Eesti uudised

Vallandatud ajalooõpetajal soovitatakse Järva-Jaani gümnaasiumi direktoriga kompromiss leida

Juhan Haravee, 7. veebruar 2017 19:24

103 KOMMENTAARI

s
Sass/ 8. veebruar 2017 11:41
"Direktor Raigo Prantsi hinnangul käitus Dieves arvamust avaldades ebaeetiliselt ja kohatult. "
Minu hinnangul Raigo Prants ei ole väärt olema määratletud mehena, kuna ta on selgrootu, pugejalik, populistlik, despootlik, rikkus otseselt seadusi j.n.e.. Eetikast on tal hoopis väärastunud arusaamad! Täpselt nagu ENSV- aegsel komnoorel(mida ta ilmselt ka on!)!
o
Oh äge/ 8. veebruar 2017 18:58
Eetika on siis enda soovunelmate pealesurumine noortele?
l
leo/ 8. veebruar 2017 11:20
Õpetaja ongi sellepärast õpetaja, et ta ÕPETAB ( vajaduse korral surub peale ) õpilastele ajaloolise arengu käigus välja kujunenud NORMAALSEID moraalseid - ja käitumispõhimõtteid. Seda vaatamata sellele, et mõned võimu juurde sattunud omakasu nimel teisiti arvavad ja tegutsevad
j
Jah/ 8. veebruar 2017 18:58
Normaalsust ei saa defineerida.
a
Arvo Sagur/ 8. veebruar 2017 10:14
Kas tõesti samasooliste perekondade pildid on kooliõpikutes?
k
konsa/ 8. veebruar 2017 07:26
Vallandatud ajalooõpetajal soovitatakse Järva-Jaani gümnaasiumi direktoriga kompromiss leida
.-.-.-
see töövaidluskomision ÜLETAS selgelt oma volitusi, kes olid need, kes sellise otsuse võtsid vastu,
neil on ka nimed olemas ja ametikohad
s
8. veebruar 2017 08:20
Siin oli ka tema x süüdi ja kättemaks koos selle kampaga vallas
t
8. veebruar 2017 08:21
Taheti lahti saada mehest kuna mees korralik ja naine ei anna aru oma käitumisele ja üritas vallas meest mustada
h
Hm/ 8. veebruar 2017 08:52
Väga korralik mees tõesti, surub oma elufilosoofiat noortele lastele peale. Mees ikka tööle, naisõpi
Ased peaksid hiljemalt aasta peale keskkooli lõppu rasestuma (ärgu kaua otsigu ja suva kellega, peaasi et saavad imelisi tatiseid tittesid).
u
uu/ 8. veebruar 2017 06:44
kui oleksid direktor, siis kuidas sina oleksid käitunud?
Kui oleksid õpetaja, siis kuidas oleksid sina käitunud?
Noormees oleks pidanud aja maha võtma ja enda käitumist analüüsima ja kui ta ei oleks suutnud diplomaatiliselt käituda, ei ole ta koht koolis. Täpselt sama direktori kohta.
Kellel on vaja õpetajat - sõdalast?
Kellel on vaja direktorit - sõdalast?
s
Saskia/ 8. veebruar 2017 02:31
Tundub, et SA Perekonna ja Traditsiooni kaitseks ei olegi mõeldud tõsiseltvõetavana, kui lihtsalt lahmitakse ja sõimatakse, isegi vägivallale õhutatakse (vt. 21:13, 7. veebr 2017 ). Arvatavasti on sihtasutse eesmärgid vaid majanduslikud.
r
Radist/ 8. veebruar 2017 00:25
Kompromissi leida euromarksismis või feminismis? Järva-Jaani gümnaasiumi direktoriga? Vallandajaga. Jätkem õnnetu dire rahule, las õilmitseb edasi.
t
to Saskia/ 8. veebruar 2017 00:45
Eriline multikulti huviline mutt hoos.
t
to Saskia/ 8. veebruar 2017 00:47
Rahune maha ükskord.
Küll sa leiad endale mus.ta mehe, kannata natuke, mida sa rabeled.
s
Saskia/ 8. veebruar 2017 01:02
t
to to Saskia/ 8. veebruar 2017 01:07
Kas sa Saskia oled latialune konservatiivne , kes iga mehega lepib?
t
to 01. 07/ 8. veebruar 2017 01:35
Nagu kommidest näha, Saskia soovib ainult mus. ta. na. halist, muu ei ole oluline.
t
to 01. 07/ 8. veebruar 2017 01:38
Nagu näha, Saskial peaasi, et mus. ta. na . ha. line, muu ei ole oluline.
s
8. veebruar 2017 00:14
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
r
Radist/ 8. veebruar 2017 00:39
Esimene klipp on pikk jutt, teine... Kummagist ei saa aru, milles probleem.

m
Mart/ 7. veebruar 2017 23:46
Kompromiss oleks järjekordne samm inimlikkuse, inimese loomuomasuse ja õigluse vastu. Mina kompromissile ei läheks, küll aga mõistan Dievese kaalutlusi.
d
dbl/ 7. veebruar 2017 23:59
Pd tunduvad olema ärritunud. Kui vaidluses argumendid puuduvad, hakatakse soppa loopima.
k
Karin/ 7. veebruar 2017 23:39
Tänapäeva noored on kõva ajuloputuse saanud.
Ei ole patriotismi ega midagi.
n
Noored on targad!/ 8. veebruar 2017 00:29
Vaevalt, et tänapäeva noored neiud tahavad olla mingid allalastud latialused, keda iga oss võiks seemendada. Jätame ikka selle naiste otsustada, kellega tasub lapsi teha, seda enam, et haigeid lapsi sünnib niigi palju.
n
Noored on targad!/ 8. veebruar 2017 01:21
Noh tark ja haritud araablane on etem, kui külajotast oss, kes poetaga vedeleb, püksid täis kustud.
k
Kle psühh/ 8. veebruar 2017 08:54
Vahet pole mis rass, armastus seda ei küsi, peaasi et oleks norm inimene ja haritud.
a
Arnold Toots/ 7. veebruar 2017 23:28
loen seda teksti ja imestan, kuhu küll Eesti riik on jõudnud. On täiesti selge, et see vallandamine jäänuks toimumata, kui vallavalitsus järginuks seadust, ning maavalitsus ja haridusministeerium, kelle tööks see on, seadusest kinni pidamist kontrollinuks. Ilmselgelt ei vasta valla poolt kooli direktoriks pandud allohvitser Prantsi kvalifikatsioon ametikohal nõutule. Haridusministri 29.08.2013. a määrus nr 30 „Direktori, õppealajuhataja, õpetajate ja tugispetsialistide kvalifikatsiooninõuded",
Ilmekalt tõendab kvalifikatsiooni mitte vastavust ka see kleepimise loo välja toomine süüteona. Hr. Prants pole vist eriti klassi ees seisnud ega tea, et õpetajatelt oodataksegi selliste kiiksuga "naljade" tegemist. Sõjaväes on hoopis teised korra hoidmise vahendid. Aga kleepmisest veel sedavõrd, et kas Dieves ka selle "ülesande" täitmist kontrollis ja hindas?
Omal soovil lahkumise korral, nagu nüüd derektor soovitab, tuleb töötukassaga ütlemist või kuidas, kui toetusi on makstud.
s
S./ 7. veebruar 2017 23:24
Ümarlaual politsei ja sotsiaaltöötajatega, kus arutati esimest, väga tõsist intsidenti ning teist, kiusamisjuhtumit, leidis Dieves, et kõikide probleemide tekkimises on süüdi õpilased ning käitus seal väga üleolevalt.
Eelmise aasta lõpus toimus koolis intsident, mille tulemusena õpilased lahkusid Dievese korraldatud arutelut, kus Dieves esitas õpilastele eetiliselt vastuvõetamatuid seisukohti ning kritiseeris õpilasi nende seisukohtade eest. Samuti oli esitas Dieves tunnis tõendatult ühte rahvust oluliselt alandavaid seisukohti.
Kahjuks pole paljusid juhtumeid võimalik detailsemalt avada, kuid rõhutame üle, et Priit Dieves on olnud pidevas konfliktis kooli ning sealhulgas oma õpilastega rohkem kui aasta. Priit Dievese käitumine koolis pole olnud kindlasti õpetajale kohane. Käesoleval juhul on tegemist õpetaja kutse-eetika rikkumisega, mis on väljendunud mitmes erinevas intsidendis.
Õpetaja Priit Dievesele on kooli juhi ja juhtkonna ning koolipidaja poolt antud korduvalt võimalusi oma käitumise ning tegevuse parandamiseks. Dieves ei ole nendest ettekirjutustest lähtunud. Eeltoodud asjaoludest ning koolis aset leidnud erinevatest ilmingutest, et õpetaja Dieves ei suuda jääda alati tolerantseks, käituda õppetöös õpetaja kutseetikat järgides, leidis kooli juhtkond, et kaitsmaks õpilasi õpetajapoolse edasise ebaadekvaatse käitumise vastu ja tagades kooli õppekava korrektne täitmine, ei ole meil võimalik jätkata koostööd õpetaja P.Dievesega.
Direktor käitus õigesti, et asus koolikiusamisega võitlusesse ja kõik, kes teisiti arvavad toodavad vaid õnnetuid õpilasi, kuidas teile meeldiks kui teid või teie lapsi alandatakse päevast päeva, aastast aastasse.
t
to S/ 7. veebruar 2017 23:33
Kui peavoolu palgaline on oopuse kirjutanud.
s
S./ 7. veebruar 2017 23:38
https://drive.google.com/file/d/0B4ULgk3iUp73U0FSazk0MzJJaFU/view
Link ju näitab, kes on kirjutanud, Järva-Jaani gümnaasiumi direktor, see on internetis vabalt kättesaadav pressiteade
Tervitused siinkohal kõigile Dievesi sõpradele, kes siin usinalt miinuseid laevad!
t
to S/ 7. veebruar 2017 23:54
Ei tunnegi Dievest, aga direktori tegevus ei kõlba kuhugi.
Jube, et nüüd on juba poliitiline võitlus kooli jõudnud.
t
To S/ 8. veebruar 2017 08:55
Mhmh vale ameti valis kui tahab selline arvamusavaldaja olla, surub oma elufilosoofiat agaralt peale noortele.
s
S./ 7. veebruar 2017 23:14
Üks juhtumitest, mille eest Priit Dieves sai hoiatuse seisnes tunnis õpilasega ebaadekvaatselt ja ebapedagoogiliselt käitumises. Juhtum päädis tõsise konfliktiga, mille lahendamiseks oli kool sunnitud kutsuma kokku ümarlaua, kus osalesid kooli direktor, õppealajuhataja, sotsiaalpedagoog, noorsoopolitseinik, piirkonnapolitseinik ning õpetaja Priit Dieves.
Sellele intsidendile järgnes väikese vahega teine juhtum, kus õpetaja käitus õpilasega ebaväärikalt ning tegeles kiusamisega, mis ulatus põhikoolist gümnaasiumisse. Seda on võimalik detailsemalt kirjeldada, sest detaile on meedias juba (valikuliselt) avaldatud. Priit Dievesel oli õpilasega 6. klassis konflikt, kus õpilane oli naljatledes vastanud ajalootunnis Aleksander Suure pojana Aleksander Väikest. Dieves noris õpilast antud teemal põhikooli viimases klassis ning jätkas sellega ka gümnaasiumiastmes, kus ühel hetkel sai õpilasel õpetaja üleolevast ja ebameeldivast käitumisest villand. Õpilane pärast järjekordset norimisintsidenti tunnist ning pöördus probleemiga sotsiaalpedagoogi poole. Antud
juhtumi eest määras koolijuht Dievesele hoiatuse. Õhtuleht oli otsustanud probleemi nimetada väikeseks, mida see kindlasti ei ole. Tegu oli õpetajapoolse pikaajalise kiusamisjuhtumiga.
l
lgp hr. S/ 7. veebruar 2017 23:47
Järva-Jaanist! Aga Te ju ise räägite Aleksander Väikesest, noo selgelt on tegu "väikese juhtumiga". Kuna oman pedagoogilist haridust, olen Järva-Jaani juhtumit huviga jälginud. Kas see ebapedagoogiline lugu millest räägite, oli kooliväline suhtlemine õpilasega? Kui nii, siis politsei on küll viimane koht, kust saab abi noorte tunnete mõistmiseks. Suur-Väike juhtum on samast vallast. Suurväike nii absurdne teema, et enam-vähem kindlalt on selle taga midagi muud, näiteks edasijõudmatusest tekkinud kibedus või korra rikkumine tundides.
s
Saskia/ 8. veebruar 2017 00:12
Kuulge tigedad SA Perekond ja Traditsiooni kaitseks, teie maailmanägemusse käib ka see kui õpetaja käib alaealisega kohtumas või? Huvitavad väärtushinnangud, mida siin kaitsta. Järva-Jaani vallavanema blogist:
Teisel juhtumil kutsus Dieves ühe alaealise tüdruku kohtama ning see leidis ka aset.
Kui see on normaalse õpetaja käitumine siis andke andeks, midagi on väga mäda.
Pikemalt ja detailsemalt ei hakka antud juhtumeid kirjeldama ja sellest pole ilmselt Dieves ise ka huvitatud.
http://artosaar.blogspot.com.ee/2016/06/valekone-vs-todekone.html
s
S./ 8. veebruar 2017 00:16
Ma ei ole härra vaid proua.
g
GF/ 8. veebruar 2017 01:18
proua Saskia, ise ju ka tunnistate, et sääsest on tehtud elevant. Paljugi miks nad kohtusid. Ükski seadus ega moraalinorm ei keela õpetajal ja õpilasel väljaspool kooli kokku saada. Kohting on eesti keeles siiski teise tähendusega. Dievest ei tunne, aga mäletan oma kooliajastki, et tüdrukud olid meesõpetajatesse armunud. Kuidas Saskia soovitaks sellist juhtumit lahendada, kas rääkida või mitte välja teha?
k
k44leps/ 7. veebruar 2017 23:13
Youtube'i trükkides Priit Dieves leiab video, kus poisiklutt, kes õpib nüüd Dievese käe all, avaldab arvamust antud õpetajast.
k
k44leps/ 7. veebruar 2017 23:12
https://www.youtube.com/watch?v=Fw2D-Tr7u-I
tuttav avaldab arvamust õpetaja kohta. soovitan videot vaadata
m
Mhmh/ 8. veebruar 2017 08:57
Kindlasti teeb üks noor poisiklutt vabatahtlikult oma õpetaja heaks video, usutav. Tundub nagu nats äraostetud keiss.
s
S./ 8. veebruar 2017 12:10
See video on, et avalikkuse silmad avaneksid kui nad pole seda juba teinud. Dieves pole enam Järva-Jaanis õpetaja ja poiss, kelle õpetajaks ta nüüd uues koolis on esitab õigustatud küsimuse: miks te palkasite P.Dievesi? Teades kui palju konflite tal on olnud eelmises töökohas, teades, kuidas ta surub oma äärmuslikku paremkristlikku maailmavaadet õpilastele peale-nooremehe sõnad. Ta toob hästi välja, et Eestis ainul 10% rahvast usub millesegi, me oleme Euroopas kõige "uskmatum" rahvas, on see siis hea või mitte ja P.Dievesi &co argumendid, mida ta noortele pähe tambib pole üldlevinud. Videos võtab noormees (olles samal ajal Dievesi õpilane- milline julgus, esineda oma näo ja nime alt, riskides päris kindlalt õpetaja ebasoosingusse sattumisega, vaatluse alla kõik Dievesiga seotud juhtumid, mis on avalikkusest läbi käinud ja mõistab õpetaja käitumise üheselt hukka.
n
Noormehest/ 8. veebruar 2017 13:58
Noormehe motoorikat jälgides on ilmne, et tegemist pole just aruka indiviidiga. Pigem reedavad sundliigutused, silmate tahtmatu kinnipigistamine jms väga suurele ebakindlusele ja sellele, et tema jutt pole adekvaatne.
s
S./ 7. veebruar 2017 23:09
Kõik, kes viitsivad asja sisusse süüvida, enne kui siin vallandatud "sõnavabaduse kaitsjale" takka kiidate, see artikkel polnud ainuke põhjus, miks ta vallandati.
Kooli argumedid: https://drive.google.com/file/d/0B4ULgk3iUp73U0FSazk0MzJJaFU/view

n
N/ 7. veebruar 2017 22:58
Miks vald ei kiida sind aasta isaks. Oled suurepärane isa ja hooliv mda teab väga palju inimesi vallas . Tõesti see on kohutav lugu. Uurige direktori tausta
p
Paku välja!/ 7. veebruar 2017 23:15
Kui peale sind keegi veel toetab, siis saab ju tiitli kätte? Kui on tubli, siis ju peaks rahvas toetama?
t
to Saskia/ 7. veebruar 2017 23:38
Sulle meeldib siis nn. laiarinnalise multikulti pealesurumine.
s
Saskia/ 8. veebruar 2017 00:24
Mulle meeldib kui lastakse noortel vabalt kujuneda, arendada nende kriitilist mõtlemist, mitte blokeerida avalikku debatti. Ma saan aru, et SA Perekonna ja Traditsiooni keskusest oli käinud esindaja õpilastega rääkimas ja kui õpilased esitasid omapoolseid argumente, siis neid kritiseeriti. Arvamustevabadus on demokraatliku ühiskonna osa, seda peaks kodanikuõpetuse õpetajana ka Dieves teadma. Usaldage rohkem noori, las neil kujuneb iseseisev mõtlemine ja maailmavaade. Ma ei usu, et samasooliste kooselu sallimine, kuidagi teie kodanikuõigusi vähendab? Käituge vastavalt, et Eesti noortel oleks uhke ja hää olla Eestis ja eestlane ja küll nad siis isamaa eest astuvad välja, seal kus vaja ja kui vaja. Enne kehtib meil ikka süütuse presumptsioon ehk et ainuke must on siin kõnesolev õpetaja.
m
missakaagutad/ 8. veebruar 2017 03:36
mis siis sellest on kui argumente kritiseeriti nagu väidad?
Kui ütled, et sulle meeldib lasta noortel vabalt areneda, arendada nende kriitilist mõtlemist ja lasta neil debateerida ...
siis mis siis sellest on kui keegi tuleb ja noorte esitatavaid seisukohti kritiseerib?
See ongi debatt kus argumente kritiseeritakse ja esitatakse.
Mis imelik positsioon see on, et vastuargumente ei tohi noortele esitada jne, et nagu debatt oleks see kui noor midagi ütleb vanainimese jutu peale et siis nii ka on? See pole ju debatt. See on noore inimese jõuramine.
j
Jah/ 8. veebruar 2017 09:00
Need inimesed tulid sinna rääkima mitte noortega debatti pidama ka väitlema. Perekonnarüütlid asusid jõuliselt kaitsepositsioonile, pole see mingi debatt - veelvähem 15-16 aastastega, miks mitte juba diskuteerida mudilastega seljuhul?
e
Ema/ 8. veebruar 2017 21:17
Muidugi tuleb juba mudilastega rääkida austusega traditsioonilisest perekonnast !! Ja arutleda selle üle. Ehk ei süvene siis ühiskonnas see haige nähtus.
s
Saskia/ 7. veebruar 2017 22:57
Mina küll oma lapsel selle meesterahva tundides osaleda ei lubaks. Mulle ei meeldi, et ta oma kitsarinnalist maailmavaadet õpilastele peale üritab suruda. Kui te kiidate siin takka samasoolistesse leibkondadesse diskrimineerivat suhtumist õhutava õpetajale, siis mis järgmiseks? Võibolla peaks taastama orjapidamise, võtma naistelt valimisõiguse, panema homod vanglasse, puuetega inimesed kinnistesse asutustesse jne.( Alles oli ajalehes artikkel, et inimene peksti ca 10 inimese silme all vaeseomaks, sellist sallimatust külvavad siin õpetajale kaasaelajad.) Noorematele lugejatele- need on kõik ajaloolised tähtsündmused, mis kannavad endas inimõiguste mõtet. Teie õpetajal ei ole õigus kedagi halvustada, mõnitada ja alati tuleb nõrgemate eest/ebaõigluse vastu välja astuda ja abi kutsuda!
t
to Saskia/ 8. veebruar 2017 00:01
Loe oma komm üle.
Täiesti hüsteerilise inimese kirjutis, üle võlli minevate absurdsete liialdustega.
Ikka täiesti ebaadekvaatse hüsteerikuna mõjud.
t
To 00:01/ 8. veebruar 2017 09:02
Minumeelest täiesti arukas jutt. Ebaadekvaatse hüsteerikuna mõjuvad need õpetaja sugused ja nende toetajad, küll oleks maailm ilus paik kui poleks ühtegi homo ja kõik pered oleks abielus ja kolme lapsega. Surute enda ideaalmaailma fantaasiat noortele peale.
n
N/ 7. veebruar 2017 22:56
Tere ! On tegu väga toreda õpetajaga ja see kõik mis on temaga juhtunud on pikk lugu. See on täis kiusamine. Kui vald vägagi mõtleb siis palun saage aru mis tegelikult toimub . Tean seda asja täpselt ja peategelased kes on kapis siis astuge kapist völja ja tunnistage kogu tõde . See pole tōsi mis tehti selle ōpetajaga ja mis valang temast üle ladti. Ära anna alla ja sa oled noor mees ja elu ees ja ära anna alla . See puudutab ikkagi sinu mainet.
j
Jajah/ 8. veebruar 2017 09:02
Mainet pole enam ollagi.
l
lihtne mees/ 7. veebruar 2017 22:05
Ära anna alla Dieves! Sõnavabadus peab siin riigis säilima.
a
absudne/ 7. veebruar 2017 21:58
see protsess on tõesti. Kui kohtus on arutlusel mehe vallandamine, mis toimus, nagu on aru saada, direktori poolt koostatud dokumendi alusel, mis pidi sisaldama ka nende "ebaväärikateks" peetavate tegude loendit, miks siis nüüd uusi süüdistusi esitatakse?
u
7. veebruar 2017 21:27
n
naine(lati alt)/ 7. veebruar 2017 21:23
t
Tubli oled!/ 7. veebruar 2017 21:41
Õige rahvuslik naine peabki ennast alla laskma, siis tehakse talle lapsi,. kasvõi kraavis või laudataga! Vanasti öeldi mudahoor, tänapäeval aga õige naine-paljuneja!
p
7. veebruar 2017 22:07
Point ongi selles, et ei pea olema naine et mehele saada. Naised tuleb hoopis rahule jätta. Lapsi aga saab lapsendada. Õpetajaid aga vallandada. Nö. vabadused voodis, kuid mitte tööl.
m
mees/ 7. veebruar 2017 21:22
võiks pärast poliitikasse minna, valin tema.
m
Mhmh/ 8. veebruar 2017 09:03
Ei kahtlegi, et siin kommentaariumis valiksid pooled tema :D...

k
koerukas/ 7. veebruar 2017 21:19
seal Järva-Jaanis on kõik väheke imelikud alates sellest pikajuukselisest sotsist kelle tahtmise järgi kõik tegutsema peavad kas neile meeldib või mitte
m
7. veebruar 2017 21:33
maakohad on vist kõik enamvähem ühesugused. eestis saab rahulikult elada peamiselt nii, et kodust ilmaasjata välja ei lähe,
m
maeitea/ 7. veebruar 2017 21:18
Ajalooga on nii. et varasemad valitsejad on ikka võimukad olnud nagu William Vallutaja/s.1028/ Prantsusmaal, sai võimule juba 7-me aastaselt, valluta Inglismaa, sõdis iirlaste ja sotlastega. Kukkus hobuse seljast surnuks. Edward Usutunnistaja ei tahtnud pattu teha ,jäi lastetuks.
l
Las lapsed otsustavad/ 7. veebruar 2017 21:17
Kui on tõsi, et ta on tüdrukuid kiusanud, siis peab olema lastel õigus tema tundides mitte osaleda. Las siis on tema tundides on enda lati allalasnud naiste lapsed, kui aga lapsed on temaga nõus, las siis töötab! Kool olgu laste jaoks.
k
koerukas/ 7. veebruar 2017 21:29
mis segane jutt?! mismoodi õpetaja tüdrukuid kiusab? - paneb kahe kui õppimata on, või mis
ja kelle jaoks see Järva-Jaani kool siis on kui mitte laste jaoks, kas poliitikutele koha kättenäitamise koht?
t
To koerukas/ 8. veebruar 2017 09:04
Õpetaja saab mõnitada ja sõnadega kah ahistada muide.
x
xs/ 7. veebruar 2017 21:13
Küsimus kohtusüsteemile: kas samasoolise pere lapse surnukssõit väärib suuremat karistust kui mees-naine-lapsed-pere lapse puhul? Ehk leebemalt: kui oleks koolitööna määratud leida leheküljelt kõik B-tähed ja kinni kleepida, kas oleks sama hirmus?
x
xs-le/ 7. veebruar 2017 21:28
Kuna samasoolisel perel ei saa last olla, siis ei saa teda ka surnuks sõita. Kas koolis bioloogiast tegid poppi kui järglaste teemat läbi võeti?! 2 istu.
x
xs/ 7. veebruar 2017 21:48
Kui nii isiklik küsimus, tuleb vastata. Kui rääkida bioloogiast, siis samasooliste peredes hetkel on tavaliselt lapsed, kus üks on bioloogiline vanem (ja teine siis kasuvanem). Tõenäoliselt olid sellised ka need pildid, mida kinni kästi kleepida. Ehk, kui mu kommentaari mõttega lugeda, on see suunatud selle vastu, et rangelt reageeritakse situatsioonile, mis võiks mingit "vähemust" riivata, kuid vastuvõtmatult leebelt käsitletakse olukordi, kus ohvrid on "tavalised" inimesed.
k
k/ 8. veebruar 2017 00:32
Aga on mõni õpetaja kuskil käskinud õpikus kinni kleepida B-tähti? Ei tuleks nagu selle peale, et kodutöö seisneb õpiku rikkumises.
Surnukssõitmine on aga selle poolest huvitav näide, et seda meie kultuuriruumis loetakse "traagiliseks õnnetuseks" ja püütakse võimalust mööda üldse mitte karistada.
t
To xs/ 8. veebruar 2017 09:06
Kaks samasoolist inimest ei saa tõesti lapsi kuid kahel samasoolisest koosneval PEREL saab küll lapsi olla. Funktsionaalne lugemisoskus on vajalik.
i
Ivan/ 7. veebruar 2017 21:13
Raamatud oleks pidanud ära põletama, kui neis on sotside propagandat ja kirjutatud saksa tähtedega!
k
7. veebruar 2017 21:10
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
j
Jah/ 8. veebruar 2017 09:07
Et tüüp saaks oma 1950 aasta pereelu fantaasiat noortele pealesuruda? Vot tõeline paikapanemine küll.
t
Tubli mees/ 7. veebruar 2017 21:02
see noor õpetaja,olen temaga täiesti ühte meelt.Jää iseendaks,kõike head.
e
Eh/ 8. veebruar 2017 09:08
Keskealine oma noorust tagaigatsev jorss pigem. Ei suuda aru saada, et maailm polee nam see mis ta oli 1900 ja puksib jõuliselt vastu nii kui saab. Sego
k
Karin/ 7. veebruar 2017 21:02
Oleks rohkem nii julgeid ja asjalikke mehi.
See peavoolumeedia poole koogutamine on nii ära tüüdanud.
k
7. veebruar 2017 23:12
Kui sa oled see karin järvajaanist siis olid sina kes temast lugu ei pidanud
t
7. veebruar 2017 23:17
Tahaks tõtt kirjutada ja ei ladta läbi läheb kohe modereermisele
Ō
7. veebruar 2017 23:21
Ōpetaja naine leidis teise mehe ja mees lasti lahti . Mingi arvamuse artikkel võeti süüks kohutav
t
to 23. 12/ 8. veebruar 2017 01:14
Ei ole Järva - Jaanist. Hoian Dievesele pöialt.
ä
8. veebruar 2017 08:18
Ära valeta et hoiad põialt ! Siis sa mehele poleks nõnda teinud . Sinu soov oli see ja küsi rohkem nõu vallast
m
M/ 8. veebruar 2017 06:23
Kas sa oled karin Järvajaanist tema x. Toetanud siis meest ehk toeta

e
eedik/ 7. veebruar 2017 21:00
Oleks pildid lasknud mitte kinni kleepida, vaid joonlauaga ilusti ristid peale tõmmata, oleks poole koormusega kooli edasi jäänud.
m
MINA ARVAN/ 7. veebruar 2017 20:56
Kaabakatega kompromisse ei sõlmita. Ei kohtus ega kohtuväliselt.
Sugulisi väärarenguid ei tohi propageerida!
M
???? / 7. veebruar 2017 20:55
Mille alusel töövaidluskomisjon väidab ja arvab, et üldine arvamus toetab peavoolu poolt peale surutavat ideoloogiat?
õ
Õige/ 7. veebruar 2017 20:51
Tegu õpetaja poolt.Lapsi ei tohi ära rikkuda ja segadusse ajada.See ei ole riik,kes karistab inimest selle eest,et ta oma õpilastel ei lase saada osa rikastava erinevuse pruunidest viljadest ja haigest ihast lapsi pervertide juurde suunata.Saavad 18,siis on alles vabad ise otsustama.
j
jah/ 7. veebruar 2017 21:02
meie segased võtavad Norrast eeskuju kus äravõetud laste suremus kasuperedes ja lastekodudes on 40x suurem kui tavalistes peredes
iga üle aasta jäädakse seal vahele lapspornoga ja mitte üksikud vaid mitmed sajad inimesed
ja sellistest tahetakse meil eeskuju võtta
t
To õige/ 8. veebruar 2017 09:10
Heaa rgument küll, lapsi on kogu eelneva põhikooli aja töödeldud nii mõtlema ja siis sul on julgust lõppu lisada "saavad 18, siis otsustavad"? Wow kui kaval idee, aga äkki teeme hoopis vastupidi ja kiidame ainult samasooliste abielusi JA siis ütleme, et kui 18 saavad siis ise otsustavad ;). Aus mäng!
r
rp/ 7. veebruar 2017 20:46
Palun selgitage, mis õpiku ja mis fotodega ning mis kontekstiga tegu.
t
Tegu/ 7. veebruar 2017 21:13
On loomulikult haridusministeeriumi poolt kinnitatud õpikutega, mis propageerivad omasooiharust ning pagulasi ja nende kummardamist!!! Isegi aabitsas tähtede õpetamisel on ahmedid ja mahmudid Ahtode ning Martide asemel. Isamaalisuse asemel õpetatakse koolis meie lapsi kodumaad maha parseldama ja see toimib! Kohalike asemel oleks ma sellele direktorile väikese omakohtu korraldanud ja natuke patriootlikust õpetanud. Talle arusaadavas vormis.
h
Hm/ 8. veebruar 2017 09:11
Patriootlikus ei võrdu teiste rasside vihkamisega. Ahmedite vihkamine sind patriootlikumaks ei tee ja punkt, hale.
t
tahtsin vastata, aga..../ 7. veebruar 2017 21:32
selle modereerimisega on sama kui REFi ajal. Muutusteta.
h
Hm/ 8. veebruar 2017 09:12
Ei saanudki oma labasusi edastatud :)?
K
../ 8. veebruar 2017 02:40
Kas te üht mahmuudi tahate näha? kes oma õpetajale näkku sülitab
https://www.youtube.com/watch?v=Fw2D-Tr7u-I&t=929s
n
Njah/ 8. veebruar 2017 09:12
Kunagi oli uudistes kuidas meil kaks opilast opetajat peksid, eestis. Tuletan meelde.
m
milleks/ 7. veebruar 2017 20:37
meile kohtusüsteeme ja kohtunikke kui et, tehke aga kompromiss, leidke ise lahendus jne. Konkreetse teema puhul astus kool ämbrisse ja vastutagu, ning kohus ei tohi oma käsi puhtaks pesta.
o
on/ 7. veebruar 2017 22:12
tõesti vastavalt Eesti seadustele vastunäidustatud igasugu väärad pereliigid- meie perekond olgu edasiviiv, olgu ikka isa, ema, kolm last vähemalt ja edasi tuleb puhtalt rõõmu lastelastest, nii on.
n
Naine/ 8. veebruar 2017 09:13
Unistage edasi, et tänapäeva noored teile kolm last tegema hakkavad, veab kui ühegi saate, lapsed pole mingi fantastiline rõõm.
e
Ema/ 8. veebruar 2017 21:48
Kui armastad oma lapsi ja targalt kasvatad, on lapsed puhas rõõm. Ja sugulist väärnähtust ei tohi propageerida !
n
naine/ 7. veebruar 2017 20:37
soovin edu, tubli mees, eluterve maailmapildi ja sõnavabaduse kaitsel
h
7. veebruar 2017 19:44
Haridus tuleb võimust lahku lüüa

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee