Foto: Monalyn Gracia / Getty Images
Kristiina Tilk 13. veebruar 2017 04:00
Tööstress laastab tervist – kuidas saab kiusatu end kaitsta?

Tööstress laastab tervist – kuidas saab kiusatu end kaitsta?

Aastaid töökiusamist talunud mees teab, et kolleegi alandavale käitumisele on raske vastu hakata. Ent kui kiusatud otsustavad enda eest võidelda, võib see lõppkokkuvõttes firmale väga kalliks maksma minna.

Koolikiusamine on avalikult hukka mõistetud ja selle vastu võitlemisest räägitakse avalikult ja palju. Kuid nii nagu lapsed oskavad üksteise vastu äärmiselt pahatahtlikud olla ja haiget teha, oskavad seda täiskasvanudki. Mida tuleks teha töötajal, kelle peale ülemus põhjendamatult häält tõstab või keda töökaaslased alandavad?

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

Kommentaarid  (45)

Kristiina Allekõrs 13. veebruar 2017 15:10
Kui ülemus on kiusaja siis tuleks alati eksisteeriva ette võtte nimi ka tuua kui inimene ei peitu. Mina olen kogenud seda sega süüna ja sain tagant järgi teada. Psüühilise erivajadusega inimeste kaitstud töö teenusel mis kuulus töötukassa teenustele ja OÜ Koduhooldus on lepingupartner. Teema selles,et mind lasti jämeda verbaalse käitumise tõttu lahiti(autismiga kohanemisraskused) aga üht teist agressiivset (ka füüsiliselt nii,et tegevusjuhendaja lahkus) hoitakse siiani kuna teeb head tööd. Ma tegin ka aga füüsilsie puude tõttu aeglasemalt. Virinaga alul aga tegin korraliult. Sain teada nende müüjalt sõbra selveris. Tööinspektsiooni pole mõtet minna vist sest olin ka ise süüdi öeldes inetusi kuna kõigele töötati vastu või peeti saamatuks selgitustele vaatamata. See on ka põhjus miks ma ei otsi tööd. Olen nii palju haiget saanud,et ei taha kakelda iga päev. Ühiskond ju aina halveneb mida näitab mu vihaste FB postituste hulk. Jah need on tahtlikud..
Kristiina 13. veebruar 2017 15:45
Koduhoolduses tegin käelist tööd mida Sõbra Selveris müüdi. Kord käies teretas üks keda harva nägin ja sealt teada sain. Rõve tunne oli teada saada, et ühte mees lärmajat hoitakse nagu si..a pilpal töö pärast.. Luusi ei lasknud. Tulin kokkuleppel hiljem. See ongi asja tuum miks töövõimereformi psüühilise häirega inimeste puhul valeks pean.. Ei pea vastu ja elu rikutud kui traumaga halvava ränga depressioonihoo koos südame jukerdusega saab või vihas füüsiliseks läheb. Kaitstud töö keskuses ma ka ei tunne ennast emotsionaalselt turvaliselt.
Teadja 13. veebruar 2017 10:35
Selliseid ei ole palju, ehk mõni kollektiivis. Neid tuleb naerda ja pidada kummaliseks.
13. veebruar 2017 14:13
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS