Maailm

Aastaid kadunud olnud kanadalane leiti Brasiilia vihmametsadest (23)

Toimetas Kristin Aasma, 11. veebruar 2017 00:13
Anton PilipaFoto: Kuvatõmmis / NoticiasDeportesGuitarraTecnicasYTrucos.com / YouTube
Skisofreeniat põdev Kanada noormees kadus jäljetult viis aastat tagasi. Lahkudes ei võtnud ta kaasa ei dokumente, raha ega rõivaid. Mees leiti eelmisel aastal Brasiiliast. Ta ei teadnud, kes ta on. Selle nädala algul sai ta taas kokku oma perekonnaga.

Kanadalane Anton Pilipa töötas aastaid erinevates heategevusorganisatsioonides Vancouveris, Montrealis ja Torontos. 2012. aastal määrati talle skisofreenia ravi ning varsti pärast seda mees kadus, vahendas Iltalehti BBC portugalikeelseid uudiseid.

Antoni kadumisest teatati politseile ning tema perekond püüdis teda leida ka internetis avaldatud teadete abil. Lahkudes oli mees jätnud koju kõik oma riided, raha ja dokumendid, sh passi. Aastatega kadus lähedastel lootus Antonit enam kunagi elusana näha.

Eelmise aasta novembris leidis Brasiilia politsei ühe mehe teelt vihmametsade vahel. Mees oli halvas seisundis ning ei teadnud, kes ta on. Ta viidi haiglasse, kust ta peagi põgenes. Politsei alustas uurimist mehe isiku kindlaks tegemiseks. Tema fotod avaldati internetis ning lõpuks sai ka selgust, kes ta on.

Anton Pilipa leiti uuesti selle aasta alguses, seekord Manause linna lähedalt ning taas vihmametsade vaheliselt teelt. "Anton vandus kõvasti, kuid ta ei tundunud vägivaldsena,“ rääkis mehe leidnud politseinik Maria Furtado. "Teadsime, kes ta on, ning püüdsime ta perekonnaga ühendust saada.“ Selle nädala algul lendas Antoni vend Stefan Brasiiliasse.

On hämmastav, et Antonil oli õnnestunud rännata ilma passita Kanadast USAsse, sealt edasi Mehhiko, Guatemala, Costa Rica, Panama, Colombia, Venezuela ja Argentina kaudu Brasiiliasse.

BBC ajakirjanikuga kohtudes ei olnud ta jutukas. Selle põhjusteks võisid olla tugevatoimelised ravimid. Aga üht-teist ta kõneles: "Ma ei tundnud end kunagi üksildasena. Olen selle viie aasta jooksul mõtisklenud paljude asjade üle. Magasin lageda taeva all, see oli lihtne elu. Inimestel ei ole elamiseks palju vaja.“

Anton otsis toitu ja rõivaid prügikastidest. Vahel andsid talle süüa ka sõbralikud inimesed. "Kohtasin palju häid inimesi. Aga ka mõningaid halbu,“ rääkis Anton. "Tunnen end õnnelikuna, sest olen elus. Olen õnnelik sellepärast, et saan tagasi oma perekonna juurde."

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee