Maailm

Täiendatud!

Saksamaa uus president on Frank-Walter Steinmeier (41)

Toimetasid Piret Pappel, Gerly Mägi, 12. veebruar 2017 16:21
Foto: RAINER JENSEN
Saksamaal valis 1260-liikmeline assamblee täna riigile uue presidendi. Valituks osutus endine välisminister ja sotsiaaldemokraat Frank-Walter Steinmeier.

Steinmeier töötas välisministrina aastatel 2005–2009 ning 2013. aastast tänavu 27. jaanuarini. Asekantsleri ametit pidas mees aastatel 2007–2009. 

61-aastasel Steinmeieril on parlamendis nii liidukantsler Angela Merkeli kristlike demokraatide kui ka sotsiaaldemokraatide toetus. Endine välisminister on üks Saksamaa populaarsemaid poliitikuid.

Presidendil on Saksamaal peamiselt tseremoniaalne roll, samas peetakse teda riigis tähtsaks kõlbeliseks eeskujuks. Eelmine president 77-aastane Joachim Gauck loobus teiseks ametiajaks kandideerimisest oma kõrge vanuse pärast.

Ametist lahkuv Saksa president Joachim Gauck tegi oma lahkumisvisiidi Riiga, kus kohtus kolme Balti riigi juhtidegaFoto: ILMARS ZNOTINS

Valimiskogu koosneb parlamendi alamkoja (Bundestagi) liikmetest ning liidumaade parlamentide valitud esindajatest.

Möödunud aasta mais külastas Steinmeier EestitFoto: Tiina Kõrtsini

Steinmeieri vastu kandideerisid pagulasvastase Alternatiiv Saksamaale (Alternative für Deutschland) Albrecht Glaser, vasakpoolsete üles seatud politoloogiaõppejõud Christoph Butterwegge, Baieri pisipartei Vabad Valijad (Freie Wähler) kandidaat Alexander Hold ja piraadipartei üles seatud sõltumatu poliitik Engelbert Sonneborn.

Foto: RAINER JENSEN

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee