Eesti uudised

Kümned tuhanded noored ei käi koolis ega tööl (58)

LISA KOMMENTAAR

Norton Finance 4. veebruar 2019 09:57
Kas olete võlgade läbivaatamisel või haldamisel? Kas olete mustas nimekirjas? Kas teil on raskusi oma igakuiste maksetega toime tulla? Kas soovid osta maja, auto või ärilaenu, kuid teil on võlgade läbivaatamine või haldamine? Kui olete vastanud JAH ühele minu küsimusele? Palun võtke meiega ühendust e-posti teel: nortonfinance2017@gmail.com
statistika 3. aprill 2017 12:00
kui kümned tuhanded, peam. noored inimesed on välismaale tööle ja õppima lahkunud, siis nad siin muidugi tulumaksu ei maksa ja andmebaasis ei kajastu
ain 14. veebruar 2017 08:47
nüüd siis nii,,,vallad liidetakse -4-5 vallast saab üks!! vallaametnikke ka sedajagu vähem??? oli vist 139-,ksast 31 ni??
vaja oleks ka riigiaparaat teha sedajagu väiksemaks-vähendada sealset rahva arvu 4-korda!!!!sealjuures ka riigikogu ja ministreid?? ,igal ministril ju mitu nöuandjat-milleks seda ministrit vaja-las nöuandjad teevadki köik-jääb ministri palk lastehaiglatele!!!!
RAHVAS-MÖELGEM SELLE PEALE!!!! KA KOMMUNISTID PEAKS MAHA HÄÄLETAMA VÖIMULT!!!
kubjas 13. veebruar 2017 19:14
moodustada tööpataljonid ja lauldes ametnike väge täiendama ! "Töö" konti ei murra .
ei saa aru 13. veebruar 2017 17:59
Millest selline kiun.Rahvas tahtis ju vabadust.Nüüd olemegi vabad tööst,rahast,õigustest ja ka oma riigist.Elementaarne inimõigus on nöörida ligimest ehk bisnes on selle asja nimi.Kõik ei saa olla nöörijad,kuna siis ei ole kedagi nöörida.
Eks 13. veebruar 2017 16:47
Vanal heal noukaajal laps PIDI koolis käima, tal tekkis kohustus. Kui kooli ei läinud siis kus sa ringi aeled. Ei saa aru miks ei kohustata kuni 16 aastast last koolis käima.
muuseas 13. veebruar 2017 15:59
Pole hirmsamat, kui oma lapse kaost pealt vaadata ja, pahatihti, tunnetada, et oled vôimetu selle kôige ees! Kahjuks, vana head meetodid ei tööta iga üksikjuhuse kohta virtuaalse olustikuga maailmas. Muidu oleks aga lihtne, hea keret¸ais paneks asjad paika! Vabandage, aga vanemad pole ka kôrgema haridusega psühhopedagoogid vaid ainult inimesed oma olme ja teiste muredega. Kindlasti on ka meie möödalaskmisi, kuid normaalne vanem tahab alati paremat. Ônnistatud on need vanemad, kelle laps on juhitav ja kasvatatav. Veel, kas me saame meie mentaliteediga lähedaste, sôprade toetusele loota? Vanematena püüame seda varjata ja üksinda sellega hakkama saada. Väga delikaatne suhtlusprobleem.
seesama põlvkond lärmab 13. veebruar 2017 15:33
Kool on jama. Õpetaja on jama. Ja lapse "tuksikeeranud" lapsevanem ... õigustab seda "lumehelbekest" edasi, kuniks rabada ja edukas olla jaksab. Kas ja millal tulebki oma jalakestel püsti püsima hakata? Kas ikka jaksab, kui ka kehalise tunnis on kiu-kiu ja lihas on välja arenemata, mõtlemise tundides jookseb aju sekundiga kokku jne Pole vaja olla takkajärgi tark, protsess on kestnud pikalt.

Ei imesta! 13. veebruar 2017 15:19
Kui ikka haridust ei ole, siis tööle ei saa. Kõik ajavad pabereid taga ja tööle saamine on läbi konkursside.
ja veel rohkem jääv kõrvale 13. veebruar 2017 15:11
Sest usin Keskerakond annab rohkelt pappi koolisulgejatele ja megavaldade loojatele.
Pole kooli kus käia ja vald nii suur, et anna aga jalgadele pult, et siit minema saaks.
luuakse 13. veebruar 2017 13:26
koht,kust saab raha kantida,nagu nende paljude fondide puhul.luuakse üks luulutamise koht,kus ei saa rahade liikumist jälgida.kas ka nendest fondidest kasu on.on ainult nendele kes on eesotsas.
Maa on lame. 13. veebruar 2017 13:06
Eks need inimesed võõranduvad riigist.Eks tulevik näitab mis see endaga kaasa toob.
13. veebruar 2017 15:12
noored ei aktsepteeri aegunud ühiskonnamudelit ja õige ka.
50, ja ei lähe ka enam tööle. 13. veebruar 2017 16:15
Lisaks siia, et see ei ole mitte aegunud ühiskonnamudel, vaid meil on poliitikasse võimule saanud n-ö "lasteaed", kes näeb olukordade lahendusi kitsarinnalisest vaatevinklist, kel puudub eelnev kogemus asju õigesti ja kõigile kasulikult lahendada. Niisuguseid lahendusi ei tunnusta ka keskealised - see on nagu kõikuv paat, mis kaldub küll ühele, siis jälle teisele poole.
Taara 13. veebruar 2017 12:50
Kuidas saaks noor koolis käija, kui pole oma elamist lapsed vaja toita vaadelge kulusid mis siin riigis läheb elamiseks vaja.Sõit,söök ,riided,arved lõks mis sugune.Ainult tahtest ei piisa on vaja vahendeid.
AAA 13. veebruar 2017 12:39
Mis noored vaadelge 18-45 aastaseid.Metsik arv inimesi, kes istuvad niisama.Riik ise loob sellise keskonna.Tahaks täpselt teada kohe palju on Eestis inimesi, kes ei käi tööl vanuses 18-45 a.Ei saa nad riigilt elamiseks mingit toetust puudub haigekassa,nagu oleks maha kantud inimesed.Eriline riik, kes panustab oma turvalisusele meeletult raha lõhnab korruptsioon järele.See ongi koht, kus riigi raha välja läheb.Me ei oska tugevat riiki üles ehitada.
Mitte 13. veebruar 2017 13:44
EI oska vaid õigem oleks ME EI TAHA.
Olen ise ka üks sellest generatsioonist - lihtsalt vegeteerija. Ei tahaks nii aga muid võimalusi ei ole lihtsalt.
Oma isiklikku kodu ei ole ja pank laenu ei anna kuna palk oli liiga väike, 800-850 neto.
Mõtlesin, pool aastat mõtlesin - milleks ma raban? Parem ajan kuus mõnisada euri hobitegevusega kokku ja vegeteerin. Sest peaks aru saama - töötan terve elu, ikka elan üürikas. Õnneks on vanematel oma maja ja sellele kulusid vähe, pm. ainult toit vaja ja seega ei pea end orjaks müüma kui nagunii ei ole võimalik oma kodujaoks laenu saada. Kuigi tahaks elada nagu inimene, puuduvad selleks võimalused. Ka peret ei ole võimalik kuskiltotsast luua kui sul ei ole oma kodu, sind lihtsalt ei võta keegi tõsiselt.
Õnneks olen leidnud palju sarnaseid tuttavaid kel samad probleemid ja see aitab vähemalt mentaalsest kurbusest üle olla. See, mida see riik neile inimestele on teinud - eks see kajastuks kui riik ükskord vajab nende inimeste abi...
Lorenz 14. veebruar 2017 07:44
Jah, tõesti, sinuga on sant lugu. Aga kõrvalseisjale paistab sinu jutt ka lihtsalt rumala inimese halana. Kõik on pahasti ja justkui miski on süüdi. Keegi ei paku lahendusi jne bla, bla bla. Ütle pigem konkreetselt mida sa tahad , et riik või teised inimesed sinu heaks peaksid tegema? See tegevus vajab raha. Mille ja kelle arvelt peaks see tulema?
Ellu jäävad targad ja selles ei maksa neid süüdistada. Edu saadakse mitte mugavuses istudes vaid riskides ja ohuga kõik senine kaotada. Paljud on käinud
mitmeid kordi mudas ja sealt taas tõusnud. Elavad ja ei vigise. Hea elu eeldab, et sa selle nimel pingutad. Viimase puudumine ongi su hädade alus
eestlanna 13. veebruar 2017 12:28
Mina ei usu seda numbrit mitte kuidagi.
13. veebruar 2017 12:07
ei usu seda, sest muidu meie töötukassa juhid "heade" tulemuste eest endale preemiat ei maksaks !!! http://www.ohtuleht.ee/787314/tootukassa-juhid-said-ligi-27000-eurot-lisatasu

Sberi Rahaboss 13. veebruar 2017 11:35
Meid elus aitab ärivaim
ja toidab libe keel :DDD
veteran 13. veebruar 2017 11:34
Vaid mustalt töötades võid omale kirsturaha kõrvale panna ja suvel Peipsi ääres suvitada. Eesti riigi maksusüsteem on kuritegelik, inimesi alandav ja tappev.
Lorenz 14. veebruar 2017 07:49
Õige. Kui ma jään haigeks, kui mu lapsi on vaja koolitada, jään pensionile siis maksku selle eest need lollakad , kes arvavad et Eestis on normaalne. Igasugu toetused mida ma vajan maksku ka kinni need lollid , kes kusagil ametlikult miinimumpalka saavad . Mina naudin igatahes Peipsi ääres kirstus päikeseloojangut ja ei kavatse mitte sentigi sellele jubedale riigile kinkida.
veteran 13. veebruar 2017 11:29
Lastel on paljudel võimatu käia koolis või tööl, nende aeg kulub viimase piisani ära muusika ja elulooraamatute kirjutamiseks. Reisimine on ainus lõõgastus nende pingelises elutempos. Riik võiks
ma ei usu 13. veebruar 2017 10:00
See number on kindlasti üle paisutatud.Kindlasti on neid kes ei tööta ega õpi,aga milliste andmete põhjal see number saadi.Paljud on eestist lahkunud nii tööle kui ka õppima.
mõistev 13. veebruar 2017 09:58
oleme jõudnud oma arengus juba sellisele tasemele, et tööl käiakse vaid ajaviiteks. Mehhaniseerimine, industrialiseerimine ja küberneetika teevad meie eest tööd.Meie ülesanne on masinate poolt loodud uue väärtuse kulutamine. Rantjeemehe elu on muutunud valdavaks meie ühiskonnas. Just sellist riiki me tahtsimegi !
nõus 13. veebruar 2017 10:49
Elatustase on tõesti sealmaal, et elu on lill. Sellest tulenevalt on ettevõtjatel täna reaalselt kitsas käes ja immigrantidega tõsi taga.
tõdejaõigus 13. veebruar 2017 09:50
Pooled töötavad mustalt, tööandjale on nii kasulikum. Soomes, ei julge sind keegi enam mustalt tööle võtta, pannakse kinni. Meil siin on karistused nagu nad on ja siis nutetakse, kuhu on noored kadund.
parem 13. veebruar 2017 11:34
töötada mustalt, kui vargile ja röövima minna. Mustalt ei töötata mitte ainult ettevõtja ahnusest, vaid kõik ei ole võimelised kõiki makse maksma. Seega parem mustalt, kui kuritegelikult.
margus 13. veebruar 2017 11:52
No mina töötan mustalt sellepärast,et kohtutäitur arestis 64€ nõude korral (politsei trahv helkurita linna tänaval liikumise eest pimedal ajal) kogu mu palga,475€,nii,et ma ei saanud õhtul peale tööd isegi koju sõita. Kell oli juba 17.30,pangad kõik kinni ja kohtutäituri sain alles hommikul peale 37`ndat kõnet kätte. Siis ma vihastasin,et pe...set ma tööl käin,kui ma isegi oma palka ei saa ISE kasutada. V...ttu selline riik !
13. veebruar 2017 12:14
Miks 13. veebruar 2017 12:46
ettevõtjad ei ole võimelised kõiki makse maksma? Peaks vaatama maksusüsteemi tervikuna, mitte eraldi makse. Ettevõtja peab maksma brutopalgalt mitte ainult sots.maksu ja osa töötukindlustusest, vaid ka käibemaksu 20%, millega maksustatakse nii brutopalk kui ka kõik palgamaksud. Igaüks võib arvutada,kes soovib asjast aru saada. Tublid töömehed teadku,et korralikud ettevõtjad maksavad teie töö eest riigile umbes 50%.
no ei ole 13. veebruar 2017 13:12
nii,et 50%. ettevõtja kulud on kuni 80%-.
to miks 13. veebruar 2017 13:18
sa unustasid mainida, et käibemaksu saab normaalne firma tagasi!!!!
Lorenz 14. veebruar 2017 07:53
rumal inimese kohta üsna hea õigekiri
Van Ames 13. veebruar 2017 09:35
Krt tööportaalides otsitakse igasuguseid musta töö tegijaid aga nõuded nagui professorile - krgharidus 3 keele oskamine blää- blää ja palk on 450 brutos- tule Ansip appi.
Samuti on eestis kümneid tuhandeid täiskasvanud inimesi kes samuti ei õpi ega tööta sest tööd lihtsalt pole. samas tuuakse sisse sadades ts urk ka sid kes on teadlased ja kõrgharidusega, neile on tööd küll- ainult need sindrid kah ei taha midagi teha.
. 13. veebruar 2017 09:19
Jumal ise karistab neid vanemaid, kes selliseid lapsi ilmale sünnitavad ja üles "kasvatavad".
Kunagi hiljem tuleb nendel vanematel "vigadeparandusi" teha--hüljatud lapselapsi kasvatada ja kallile "ninnu--nännu lapsukesele" vangimajja raha ülekandeid teha.

Põhjamaine ülalpeetavate sotsialistliku hooldusriigi 13. veebruar 2017 09:17
lodevus tungib juba ka Eestis peale ustest ja akendest. Varsti oleme kuulekana, apaatsena ja abituna sotsiaalabi luugi taga. Kuid hääletame valimistel nürilt sotsialismi "heaoluriigi" jätkumise poolt.
millise 13. veebruar 2017 11:36
sotsiaalabi luugi taga? Jah, makstakse 9 kuud seda armetut töötu abiraha ja edasi mitte sentigi, hakka kurjategijaks.
margus 13. veebruar 2017 11:54
töötu abiraha on mõnitamine. 4€ päevas. Kuidas sa selle rahanumbriga maksud makstud saad ja süüa endale osta,ei ole mina suutnud välja mõelda.
võimalus 13. veebruar 2017 09:10
Nendest vähemalt paar tuhat on pokkerimängijad, kes end vabalt ära elatavad ja maksud on makstud.
Oh seda naiivsust! 13. veebruar 2017 12:33
Pokker? Mitu kaotajat seal ühe võitja kohta tuleb? Raha ei tule mujalt kui, et ikka kaotajatelt.
tean,et 13. veebruar 2017 09:08
Paljud töötavad mustalt ,sest tööandja ,ei ole nõus riigile maks maksma.
naisuke 13. veebruar 2017 09:05
See on see vää ja vau ja fantastiline ja super- kasvatus...
Ygen Lumehelves 13. veebruar 2017 08:50
Nad võiksid hakata tegema demonstratsioone teemal kuidas neid diskrimineeritakse.
13. veebruar 2017 09:19
Miks nad peaks seda ilma rahata tegema? 15 USD tund ja küll demonstrandid ka leiduvad. Üldiselt on see omavalitsuste asi nende noortega tegeleda, kes on ühiskonnast välja tõrjutud ja välja langenud. Valimised on tulemas ja nad ei tule ka teie hääletuspettuses osalema, see on vist see kõige suurem mure, tööd ega palka neile töö eest maksta nagunii ei taha keegi. Pakutakse vabatahtlikku tööd jm jama, mille eest ei saa pensioni tööaastaid ega raha, millega iseseisvat elu saaks alustada. Ärge unustage, et ametlike töötute saba on juba 30 000 ja üle selle, kui sinna lugeda juurde ka 50 000 noort, kes ei õpi ega tööta siis mida on teil neile pakkuda? Kus on loodavad töökohad? Oleks või maksusoodustusedki tööandjatele nendega tegelemise eest, tõstetakse hoopis makse, aga riik ei paku muhvigi probleemi lahendamiseks, tühja tünni kõmin ainult.
maamees 13. veebruar 2017 08:25
Lugedes töökuulutusi,siis jääb silma,et peab olema magistrikraad ja töökogemus.Ja seda nõutakse ka suht lihtsate töökohtade juures.Töökogemust polegi võimalik saada enne,kui oled tööle asunud.Ja ka ikka eriala juures peab olema nii haritud inimene.Ma olen väga paljudele öelnud,et diplom ei tee tööd.Ilma kõrghariduseta on ka väga andekaid ja tublisid inimesi.Kuid nad ei sobi tööle,sest puudub magister ja töökogemus.Seega ongi sellepärast palju noori inimesi töötuid.Ja on ka muidugi selliseid,kes ei huvitugi tööle asumisest,sest nende rikkad mammad,papad tagavad neile sellise elu,et saavad logeleda.
m 13. veebruar 2017 10:01
Ega isegi neid ei võeta tööle, kellel on keelte oskus, kõrgharidus ja mõningane töökogemus. Omast kogemusest räägin. Ma ei saa aru, mis toimub??
mm 13. veebruar 2017 11:16
Konkreetne näide:
SEB ja Eesti Energia otsisid neile vajalikke töötajaid, kuid mina (magister, töökogemustega; selgitasin, et mõistan mida ja miks nad vajavad ning olen selliste ülesannetega nõus)) ei sobinud, kuna olin (nii öeldi) ülekvalifitseerunud
nõus 13. veebruar 2017 10:08
kooliõpetajal peab olema magistrikraad, minister võib olla keskharidusega, KOV tegelane lausa põhiharidusega keskharidus omandamisel :) :) :))
13. veebruar 2017 12:11
hea töö saad siis kui sul on tutvusi, enamasti käib kõik anekdoodi järgi, kus otsitakse töötajat ja tuleb hästi palju avaldus, omanik laseb pooled läbi paberihundi, mille peale teised komisjonis protesteerivad. omanik aga vastab kui pole õnne, siis miks peab neid tööle võtma. Kahjuks/õnneks saad hea töö siis kui tunned vastavaid inimesi.
marks 13. veebruar 2017 14:46
Tööle võetakse kõrg haridusega , kolmeaastase töö kogemusega Luua operaagtor : vajalik kolme võõrkeele oskus , oma transport , ja täiendkursuse tunnistus , Vanus alla 35 aasta , ei tohi olla alaealisi lapsi ja ülalpeetavaid vanemaid. Töökoht arenevas firmas. Töötasu 480 EUROT pruto.
13. veebruar 2017 08:16
Eestis on suur töötus.
mari 13. veebruar 2017 08:13
Ehk on abi sellest, kui lapsevanemad on konkreetsemad. Kui ikka kool käidud siis on hetk ise hakkama saada.
13. veebruar 2017 09:55
Ega ikka ei ole küll nii, tutvu perekonnaseadusega!
trifiid 13. veebruar 2017 20:06
Perekonnaseadus siinkohal ei kehti

Arvamus 13. veebruar 2017 08:02
Ilus jutuke aga reaalsus on natuke tumedam. Tulge maapeale tagasi.
maeitea 13. veebruar 2017 07:41
mida seal koolis õpetavad, puid ,põõsaid istudama, sibulad, küüslaugud! kurk on 90% vett!