandmist Vene Föderatsioonis, kuid Eesti riik pole sellest huvitatud.

Ustimenko (35) kaebas Tartu halduskohtusse justiitsministri mullu 18. mail tehtud otsuse, millega keelduti esitamast Vene Föderatsioonile tema 2015. aasta 11. mail tehtud taotlust tema üleviimiseks karistuse kandmise jätkamiseks Venemaale, edastab ERRi uudisportaal.

"Minu põhjus keeldumiseks oli ühemõtteline: Vene seaduste järgi on tal vähemasti teoreetiline võimalus pääseda kergemini karistuse kandmisest vabadusse," selgitas justiitsminister Urmas Reinsalu.

"Arvestades tapmiste rida, mida ta korraldas Eestis, peab minu arusaama järgi vangla uks jääma tema ees suletuks nii, nagu ütleb kohtuotsus: eluks ajaks," lisas Reinsalu.

Eestis on Ustimenkol võimalik taotleda enda enne tähtaega vanglast vabastamist 2032. aastal, kui tal on eluaegsest vanglakaristusest kantud 30 aastat.

Jaga artiklit

64 kommentaari

A
anuaar  /   09:01, 16. veebr 2017
tegelt on ju puhas lollus see.tappab meie inimesi ja siis pärast peab eesti riik veel teda ülevalhoidma.tuleks saata siberisse ja isegi kui venemaa ta enne vabaks laseb ei too see surnuid tagasi aga vähemalt ei pea eesti inimene seda raibet söötma
N
njah  /   19:33, 15. veebr 2017
olid ajad, kui sellised pandi sunnitööle, et ühiskonnale kahju tekitatut tagasi teenima, nüüd jooksevad riigipalgalised vangivalvurid lusikaga ees ja taga, et saast ei sureks enne karistusaja lõppu!- hambad ka suhu, et süüa saaks!

Päevatoimetaja

Maria Rozbaum
Telefon 51993733
maria.rozbaum@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis