Eesti uudised

President Kaljulaid Riias: Euroopa peab seisma väärtuste kaitsel ühtsena  (26)

Toimetas Kristin Aasma, 9. veebruar 2017, 18:53
 Toms Kalniņš/Läti Presidendi Kantselei
President Kersti Kaljulaid rõhutas tänasel kohtumisel teiste Balti riikide ja Saksamaa riigipeadega, et mida heitlikum on maailm, seda olulisem on hoida ühtsust sarnaselt mõtlevate riikide vahel. Riigipea tänas ka Riias oma viimasel välisvisiidil viibinud Saksamaa presidenti Joachim Gaucki Euroopa ühiste väärtuste jõulise edendamise eest. 

Nelja riigi presidentide kohtumisel keskenduti aruteludes peamiselt rahvusvahelisetele suhetele ning julgeolekuküsimustele, vahendas Vabariigi Presidendi Kantselei. "Kui meie ja meiega sarnaselt mõtlevad ja samu väärtusi jagavad riigid on piltlikult öeldes maha pannud punased jooned, siis on äärmiselt oluline, et me seisaks ühtselt ka nende punaste joonte püsimise eest,“ ütles president Kaljulaid kohtumisel. 

Samal teemal

Euroopa Liidu tulevikusuundumusi puudutavas mõttevahetuses rõhutas Eesti riigipea, et ühendus peab rohkem keskenduma suurte ühishuvide ning ühiste väärtuste kaitsele. "Migratsioon, julgeolek, majandus, ka keskkonnaküsimused – neis on EL üheskoos kindlasti võimekam. Ükski riik Euroopas ei saa suurte väljakutsetega üksinda paremini hakkama kui üheskoos," ütles president Kaljulaid. 

Eraldi arutati Balti riigipeade kohtumisel ka kolme riigi koostöö küsimusi. Eesti riigipea rõhutas vajadust liikuda kiiresti edasi ühiste suurte transpordi- ja energiaprojektidega. 

Kolme Balti riigipead tänasid ka Saksamaa presidenti Joachim Gaucki tema panuse eest euroopalike väärtuste edendamisel. "Saksamaa mängib Euroopa poliitikas võtmerolli ning meie jaoks on oluline, et see on riik, mis mõtleb pea kõigis meile olulistes valdkondades samamoodi, kui meie. Selles on peagi ametist lahkuval president Gauckil suur roll,“ sõnas Vabariigi President. Riigipea külastas Riias ka NATO Strateegilise kommunikatsiooni oivakeskust ning Eesti kooli. Visiidi lõpus osales ta Eesti Vabariigi 99. aastapäevale pühendatud vastuvõtul.

26 KOMMENTAARI

h
Huvitav, 10. veebruar 2017, 21:14
Niipalju loosungeid ei ole nõukogude ajal ka kuulnud. Ei tea,kas ta mõtleb need ise välja või aitavad Laar ja Hänni ka kaasa ?
e
euroopa väärtused 10. veebruar 2017, 21:01
Pervertide terror tavainimeste suhtes ja juhitud kaose sallimine.
Loe kõiki (26)

Põnevat ja kasulikku

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee