Maailm

Cambridge’i tudeng põletas kodutu mehe ees raha (5)

Toimetas Greete Kõrvits, 10. veebruar 2017 19:16
Foto: PantherMedia / Scanpix
Noormehe ema sõnul läks poiss hiljem õppetunnina tänaval kodututele teed ja võileibu jagama.

Ronald Coyne on maineka Cambridge’i ülikooli juuratudeng. Populaarsel sotsiaalmeedia lehel Snapchat jagati 2. veebruaril videot, kus noormees üritas põlema panna 20-naelast kupüüri. Seda tegi ta kodutu mehe ees.

Nooruki ema, Sandra McLaughlin, rääkis veebiajakirjale The Independent, et ei mõista, kuidas ta poeg midagi nii mõtlematut ja julma võis teha. "Me oleme tavaline perekond. Me ei ole rikkurid. Tema ei ole rikkur," rääkis õnnetu ja segaduses ema. Tema poeg on varem kaks aastat Edinburghis kodutute varjupaigas vabatahtlik olnud. Pärast 2. veebruaril juhtunut läks poiss sõbraga välja, et kodututele teed, kohvi ja võileibu jagada.

Ronald Coyne visati välja ülikooli organisatsioonist CUCA (Cambridge University Conservative Association), mille liige ta oli. Ülikool ise teatas, et käimas on protsess, mille käigus noormehe käitumist hinnatakse, kuid ei saa täpsemalt kommenteerida, kuni sisejuurdlus käimas on. Ülikooli teadaandes seisab, et Cambdrige’i tudengitelt oodatakse alati inimeste austamist, viisakust ja heatahtlikkust teiste suhtes.

Ronald Coyne on kustutanud kõik oma sotsiaalmeedia kontod. Internetis on algatatud petitsioon tema Cambridge’ist välja viskamiseks.

Samal teemal

09.02.2017
Külm piinab ja kodutud peavad aru – ehk põrutaks Kreekasse?!