Maailm

Nudistid tähistasid tänaval marssides sõbrapäeva 

Toimetas Greete Kõrvits, 13. veebruar 2017 18:48
Tänav San FranciscosFoto: PantherMedia / Scanpix
San Franciscos oli eile soe ja päikeseline päev, muidu oleks nudistide marss võib-olla õige väikeseks kokku kuivanud.

Väike paraad algas San Francisco kuulsas Castro linnaosas, mis on tuntud oma vabameelse elanikkonna ja LGBTQ-sõbraliku suhtumise poolest. Ürituse korraldajaks oli nudist-aktivist Gypsy Taub, kes kutsus mõttekaaslasi üles nõudma vabadust kõigile elustiilidele, viidates Ameerika praegusele poliitilisele olukorrale kui "vihkamise õhkkonnale".

Samal teemal

"Me tahame näidata maailmale, et me ei karda, et me oleme armastuse nimel ühtsed ja et meil pole midagi varjata ega häbeneda. Me tahame, et meie alasti kehad näitaksid, kuidas meie ei võitle relvade ega vägivallaga, vaid oma südamete ja mõtetega, kasutades oma hinge jõudu ja armastuse jõudu. Me ei peida ennast militaarrõivaste taha, ega kata hirmu pärast oma nägusid ega kehasid. Me ei karda olla me ise, armastuse nimel, vabaduse nimel," seisab üleskutses.

Marsil osalejad olid ette valmistanud ka mõned loosungid, mida kõndimise ajal hõisata, nagu: "Riided on igavad, riided on nõmedad! Ütleme EI kehahäbile!" ja "Meil on nahk, sul on nahk. Armasta oma keha – see pole patt!"

Sarnaseid marsse on ka varem korraldatud, selleaastane nudistide sõbrapäeva paraad toimus teist korda ja üritusega plaanitakse jätkata ka järgmistel aastatel.

San Franciscos on avalikus kohas alasti olemine 2013. aastast keelatud, kuid kohalikud nudistid pole sellega rahul ja soovivad vabadust kanda, mida nad soovivad - ehk mitte midagi. Avalikel üritustel on nudistid vahel osalenud näiteks lipsu või muud väikest riideeset kandes. Eilseks marsiks said korraldajad linna politseilt eriloa.

Samal teemal

11.07.2017
Nudistide rannas puhanud naine sai tigedalt kõrtsmikult kuuli tagumikku
27.08.2016
Pariis hakkab nudiste meelitama
20.08.2016
Eesti kuulsaima nudisti lapselaps: meie peres pole kunagi alasti keha peljatud