Eesti uudised

Haukanõmm: kas järgmisena lisab Ossinovski tubakasse iiveldusaineid? (3)

Õhtuleht.ee, 8. veebruar 2017, 13:01
E-SIGARETFoto: MATI HIIS
Vabaerakonna saadik Monika Haukanõmm näeb täna esimesele lugemisele jõudvas Ossnovski tubaka-eelnõus primitiivset usku karistuste ja piirangute kõikvõimsusesse, mis ei ole vabas ühiskonnas adekvaatne riigivalitsemise viis.  

"Ossinovski keelutuhin kustutab järjekindlalt sotsiaaldemokraatliku erakonna nimest osa "demokraatlik", mis peaks kandma endas austusavaldust inimeste vaba valiku suhtes. Tervise- ja tööminister on läinud keelustamistuhinas näiteks nii kaugele, et e-sigarettidele  maitsete lisamine muutub keelatuks, samuti tubaka e-kaubandus. Järgmisena kohustatakse ehk lisama tubakale iiveldust tekkitavaid aineid," lausus Haukanõmm. 

Vabaerakonna saadiku sõnul tuleb keeldude rakendamisel hoida tasakaalu ja kutsuda appi teadus. "Praegu on suitsetamine keelatud toitlustusasutustes ja mitmes avalikus kohas, see keeld on toiminud hästi. Politsei tegeleb aktiivselt alaealistele tubaka müüjatega. Mida vähem suitsetatakse, seda väiksemad on terviseriskid, kuid siiski on vale võtta täiskasvanult inimeselt vaba valik oma keha käsutada, kui see ei ohusta ega kahjusta teisi inimesi. Eesti riik on rajatud kui vabade ja ise otsustavate kodanike riik ning nii see peab ka jääma," lisas Monika Haukanõmm.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee