Eesti uudised

GALERII | Tänahommikusel karusloomafarmide vastasel meeleavaldusel osales üle 100 inimese

Toimetas Keit Paju, 13. veebruar 2017 15:17

20 KOMMENTAARI

v
vanainimene/ 14. veebruar 2017 10:47
Eile käis selle teemaga kaasas laialdane propaganda, et tsirkuses ei oleks loomi. See prantslaste tsirkus on küll väga kõval tasemel, kuid lastele väga igav. Meie abikaasaga oleme oma suure arvu järeltulijatega kindlad, et selleks tsirkus ongi. Kui keegi tahab selles osas loomi kaitsta, siis tegelge nende toidu ja transpordiga nende töö ajal ja nende pensionipõlvega.
V
!!!/ 14. veebruar 2017 01:14
Vist on ka meie kallis moderaator karusnahavastane. Sest kõik loogilised argumendid suunatakse modereerimisele, Ma tegin juba mitu katset. Läbi näib minevat vaid päevakangelast hüsteerilisevõitu kis sa.
e
ettevõtja/ 13. veebruar 2017 23:27
karusloomakasvatus on ettevõtlusharu, mida on pakkuda selle asemele ? Põllumajandus on Eestis praktiliselt madalseisu viidud. Maaelu minister arvas ( ja väga õieti arvas ) hakake uut tegevusala seoses põllumajandusega välja mõtlema ... tuleb kindlalt tegelda uue lisaväärtuse loomisega , ei saa ju tootmistegevusi hakata likvideerima ( näiteks karusloomakasvatus ) kust siis rahvas tööd hakkab sama? kust me haigekassasse raha hakkame saama või riigikaitset rahastama jne. jne. Tuleb ikka selle peaga mõelda, mis mõtlemise jaoks on loodud...
T
!/ 14. veebruar 2017 01:03
Tuleks laiendada kitsekasvatust. Samuti lambakasvatust, et toota tooret puhtaks halaltoiduks.
e
ettevõtjale/ 14. veebruar 2017 10:37
Aga sa mõtle. Kuidas sa nahavõtmise peale tulid? Sulle antakse ju pikk aeg, päevapealt ei toimu midagi. Eesti rahvas ei osta kasukaid, sest tal ei ole raha. Seega tuleb sul loomi hakata piinama kusagil mujal, kus lubatakse ja kus on turg.
Selleks ajaks, kui sina oma ettevõtluse lõpetama pead, ei ole siin enam kedagi, kellele su toodang huvi pakub. Uu seestlased ja uu seurooplased püüavad ja nülivad ise, neil oskused olemas.
a
Ainult 100? / 13. veebruar 2017 21:59
Miks küll inimesed ei tegele millegi produktiivsega? Peab ikka olema eriline mõttemaailm neil igasugustel kaitsjatel, veganitel jms seletamatul seltskonnal
h
Hm/ 13. veebruar 2017 22:51
Aga miks sa ennast karuslooma farmi endast kasukat tegema ei lähe, sest seda sa ju oledki, südametu loom! Mõni loom siin ilma peal väärtuslikum kui sina, r õ v e kommenteerija, seda eales oled!
2
22.51/ 13. veebruar 2017 23:30
Just nimelt, karuslooma väärtus seisnebki tema nahas, selleks neid kasvatataksegi. Samuti lehma väärtus seisneb piimaannis. Kas käsid nüüd lehmakasvatuse ära lõpetada? Või piima ja liha müügi kauplustes kuna mõned eelistavad rohtu närida?
k
Kas neile/ 13. veebruar 2017 20:18
kõigile igasuguses vähemuses olevatele haigetele ei saaks kuskil ravi eesmärgil kokkutulekut korraldada. Mis õigusega 100 mingit imelikku sunnivad ülejäänuid tegema nende tahtmist, minul on samuti õigused ja vaba valik ning kellelgi pole õigust oma arvamust mulle peale suruda. Seadusi tehes tuleb ka arvestada enamuse rahva huve, mitte paarisaja eriarvamust. Kus need loomakaitsjad siis olid kui sead farmides tapeti ja metsa mädanema veeti ja metssead ära hävitati? Miks loomakaitsjad neid pidulikult krematooriumi ei vedanud ja matuseid ei korraldanud? Vihkan selliseid võltsvagasid tegelasi ,kes peale pläma midagi ei oska.
k
karu/ 13. veebruar 2017 18:52
Karusnahk on iga kell keskkonnasõbralikum kui mingi sünteetika.
i
Inimene/ 13. veebruar 2017 22:52
Kas ka loomasõbralikum?
K
:)/ 14. veebruar 2017 12:47
Korralikult hooldatud kasukas/ nahkmantel kestab inimese eluaja. sünteetiline jope mõne aasta.
k
Klassiekskursioon/ 13. veebruar 2017 18:06
Meenutab sellist pool-kohustusliku klassi kokkutulekut. Päris mitmel seal tulevik kassi-kasvatajana.
j
Jah/ 13. veebruar 2017 22:52
Las ma arvan, oled mingi mammi oma titekuhja otsas kes armastab karusnahka oma odava välimusega guessi jope juurde ;)?
j
JUSS/ 13. veebruar 2017 16:05
Mis õigust on neil midagi nõuda? Mina näiteks olen sünteetika vastane (mul on kalduvused allergiateks) ja ma olen kindlalt looduslike materjalide poolt. Mulle isiklikult karusnahk küll meeldib. Kui neile see ei meeldi, ärgu siis ise ostku ega kandku. Nii lihtne see ongi! Kui tahavad, tehku ka oma vaadetele agitatsiooni, agiteerigu oma tuttavaid samuti tegema. Keegi seda ei keeelaks. Kuid mis õigus on neil seda lausa nõuda ja mind ning teisi karusnaha kandjaid sundkorras fakti ette seada? Kas see pole mitte vähemuse katse seada ennast juhi rolli, allutada oma vaadetele, eelarvamustele ja tahtele enamust, kes nende moodi ei mõtle. Lihtsalt sundkorras.
j
Jah/ 13. veebruar 2017 22:53
Mine testi oma nahal järgi see mida need loomad kogevad ja siis oled mees arvamust avaldama, munadeta jõhkard.
2
22.53/ 13. veebruar 2017 23:40
Kogevad paremat elu kui paljud inimesed eestis, katus pea kohal ja söök laual. Ajudeta pea aga seda ei mõista nagu näha. Olen näinud nende toidulauda, söövad liha,selleks tapeti isegi hobuseid, (kes on palju armsamad loomad) ,merelt toodi otse värsket kala, Mitte sellist 3 päeva vana nagu inimestele müüakse+ muud head ja paremat.
t
to jah/ 14. veebruar 2017 01:11
Ja seejärel mina lehma või seafarmi ning loobu liha ja piimatoidust ning hakka juurikaid järama, kui see sulle meeldib. Sest biifsteegid, grill-liha, vorstitooted ja hakklihakaste on samuti loomse päritoluga. Piinatud ja huk atud loomade liha. Sinuraevupuhang ja solvamispüüded näitavad vaid veenvate argumentide puudust. Või IQ saapanumbrile vastavat taset. Need ekstreemsed loomakaitsjad ongi just selliste silmajklapiliste hulgast, kes iga hinna eest eneseväljendumise ja silmapaistmise võimalusi otsivad. Kas või taolises absurdses kampaanias.

k
kasukas/ 13. veebruar 2017 15:29
arvate, et kui eestis ei kasvatata karusloomi, siis keegi enam kasukaid ei kanna? kantakse ikka, aga karusloomakasvatus kandub sellistesse riikidesse, kus puudub selle üle kontroll ja rahaahnuse tõttu hakatakse loomi veelgi kehvemates oludes pidama. Parem kasvatagu euroopas + tugev kontroll nende üle. Ärge tehke nendele loomakestele karuteenet.
r
Rootsi karusloomafarmi osanik/ 13. veebruar 2017 15:57
Õige! Gut, gut1 Just nii! Keelustage aga kiiremin ärai. Siis saame meie siin konkurentidest lahti, nende senine turuosa jääb meile. Ja lisaks muutub Eesti ise meie turuks. Hakkavad meilt kasukaid ostma. See on väga hea, et ilmas on veel õndsaid tuurakaid. Nende karusfarmitöötajad jäävad tööta. Meie äri aga aina laieneb, aktsionäride dividendid suurenevad. Toetan teid, Eesti karusloomavastased. Tubli, jätkake muudkui samas vaimus