ÕNNETUS: Kaitseväelinnakus kukkus ehitaja upitajalt allaFoto: Ilmar Saabas/Ekspress Meedia
Liis Vaksmann 9. veebruar 2017 13:49
Eile toimus Tapa kaitseväelinnaku ehitusobjektil tööõnnetus, kus  kahveltõstukilt  maha  kukkunud   suuremõõtmeline   metalldetail  tabas  töötajat, kes  sai  raskeid kehavigastusi. Kannatanu toimetati haiglasse. 

Viru Ringkonnaprokuratuuri pressinõunik Jelena Filippova ütles Õhtulehele, et täna, 9. veebruaril alustas politsei juhtunu uurimiseks kriminaalmenetluse töötervishoiu- või tööohutusnõuete eiramise alusel, kui sellega on ettevaatamatusest tekitatud raske tervisekahjustus.

Kaitseväe pressijaoskonna ülem kapten Arvo Jõesalu ütles, et ehitaja töötas Tapa linnakus tehnikahalli ehitamisel, kuid kuidas õnnetus aset leidis, ei kommenteeri. "Kaitsevägi loodab ehitaja kiirpressinõunikele paranemisele," ütles vaid Jõesalu.

Estomet OÜ juhiabi-raamatupidaja Merli Maiste kinnitas Õhtulehele, et ettevõte on alustanud juhtunu osas tööõnnetuse asjaolude ja põhjuste uurimist. "Kinnitame täielikku koostööd Tööinspektsiooniga ja juurdlust on juba alustatud. Hetkel kogutakse inimestelt seletusi," rääkis Maiste ja lisas, et kannatada saanud inimene ei soovi juhtunu osas kommentaare jagada, kui ka kannatanu ei soovi seda teemat täpsemalt avalikkuses käsitletakse.

Õhtulehele teadaolevalt on tegemist 35-aastase meesterahvaga.