Eesti uudised

UURING | Pankrot on võlaprobleemi jäämäe veepealne osa (5)

LISA KOMMENTAAR

Tegelikkus 8. veebruar 2017 22:21
Naabrimees läkc CV-online kuulutuse peale Norrasse autojuhiks, firma eestlaste oma. Võttis mingi väikese laenu, ostis riided mitme kuu söögi, navile uue kaardi, läpakale uue aku ja muu vajaliku. Palka lubati kätte 2500 EUR. Tööleping tehti miinimumi peale, et muidu maksta ei saa. Autos pidid kõik asjad olema, mikro, gaasipliit, tekid, padjad, auto ise väga korralik.
Kui mees laevaga Rootsi jõudis ja autoga kohtus, osutus see täielikuks vanarauaks. Mikro oli, aga ei töötanud. Tekid, padjad pidi ise Norrast ostma, gaasipliit oli, aga balloonita.
Kui kohal- no eks hakkas tööle.
Esimese kuupalga kohta lunisid tööandjad, et kas saaks kaks kuud korraga maksta, neil hetkel mingi Soome logistiku tõttu jamad jms- me ju üks firma, ehk mees tuleks vastu, heastame ja maksame rohkem 5 EUR päevas, kui ootab. Mees laskis naisel raha laenata ja elas selle teise kuu ka ära. Aga selle aja jooksul uuris tausta, et mis mehed tööandjad on. Siis keelati sel sõidukil Norras liiklemine, nii nässus oli. Mees taheti saata eluohtliku sõidukiga edasi Soome ja Rootsi vahet sõitma, aga mees läks koju.
Resultaat:
Mees oli poolteisttuhat võlgu, telefoniarveid maksta ei saanud, palka talle ei makstud sentigi.
Siis selgus, et sama skeemi on kasutatud juba üle paarikümne juhi osas.
Tänaseks on firma pankrotis, mees palgata ja võlgades, need "tööandjad" lasevad sama skeemiga teise firma nimega kõikidest üle.
Talvituvad soojal maal ja kõik on hästi nagu.
Üks petetu proovis neid tuuseldada, aga sai ise uurimise kaela.
Kokkuvõtteks võib veel lisada, et nii saab kogu veo ja palgaraha endale, autosid ka mitu ja rotatsioon käib juhtide osas 2- 3 kuuliste tsüklitega.
Alguses lubatakse palk maksta, kui suu kinni hoiab, muidu ei saavat midagi ja järgmine juht ei tea tegelikust olukorrast mitte midagi.
Selline olukord siis, kus üks võib julmalt pettustega teenida kümneid ja kümneid tuhandeid, teine aga on võlgu ja saab tsiviilhagid kaela.
Vot siis: "Laenu tuleb võtta mõistusega ja isiklikuks põhjuseks"
Lisaks 8. veebruar 2017 22:27
Täpsustan, et samad mehed petavad edasi, teise nimega firma alt. CV-Online keeldus nende tööpakkumisi oma saidilt eemaldamast muide.
9. veebruar 2017 13:06
tööandja tausta tuleb enne lepingule alla kirjutamist uurida. on see nii raske we? :D
erge 9. veebruar 2017 18:55
Kindlasti pole see kerge. Näiteks Haapsalu immigrantide tausta uurisid spetsialistid ei tea kui kaua, neile olid kättesaadavad igasugused "materjalid", nagu asjaosalise enda intervjuu jne, aga tulemuseks vaimuhaige ja jama kui palju naabritele, edasi Eesti riigile.
Laenu tuleb võtta mõistusega ja isiklikuks põhjuseks! 8. veebruar 2017 19:32
Kunagi mäletan saadet "Võlast vabaks",Millest oli asi naljast kaugel.See saade oli 2009.aasta kevadel. Kõik inimesed,kes saatest olid läbi käinud ei olnud võlad mitte väiksed ,vaid väga suured."Laenu tuleb võtta mõistusega ja isiklikuks põhjuseks".