Peipsil vajus proovisõitu tegev karakatisa läbi jää (Aldo Luud)

Seoses ilmastikuoludega on Peipsi järve jää põhjakaldale tekkinud praod, mis liikumist takistavad. Järvejääl tuleb olla äärmiselt ettevaatlik. 

Laiad praod on tekkinud Peipsi jääle Ida-Virumaa piirkonnas. Kurult Rannapungerja suunas kaldast 800 meetri kaugusel jookseb poole kuni ühe meetrine pragu. Rannapungerjalt Lohusuu suunas, 600 meetri kaugusel kaldast jookseb pragu laiusega pool meetrit.

Remnikul on nelja kilomeetri kaugusel kaldast asunud jäämurd liikunud ning sinna on tekkinud ligi kahe meetri laiune pragu.

Nimetatud kohtades on järvel lahtine vesi. 

Ida prefektuuri piirivalvebüroo juht Indrek Püvi kutsub kõiki kalastajaid ja teisi jääle minejaid üles ettevaatlikkusele. "Enne jääle minekut tutvuge kindlasti jääoludega ning vajaduse korral küsige lisainfot kordonist. Ka jalgsi jääle minek tuleb kindlasti registreerida. Nii saame teid jääoludega kurssi viia ning häda korral viivitamatult abi pakkuda,“ lisas Püvi. 

Peipsi järvele võib jätkuvalt minna jalgsi ja maastikusõidukitega.

Jaga artiklit

6 kommentaari

P
Peipsile võib minna maastikusõidukiga  /   14:28, 10. veebr 2017
Kas minu Nissan Patthfinder sobib maaskikusõidukite nimekirja?
S
Sellised praod  /   08:06, 10. veebr 2017
on Peipsi jääl onud sajandeid. Nendega tuleb osata vaid toime tulla. Olen isegi oodanud, millal uuesti kinni külmub, et meest kannaks. Muide, õige ruttu külmuvad.

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis