Eesti uudised

Presidendi kantselei eksjuht: suveresidentsist loobumine on viga (26)

ERR, 9. veebruar 2017 12:41
Foto: Arno Saar
Presidendi kantselei endine direktor ja praegune muinsuskaitseameti juht Siim Raie leiab, et Kadriorus langetati otsus loobuda Rocca al Mares asuva Liberty mõisakompleksi renoveerimisest järelemõtmatult.

"Ükski president ei peaks sel moel oma olmelisi küsimusi lahendama," ütles Raie neljapäeval, lisades, et endisel presidendil Toomas Hendrik Ilvesel polnud samuti isiklikult seda residentsi vaja, edastab ERRi uudisportaal.

Samal teemal

"Selle kasutamine oli läbi mõeldud, projekt tehtud, uurisime teiste riikide kogemusi ja vaatasime tulevikku. Vajadus selle järele pole kuhugi kadunud ja ametis oleva presidendi otsus ei peaks olema taoliste sammude aluseks," sõnas Raie.

Tähelepanuta ei tohi Raie sõnul jätta ka seda, et räämas Liberty mõisakompleks oleks tehtud presidendi kantselei rahastamisel korda ja jäänud avalikuks kasutamiseks riigi ühe esindushoonena.

Raiega nõustub ka Evelin Ilves, kes sel teemal täna oma Facebooki kontole postituse tegi. "Minul oleks kodanikuna äärmiselt kahju, kui Eesti riik kõik oma kaunid ja väärtuslikud kinnistud maha müüb. Keila-Joa on juba kadunud... Liberty on imeline paik ja võiks alatiseks Eesti omaks jääda... Mis hinda puutub, siis julgen kahelda, et kusagil Kadriorus saaks residentsi soodsamalt luua," arutles Ilves.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee