Krimi

ELAMATA JÄÄNUD ELUD | Prokuratuur saatis kohtusse kolme hukkunuga liiklusõnnetuse kriminaalasja (10)

Toimetas Teet Teder, 10. veebruar 2017, 15:30
Õhtuleht 1.8.2016
Ränk liiklusõnnetus, milles hukkus kolm noort inimest, on saamas oma lõpu, kui Viru Ringkonnaprokuratuur esitas 28-aastasele mehele süüdistuse.

Süüdistuse kohaselt sõitis 27-aastane Jaan eelmise aasta 30. juulil kella üheksa ajal õhtul BMWga Ida-Virumaal Aseri vallas Koogu külas. Sealsamas, täpsemalt Narva-Tallinn maantee 125. kilomeetril asuval ristmikul tegi ta parempöörde peateele. Kiirus oli suur, Jaan kaotas auto üle kontrolli ja põrkas kokku vastutuleva reisibussiga.

Samal teemal

Lisaks Jaanile olid autos tagaistmel 21-aastane noormees ja 20-aastane neiu ning juhi kõrvalistmel 21-aastane neiu. Sõiduautos olnud seltskonnast jäi ainsana ellu Jaan.

Ida prefektuuri Jõhvi politseijaoskonna juht Kalle Kuusik tõdes, et suvine traagiline liiklusõnnetus on halvim näide sellest, kuidas oma sõiduoskusi teinekord üle hinnatakse. "Linnatänavatel ja maanteedel tuleb järgida liikluseeskirju ning kui tekib soov oma oskusi proovile panna, tuleb valida selleks ette nähtud koht," lisas Kuusik. "Politsei panustab iga päev turvalisse liiklemisse, aga ka juhid ise peavad teiste liiklejatega rohkem arvestama ja oma sõiduoskuseid kriitilisemalt hindama," sõnas jaoskonna juht.

Viru Ringkonnaprokuratuuri abiprokurör Maarja Germanni sõnul kujutab mis iganes mootorsõiduk endast suuremat ohuallikat ning istudes autorooli, tuleb juhil lisaks enda ohutusele mõelda ka kaasliiklejate ohutuse peale.

"Iga sõidukijuht peab arvestama oma sõidukogemust, teeolusid, tee ja sõiduki seisundit, ilmastikutingimusi. Professionaalne ja vilunud autojuht peab oskama ohtusid õigesti hinnata," lisas abiprokurör Maarja Germann.

Kriminaalasja kohtueelset menetlust viis läbi Ida prefektuur Viru Ringkonnaprokuratuuri juhtimisel.

Kohtuliku arutamise algust ei ole veel määratud.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee