Eesti uudised

Lisaks plaanib valitsus tõsta eesti keele nõuet venekeelsetele gümnaasiumidele

Tsahkna: kõik lasteaiad peaksid olema eestikeelsed

Toimetas Andra Nõlvak, 7. veebruar 2017 14:26

79 KOMMENTAARI

v
vastuolu/ 8. veebruar 2017 20:46
KAS ARTIKLIS TOODU POLE RASSISM? Kui aga julgeme midagi öelda migrantide suhtes, kes siia praegu saabuvad, siis peame näitama üles sallivust , muidu oleme rassistid
j
just/ 8. veebruar 2017 19:29
Täitsa õige jutt hr. Tsahknal.
t
Toslem/ 8. veebruar 2017 12:47
Tsahkna vöiks kohe teha Narva ja Kohtla- Järvele paarkümmend eestikeelset lasteaeda.
u
Urjuk/ 9. veebruar 2017 11:24
Lasteaia hooned, kui sellised on ju olemas - neid ei oleks vaja ehitada, kuid täita tuleks vastava sisuga.
Samuti oleks adekvaatse keeleõppe tagamiseks vaja:
1. kogu personal vahetada eesti keelt emakeelena rääkiva personali vastu.
2. lasteaias käivatest tohib olla vaid 10% muukeelne
3. välistatud peab olema igasugune suhtlus muus keeles.
Ainult selline olukord tekitab võimaluse korralikuks ja kvaliteetseks keeleõppeks. Alternatiivsel juhul minnakse kergema vastupanu teed ja keeleõpe taandub ainult tundides valesti õpetatule.
s
see.../ 8. veebruar 2017 10:05
..et ÕL.s tegutseb homo sovjetikus moderaatorina,on ammu selge.Kustutatakse kõik ebasümpaatiat venelaste suhtes väljendavad kommentaarid ja kusagilt tekivad miinused avaldatud kommentaaride alla,mis vähegi puudutavad "vabastajaid".Mis puudutab artiklit,siis Ladõnskaja räägib üht,Tsahkna raiub teist. IRL on erinevates valitsustes olnud pea kogu iseseisvuse aja ja pole mitte midagi teinud,et neid umbkeelseid siin vähem oleks,et siia Venemaalt mitte ühte venelast enam juurde ei lasta,et eesti noor saaks tööd,mitte ei peaks siit ära minema,kuna ei oska teenindada meie riiki ja meid vihkavaid vene kodanike ja hallipasside omanike nendele arusaadavas keeles.Eestlast sunnitakse tema oma kodumaal siiatrüginud massi all ägama.Miks sa Margus ainult lobised,kuid tööd pole te siiani tegema hakanudki,muidu poleks sellist massi siin meil kukil.Kas sa Genfi Konventsioonist oled midagi kuulnud?
o
Oot- oot/ 7. veebruar 2017 22:49
kas see vana mitte sõjaväge ei kureerinud?
nüüd võtab hariduse ja lasteaiad ka omale?
eeskujulikku eestikeelset tapamaterjali juurde vaja ve?
k
Kuldar Pärt/ 7. veebruar 2017 22:33
Igal rahvusel peab olema õigus oma emakeeles saada algharidus. Niisuguseni, nagu läinud praegune "eesti" oma sigadustes, ei olnud isegi sügavaima venestamise ajal. Pääle selle- lasteaedades ei käi sugugi mitte kõik lapsed, vaid ainult sellised, millised vajavad lasteaiakohta kas töötavate vanemate või muudel põhjustel.
Koolides teine asi. Koolikohustus on kõigil lastel ja seal on vaja korraldada riigikeele õpe niisugusel tasemel, et kõik seda valdavad nõnda, et hakkama saavad. Aga noid pisikesi "jeestlasi", niiütelda assimileerituid, neid ei ole siia maale tarvis.
Argument äärmiselt lihtne- mitte ükski niisugune, millise emakeel ei ole eesti keel, ei ole võimeline konkureerima eesti keelt emakeelena kõnelejatega väga laias sfääris.
Kui ministriks sünnivad korbid ja ossinovskid, millistest üks ausalt üteldes hea kui ise aru saab, millest räägib, ja teine noh, päheõpitud marksistlikku jura ainult deklameerima võimeline, siis siia ühiskonda ei ole tarvis rohkem niisugusi, milliste pärast eestlane oma kõneldavat emakeelt peaks lihtsustama ning labastama, et muulased sellest aru võiksid saada! See kahjustab keelt. Sest keeled kahjustuda saavad üksipäinis nende kõnelejate läbi.
z
Zolotaja Rõbka/ 8. veebruar 2017 14:20
Kuldar, Teie tekst tundub küll olevat GT-ga vene keelest ümber pandud.
l
lihtne mees/ 7. veebruar 2017 22:14
Kas peaksid olema või saavad olema alates kuupäevast x? Palun konkreetsust, mitte poliitiliselt pehmet heietust.
m
Mina sooviks/ 7. veebruar 2017 21:08
Sooviks,et kõik ministrid oleksid kõrgharidusega.

r
rahvavaenulik moderaator/ 7. veebruar 2017 21:03
Miks kommentaar ei ilmu eestikeelse lasteaia toetuseks ja miks see saadeti modereerimisele, see on küsimus Rattale, kust on tulnud õhtulehe moderaatorid, kes töötavad eesti vabariigi vastu ja õhutavad vaenu.
m
7. veebruar 2017 20:51
Miks kommentaar saadeti modereerimisele, nõuan selle moderaatori karistamist, kes omatahtsi otsustab, mida avaldab, saatku õhtuleht minema vaenulikud vene propagandistid, kes on trüginud moderaatopriks,sellest on juba eelmised korrad juttu olnud ja ikka on see moderaator veel liinil
e
eesti lasteaedadest/ 7. veebruar 2017 20:48
Õigus Tsahknal, eestikeelseid lasteaedu tulebki juurde teha ja et kõik soovijad saaksid sinna eestikeelsesse lasteaeda, soomes kohe alustatakse soome koolidesse integreerumist ja vähemalt aastaga on laps keele omandanud ja võimeline õppima riigikeeles, miks eestis seda ei tehta, vaid piiratakse muulastel eestikeelsesse õppesse astuda, seda oleks pidanud ammu muutma ja miks venekeelses ajakirjanduses ikka veel ei kõnelda õigest eesti ajaloost, küüditamisest, represseerimistest ja lenini, stalini valelikust poliitikast ausalt ja miks ei tõlgita eestikeelset ajalugu otsetõlkes ja ilustamata vene keelde, siis saaksid muulased ka aru,mis maailmas toimub, ka keeleõpe peab televisiooni kaudu olema tasuta, ja kursused samuti täiskasvanutele.
t
tolerast/ 7. veebruar 2017 19:56
Peaks olema eestikeelne v? Kas selle peale tuldi alles nüüd kui see võimalus oli juba rohkem kui 25 aastat tagasi? Ise te olete teinud selle nii, et eesti keelt selgeks EI saada!!!
On näha, et visioon puudub absoluutselt, kui juhinduda osatakse ainult vigadest, mitte nende ennetamisest!!! Täna siis vaadatakse, et oi koolilõpetajad ei oskagi eesti keeles rääkida.
Huvitav küll MIKS??
Aha!
Me õpetame inimesi ju vene keeles rääkima. Jaaa... Selles ongi asi, nüüd me teame!! Hurraa nüüd teeme eestikeelsed lasteaiad!! Ja siis vaatame jälle, mis 25 aasta pärast toimub, vaatame kas oskavad peale kooli rääkida, või ei oska! Ja kui ei oska, siis äkki hakkaks koole ka eestikeelseks tegema!!
No selline lausidiootsus paneb minu maksuraha lihtsalt teise riiki viima. Ma asutasin ühe ettevõtte Eestisse selle eesmärgiga, et oma kodumaad toetada aga nahktui, kelle jaoks, kas selleks, et rumalad inimesed mu raha lihtsalt tuulde loobivad? Vabalt saaksin ükstapuhu, mis riiki oma raha suunata ja sellised rumalad poliitilised otsused ainult tõukavad tagant.
Lõpetuseks, tehke need eestikeelsed lasteiad juba eilseks valmis!
v
vanaema/ 7. veebruar 2017 19:45
Tean,et mitmes Eesti väikelinnas ei ole vene koole juba üsna mitu aastat.Kuidas on lasteaedadega,ei tea. Pole teada,et vene pered oleksid sellepärast sealt ära kolinud. Väikelinnade elanikud räägiksid massilisest väljakolimisest.
v
vaat/ 7. veebruar 2017 19:37
k
kolla/ 7. veebruar 2017 18:58
Tegelikult on venelased sihukesed väänikud,et kui neid on paar isendit pundis siis peagi räägivad ka ülejäänud eestlased vene keelt.Järelikult ootavad meid tulevikus venekeelsed lasteaiad.
m
maali/ 7. veebruar 2017 21:28
siis ei saa lasteaednik oma ülesannetega hakkama ! soomes ju saadakse läbi vaid soomekeelsete lasteaedadega kuhu viivad omi lapsi nii soomlased kui türklased, araablased, venelased ja isegi eestlased. ja oh imet ! aasta pärast on trobikond väikeseid soomekeele oskajaid taas olemas.
v
veteran/ 7. veebruar 2017 18:36
Tsahkna-poiss, kohe ruttu kooli, häbi kohe sinusuguse hariduseta ministri pärast.

h
heidutus/ 7. veebruar 2017 18:34
Kübe kannatust , varsti räägivad siin kõik trumbi keeles.
k
k/ 7. veebruar 2017 19:50
Trumbi keelega saan pea pooles maailmas hakkama aga vene mulinaga saan heal juhul petseris sivkasi osta.
t
Taat/ 7. veebruar 2017 18:16
Miinustepanijad! Astume samm , sammult! Kui on õige õpetus,siis on ka tulemus.Käsu ja keeluga ei õpeta ühtki keelt ja ei sunni ühtki inimest eestimaalaseks!
t
Tarmo-Koit/ 7. veebruar 2017 17:56
Tsahkna, sina oled laps ja kuulad, mis sulle öeldakse. Kui Repsjaratas ütlevad et koolid lähevad üle venekeelsele õppele, siis mis mõte on nendel eestikeelsetel lasteaedadel. Räägi siis, kui sinu sõna valitsuses ka midagi maksab. Meie jaoks ei ole vaja teha nägu, et näe meie võitleme.
m
maali/ 7. veebruar 2017 17:55
Kas nüüd hakkab tasapisi kohale jõudma, kuhu on peidetud eesti keele omandamise võti ? see, et lasteaed on eestikeelne ei peaks automaatselt tähendama seda, et teistest keelekeskkondadest pärit olevad lapsed saaks oma emakeeles kasvatajatega suhelda. lihtsalt tuleb suuta komplekteerida lasteaiad kasvatajatega, kes valdavad mitut keelt ja suudavad muuta eestikeelsed ettevõtmised kõigile arusaadavateks ja põnevateks.
t
tolerast/ 7. veebruar 2017 19:59
Maksa veel makse ja veel makse, et see rumalatele lõpuks kohale hakkaks jõudma. Aga praegu räägib ta seda ainult selleks, et oma erakonda päästa. Siit ei loe ma mitte midagi muud välja. Oleks erakonna reiting üleval, siis huvitaks eesti keele jätkusuutlikus kõige viimasena. Ühesõnaga ei huvitaks see kordagi.
õ
õige jutt./ 7. veebruar 2017 17:34
saab tsahkna kohe esimesse rühma minna ei pea pead murdma keele pärast.
t
toompead/ 7. veebruar 2017 17:18
tegelevad ikka kõigi muuga mitte riigi tõsiste puudustega.
r
reede/ 7. veebruar 2017 17:17
Paistab et IRL on veel allasõiduruumi
p
Paavo/ 7. veebruar 2017 17:17
lõpuks ometi üks mehesõna Marguselt ! Tehku nüüd ka ära see asi !
J
.../ 7. veebruar 2017 17:39
Jaa, peaksid olema eestikeelsed.
õ
Õige,/ 7. veebruar 2017 18:27
Lasteaiad olgu eestikeelsed. Oli isegi nõukaajal, kuigi suur osa lasteaedu kuulus suurtele tehastele, kus oli palju vene keelega töötajaid.Minu lapsed käisid suure kombinaadi lasteaias alates 3-ndast eluaastast. Lastega räägiti eesti keeles,kasvatajad olid eestlased, abid olid venelased,kes suhtlesid vene keeles uute vene lastega. Lapsed õppisid eesti keele kiiresti selgeks. Muusika- ja tantsuõpetajad olid eestlased. Lapsed esinesid koos laulu- ja tantsupidudel. Lapsevanemad ei protestinud, neil oli hea meel sellest. Ma ei mõista, kes ja miks õhutab vaenu?Kas on seltskond,kes soovib saada valimistel hääli vene emakeelega laste tulevikku ohverdades?

t
Taat/ 7. veebruar 2017 17:03
Tsahkna on ikka päris ära pööranud. Lasteaeda viiakse ka kolmeaastaseid lapsi,kelle kodune keel on mitte eesti keel! Hea Tahknake, tasa sõuad,kaugele jõuad! Minu vanemad ja vanavanemad on kõik Võrumaalt pärit ja mina ise "kõnelen" puhast" Võro kiilt". Andke lastele aega õppida keelt ja saame kõik ühiselt Eestimaa kodanikeks! Võro kiilt kõnele ma edesi niikavva kui ma elä!
p
Paavo/ 7. veebruar 2017 17:19
see on ainuke lahendus, vene lapsed õpivad kiirelt, paari kuuga, eesti keele ära. See oleks väga hea lahedus venelaste lõimumiseks.
a
aga ei ole kõik lasteaiad eesti keelsed/ 7. veebruar 2017 16:55
vaatamata EV keeleseadusele , vähemalt üks lasteaed, mis asub Tallinnas Keskturu kõrval, vist Lastekodu tn, on otsast lõpuni vene keelne, seal ükski kasvataja ei suvatse ei lastega ega täiskasvanutega vestelda eesti keeles, miks keeleinspektsioon ei külasta/kontrolli seda asutust?
v
Vanamees/ 7. veebruar 2017 16:50
...ja riiki juhtima ausad ning õiged eestlased !
j
Jüri/ 7. veebruar 2017 16:47
Laar oli see "isamaaline", kes omal ajal üle 25 aastat tagasi seda ei julgenud teha, kui oli õige aeg, aga parem hilja, kui mitte kunagi.
n
Narva/ 7. veebruar 2017 16:45
Lp.Tsahkna,koputage Narva linnapea Tammiste südametunnistusele,ta venestas ainsa eesti lasteaia ära,nimeks Pünamütsike,ta organiseeris sinna direktoriks oma sõbranna (Korelina) ja teda ei morjenda õpetajate ja lastevanemate meelepaha,isegi sügaval nõuka ajal oli direktor alati eestlanna.
k
Kare Nina on puhas eestlanna/ 7. veebruar 2017 22:19
e
ehmunu/ 7. veebruar 2017 16:35
vada see oli juba pauk. Poleks Sahknalt nii jõulist käiku küll oodanud. See annab märku IRLi tõusust juhtivaks erakonnaks meie poliitmaastikul.
m
Maamiis/ 7. veebruar 2017 16:02
Võru ja setu keeles ei tohi enam lastega rääkida
v
Viru Aabrams/ 7. veebruar 2017 16:37
Ammu oles aig sii keele solkmine ää lõpetada.
o
Oss/ 7. veebruar 2017 15:56
Kas on veel Tsahknast lollimaid? Järgmine reiting on kolm protsenti!
e
ega neil lib(a)udel pikka pidu enam pole,/ 7. veebruar 2017 16:24
orvad valisid endale vale sülekoera.Kindel.
Valige nende asemel EKRE ,need vähemalt Eestmaad ei müü.
o
On küll õige jah, et/ 7. veebruar 2017 22:14
EKRE Eestmaad ei müü. EKRE müüb Tagamaad kõik maha koos taristuga :)
e
EKRE ise ütles kui on must näita ust/ 7. veebruar 2017 22:16
kes neid tonte nüüd siis valib?

t
Taat/ 7. veebruar 2017 15:55
Tahkna peas on ikka midagi väga valesti,lapsukene räägib ikka oma emakeelt!
p
Paavo/ 7. veebruar 2017 17:21
muidugi räägib lasteaeda tulles vene keelt, kuid paari kuugi õpib eesti keele ära ja üks suur probleem saab lahandatud. Muuseas, Jaana Toom käis eestikeelses lasteaias. Ja Stalnuhhin ja Borodits ja Oss ka.
a
Andres/ 7. veebruar 2017 15:52
Lõpetage see jutt eesti keelest. Riigis on olemas riigikeel, ja riigikeel on elementaarne kohustus selle elanikele!
k
kohustus on kodanikele,mitte elanikele,/ 7. veebruar 2017 16:25
k
kohustus on kodanikele ,/ 7. veebruar 2017 16:27
mitte elanikele,aj.uhiiglane(Sinu kommentaar suunati modereerimisele.)
k
7. veebruar 2017 19:00
a
7. veebruar 2017 15:50
Aga see on ju kogu aeg teada olnud, et Keskerakond peab pugema okupantide ja nende järeltulijate ees, et oma häälesaaki kindlustada. Küll aga oli just Tsahkna juhitav IRL see, kes selle Kremli-meelse bande võimule upitas. Need maailmavaateta poistebändi liikmed tõmbasid omal ajal naha üle kõrvade vanadel isamaalastel, nüüd on besrüblikud oma võimuloleku kindlustanud Kremli-meelsetega ja miljonäripoja taskuparteiga koos valsssi tantsides. Õnneks on varsti valimised, siis kaob IRL poliitmaastikult nagu tuul.
t
to 15.50/ 7. veebruar 2017 18:23
Sina see kommunistide sülekoer oled ! Sigisid arutu laari lapsi- ensv maksis kõik kinni- lausa kangelane ! Medal ja puha!!! Vabariigi taastulles tuli sinust äkki eestlane , aga enne seda olid slaavi krants. Loodad , et sotsid pääsevad piruka juurde ? Looda edasi ! Sotsid pole puhtad isegi- kui oma esiklast nüüd meenutad ja ega sa ise ka pole iialgi oma ja võõra vara vahel vahet teinud. See sinu peres ilmselt pärilik-kui ka nooremat võsukest silmas pidada.
h
Hipolit Murulauk/ 7. veebruar 2017 15:43
Kuulda on, et ka herr Ratas on käinud eesti keelses lasteaias, muid keeli ei puhu....
h
Hetk/ 7. veebruar 2017 15:42
Tsahkna, ära taha ministrikohta, kuna Sinu loogika jätab soovida. Igaühel on õigus otsustada, mis keeles ta räägib või õpib. kus inimene õpinguid jätkab otsustab ta ise, mitte Sina Tsahkna. Teadvusta endale, kui palju kõrgharidusega eestlasi on Eestist lahkunud, tänu sellele, et Eestis pole inimsõbralik valitsus.
i
7. veebruar 2017 15:46
Igaüks võib muidugi ise otsustada, aga riik peab kinni maksma ainult riigikeeles ehk eesti keeles õppimise. Venekeelsed tehku endale erakoolid ja maksku selle eest või küsigu selleks oma armsalt Venemaalt rahastust. Ka Vene riik ei rahasta eri rahvuste koole Venemaal, õpe käib ikka ja ainult vene keeles. See, kas või kui palju kõrgharidusega inimesi Eestist lahkub, ei puutu asjasse.
l
l i b l e / 7. veebruar 2017 16:45
Huvitav lihtsalt,mida ütleks meie uus presidendiproua Piiteri Jaani kiriku kohta,mida siitpoolt rahastati.Ka Õigeusu kiriku ehitamise tarvis rahapalumine Venemaalt,läks savikal ikka arvatavasti päris kalliks.Mõtlen just hurjutamist siitpoolt.
Pole selle rahastamisega nii lihtne meil midagi.
k
kastõesti/ 7. veebruar 2017 15:41
Ja mida teie ise, hr. Tsahkna selle heaks teinud olete, et need oleks eestikeelsed?
k
kiir mõisapidaja, kiir minister/ 7. veebruar 2017 16:35
p
president/ 7. veebruar 2017 15:38
eesti ju ytles,et hea keeli 6ppida,lapsed saavad vene keele selgeks,see vajalik,vene möla täis,kui eesti minna
o
Ohtal/ 7. veebruar 2017 15:31
Lisaks peaksid ka lastekodud olema eestikeelsed. Siiamaani tuleb lastekodudest muukeelseid lapsi, kes eesti keelt ei oska.

v
vanamees. / 7. veebruar 2017 15:14
Lubage kysida,mis ei vasta tingimustele? Usun et vanemad inimesed mäletavad neid aegu. Roppusi ei ole,kedagi ei solva! Mis siis on,et ei ole nous,see ju koik oli!
j
Juku/ 7. veebruar 2017 15:14
Kas diplomaatide lapsed pannakse ka eestikeeletesse lasteaedadesse? Miks ei ole eestikeelsetes lasteaedadesse tõlke tööle võetud? Miks ei ole koolitatud õpetajaid, kes oskaksid lastele vene keele baasil eesti keelt õpetada? Miks ei ole koolitatud õpetajaid, kes oskaksid lastele läti keele baasil eesti keelt õpetada?
k
kolla/ 7. veebruar 2017 19:05
Kas Eesti riik veel vähe on miljoneid sinna aukku tagunud,et teile keelt õpetada aga ikka vahite totaka näoga otsa kui eesti keeles teregi öelda.
j
Juku/ 8. veebruar 2017 13:04
Välismaalased õpivad eesti keele selgeks alkoholi juues - eesti keele kursustel tuleks tasuta alkoholi pakkuda
s
7. veebruar 2017 15:03
Segakeelses lasteaias omandavad lapsed omavahel suheldes kiiresti üksteise keele!
See on ju ammugi selgeks saanud. Ministrikesed, lõpetage need keelud-käsud!
e
7. veebruar 2017 15:51
Ei, ammu oin teada see, et kui eestikeelses lasteaiarühmas on vähemalt kolm venekeelset last, ei suvatse nad eesti keeles rääkida ja keelt ei omanda.
m
miks ei ole siis/ 7. veebruar 2017 14:55
laste laulukarussellil väike venelane ei saa eesti keelest midagi aru, tõlk kaasas. miks ta ei oska eesti keelt? ega eesti(riigi) keele oskamine teda eestlaseks ei tee. mida nii kaua ja palju kaagutada ja targutada, kokkulepe Venemaaga teeb araks??
m
7. veebruar 2017 15:52
Mina küll nende Eestisse vaenulikult suhtuvate sovettidega lõimuda ei kavatse, nagu ei suvatse nendega ka vene keeles rääkida. Eks elame paralleelsetes maailmades edasi, mind see ei häiri.
e
Eks me lähe siis tasapisi kõik üle englismannide keelele,/ 7. veebruar 2017 16:54
eesti keel jääb toasusside seisusse,seda ju juudid plaanivadki.
e
Englismann/ 7. veebruar 2017 22:01
kõik juuda juudid räägivad ju porusskii
e
ei,ei/ 7. veebruar 2017 16:50
meil väiksemgi kokkulepe Venemaaga teeb meil allakirjutanu, putinoidks.
m
Milles me Venemaaga kokku siis lepiks/ 7. veebruar 2017 22:07
et kuidas Läti Vabariik mõjusfäärideks jagada või :)?
k
Küsimus:/ 7. veebruar 2017 14:54
n
nagu halloo!/ 7. veebruar 2017 14:49
Ilmselgelt peaks kõik RIIGIlasteaiad olema eestikeelsed. Sama käib ka koolide kohta.
Eraomanikud tehku miskeelseid lasteaedu, koole vaja on. Miks riik soosib oma raha eest venemeelsete elanike juurdekasvu?
a
Arumaeisaa/ 7. veebruar 2017 16:35
Just tana oli Uudis, et Tartu Ulikooli suurendab kovasti inglise keeles opetamist.
g
Govorit Tsahkna, soobshenie TACC/ 7. veebruar 2017 14:38
Loosungid, loosungid, loosungid.
i
isamaamüüjad/ 7. veebruar 2017 15:36
Ainult üks mull. Aga tegelikult liigub Eesti punavalitsuse juhtimisel ja juhindudes lepingust Ühtse Venemaaga venestamise suunas.
n
neil üks kama kellele seda maad müüa,/ 7. veebruar 2017 16:59
Venemaa pole mingi erand.Ja ega suurt müüagi enam pole,enamus väärtusi on juba nendepoolt maha parseldatud.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee