SEADUSLIK VANG: Karusloomade eluiga on farmides lühike. See kauni kasukaga ­rebane ei jõudnudki ära oodata, millal riigikogulased ­hakkavad arutama tema kaitseks esitatud pöördumist.Foto: Priit Simson / Ekspress Meedia
Juhan Haravee 13. veebruar 2017 04:00
Maaelukomisjon venitas 10 000 allkirjaga pöördumise arutamist kaks aastat.

Maaelukomisjon venitas 10 000 allkirjaga pöördumise arutamist kaks aastat.

"See on valik postsovetliku hoolimatuse ja euroopalike väärtuste vahel," ütleb loomaõiguslane Anita Jürson karusloomafarmide keelustamise kohta. Millise valiku langetab riigikogu maaelukomisjon, selgub võib-olla juba õhtuks. 

Täna hommikul oodatakse kõiki loomasõpru ja muidu kaastundlikke inimesi Toompeale meelt avaldama. Eestis tegutsevad loomaõiguste organisatsioonid Loomus ja Loomade Nimel korraldavad riigikogu hoone ees kella 10–11.30 erakorralise meeleavalduse, et nõuda karusloomafarmide keelustamist. See pole juhuslikult ajastatud: korraldajatele on teada, et samal ajal – vastavalt paika pandud plaanile kell 11 – hakkab riigikogu maaelukomisjon arutama Loomuse algatatud pöördumist "Karusloomakasvanduste keelustamine Eestis", mis anti riigikogule üle juba 2015. aastal. 

Edasi lugemiseks vali endale sobiv plaan:
Üks artikkel
3,99
Ühe artikli lugemisõigus
Digipakett
0,00/kuu
11 erinevat digiväljaannetÜle 2000 artikli kuusJagamisõigus 4 sõbragaTellijatele mõeldud auhinnad