Eesti uudised

Sigaret viis tulekahjuni ning nõudis noore inimese elu (8)

Marvel Riik, 13. veebruar 2017 14:45
Päästjad kustutustöödel. Pilt on illustreeriv.Foto: Tiit Blaat/Ekspress Meedia
Kose vallas Kolu külas läks öösel põlema abihoone, nõudes 20. eluaastates oleva noormehe elu. Päästeameti esialgsel infol sai tuli alguse suitsetamisest.

Tulekahjut märkas noormehe vanaisa, kes öösel tule praksumise peale üles ärkas. Lähemal uurimisel nägi ta, et praksumine tuleb tema elumaja kõrvalhoonest, kus elas tema lapselaps. Häirekeskus sai kõne pärast kella üht ning kohalejõudnud päästjate ülesandeks oli kustutada leekides abihoone, mis koosnes garaažist ja teise korruse eluruumist.

Naabrinaine Anu (nimi muudetud) nägi noormeest veel päev enne saatuslikku tulekahju, kui kohalikku poodi sõitis. Anu sõnul oli noormees hiljuti saanud ühele poole kohaliku keskkooliga ning elas eraldi väikeses hoones vanavanemate krundil. Vanemad ise elasid paarkümmend meetrit eemal teises elumajas ehk tegu oli lähestikku hoidva perekonnaga. „Eks see neile hirmus oli. See oli ju ainus laps. Kurb, ei oska muud midagi öelda,“ ütleb Anu.

Kuigi tulele said päästjad punkti pandud varahommikul, olevat leinav vanaisa veel kell 9 hoone varemetel silma peal hoidnud, et tuleohtu ei oleks.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee